• II Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”

          • Konkurs promuje wśród młodzieży, a w szczególności uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym, bezpieczne zachowania związane z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzuje „Wizję Zero w rolnictwie – międzynarodową kampanię społeczną, której zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym. „Wizja Zero” promuje Siedem Złotych Zasad wspierających Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan, zwłaszcza dobrostan rolników, by całkowicie wyeliminować wypadki i choroby zawodowe, stworzyć rolnikom lepsze warunki pracy i życia w gospodarstwach. Kampania jest częścią wielu działań prewencyjnych KRUS.

            Dla laureatów konkursu przewidziano niezwykle cenne nagrody.

            Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

            Informacje, regulamin konkursu i wszelkie informacje o nim, są dostępne na stronach internetowych KRUS od 30 czerwca, w zakładce https://www.krus.gov.pl/konkursy/konkursy-i-patronaty/moja-wizja-zero/.

             

             

             

          • Zakończenie roku szkolnego 2019-2020

          • Mimo że nie możemy spotkać się wszyscy razem w murach naszej szkoły, postanowiliśmy, chociaż w ten sposób, być razem z Wami. Mamy nadzieję, że przemówienie pana dyrektora Sławomira Łomotowskiego i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Moniki Tyborowskiej przypomni Wam miłe chwile związane ze szkołą i z nami, a pokaz slajdów tylko to wzmocni.

            Życzymy Wam - drodzy uczniowie i drodzy rodzice niezapomnianych wakacji. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Niech rozpoczynające się wakacje będą dla wszystkich dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz rozwijania pasji i zainteresowań.

             

            Życzą

            Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy Administracji i Obsługi

             

          • Koronawirus a bezpieczne wakacje!

          • Drogie Koleżanki i Koledzy … !

            Niedługo wakacje, najbardziej upragniony czas przez wszystkich uczniów…   możemy odpocząć od szkoły, od lekcji i cieszyć się wolnym ....  Lecz ten czas jest wyjątkowo dziwny, pierwsze i miejmy nadzieję ostatnie wakacje podczas epidemii koronawirusa. Cieszmy się tym czasem, ale nie zapominajmy o zachowaniu ostrożności. Obecnie wszyscy jesteśmy świadkami, ale też uczestnikami największej kwarantanny. Stan zagrożenia epidemiologicznego i to, co się z nim wiąże, to dla nas nowa, stresująca sytuacja.

            Jak postępować w czasie epidemii, co robić a czego unikać? Sekcja Promocji Zdrowia chce Wam pomóc i przypomnieć parę wskazówek, które pomogą przetrwać ten czas, a może nawet go dobrze wykorzystać! Podczas epidemii zwrócenie uwagi na zachowanie dobrego stanu zdrowia jest koniecznością, ale może to być dla nas również okazja do zmiany złych nawyków. Chyba wszyscy już o tym wiemy, ale na wszelki wypadek przypominamy: prawidłowe i częste mycie rąk to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie COVID-19… O czym jeszcze warto  pamiętać…? O wietrzeniu mieszkań i domów. Ciepłe i wilgotne powietrze to idealne środowisko do rozwoju wirusów i bakterii. Nie należy zapomnieć o odkażaniu klamek, blatów, unikaniu bezpośredniego dotykania różnych przedmiotów w miejscach publicznych, o noszeniu maseczki w większych skupiskach ludzi. Unikaj spotkań towarzyskich. Choroba COVID-19 może przebiegać bezobjawowo, nie mamy więc pewności czy nasi znajomi nie są potencjalnymi nosicielami wirusa. Bliski kontakt z innymi osobami wiąże się z ryzykiem przenoszenia koronowirusa. Dlatego właśnie podczas powitania należy zrezygnować z podawania ręki, a także ściskania się i całowania.  Bezpieczniej jest odłożyć zaplanowane spotkania na później. Komunikować się możemy przecież swobodnie przez telefon lub internet. Bliski kontakt z innymi osobami wiąże się z ryzykiem przenoszenia koronawirusa. 

            Telefon jest jednym z przedmiotów, na których utrzymują się różne drobnoustroje. Współcześnie nawyk częstego sięgania po telefon jest powszechny, dlatego w kontekście koronawirusa może też okazać się niekorzystny. Z tego względu należy nie kłaść telefonu na stole podczas posiłku, a także nie korzystać z niego w tym czasie. Podobnie jak inne przedmioty i powierzchnie, których często dotykamy, również telefony powinniśmy często dezynfekować. Wystarczy regularnie przecierać bądź dezynfekować powierzchnię urządzenia, np. stosując chusteczki nasączone środkiem o działaniu odkażającym.

            Pamiętajmy, że w dużej mierze od nas i naszej odpowiedzialności zależy, czy zobaczymy się w naszej szkole w nowym roku szkolnym. Wszyscy tęsknimy za normalną nauką, za nauczycielami i kolegami z ławki…

             

            UWAŻAJCIE NA SIEBIE. 

                                                                 Do zobaczenia we wrześniu …

             

                          

                                         Sekcja Promocji Zdrowia i Działań Profilaktycznych

          • Zwrot podręczników i książek do biblioteki szkolnej

          • W dniach 17-18.06.2020 r. w godzinach od 8 do 13 prosimy o zwrot podręczników szkolnych i książek do biblioteki. Prosimy, aby uczniowie/rodzice w danym dniu przychodzili zgodnie z harmonogramem, kolejno w określonych przedziałach czasowych. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce oraz rękawiczkach. Obowiązuje również zasada zachowania odpowiedniego dystansu – min. 2 m.

            Przypominamy, że zwrot książek i podręczników jest warunkiem otrzymania świadectwa.

          • My w czasie pandemii i nauki zdalnej….

          • Niektórzy uczniowie naszej szkoły postanowili pokazać nam, co robią w czasie okresu pandemii i nauki zdalnej. Oprócz nauki, a co za tym idzie poznawania nowych programów komputerowych, swój wolny czas od szkoły poświęcali pomocy rodzicom w gospodarstwie rolnym, oddawali się swoim hobby, jak np. szachy, rysowanie lub doskonalili swoje umiejętności kulinarne. Aby odetchnąć od rutyny dnia codziennego bawili się również ze swoimi pupilami, uprawiali sport, zajmowali się ogrodem lub udawali się na długie spacery….

          • HARMONOGRAM egzaminów zawodowych w sesji lato 2020r.

          • HARMONOGRAM
            egzaminów zawodowych w sesji lato 2020r.

             

            I. Egzamin praktyczny (forma „d”) -  22 czerwca 2020 r. (poniedziałek)
               godz. 13:00 : Kwalifikacje R.16, M.43 i M.46 - sala gimnastyczna
             

            II. Egzamin pisemny  -  23 czerwca 2020 r. (wtorek):
                1.  godz. 10:00  Kwalifikacja  RL.03  i  R.03   - sala gimnastyczna       
                2.  godz. 12:00  Kwalifikacja M.02, MG.03 i R.16  -  sala gimnastyczna  
                

            III. Egzamin zawodowy praktyczny (forma „w”):

            1. Kwalifikacja R.03 i RL.03:   - hala na warsztatach
                od 26 czerwca 2020 r. do 28 czerwca 2020 r.   zmiany o godz. 9:00 i 15:00

            2. Kwalifikacja  MG.03:  hala maszyn („biedronka”)
                od 27 czerwca 2020 r.  do   29 czerwca 2020 r.  zmiany o godz. 8:00, 12:00 i 16:00

            3. Kwalifikacja M.02:  30 czerwca 2020 r.  godz. 16:00 - hala maszyn
                      
                  Szczegółowy harmonogram egzaminów w części praktycznej podany będzie 23 czerwca podczas egzaminu z części pisemnej. 

                  Uczniowie zgłaszają się ok. pół godziny przed egzaminem,  obowiązkowo w maseczkach ochronnych, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących zwalczania COVID-19. Obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia na salę telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. Zdający musi posiadać przy sobie tyko dowód tożsamości i czarny długopis.
             

          • Konsultacje w szkole

          •                        Wytyczne GIS, MZ i MEN:

            • Od 25 maja br. umożliwiamy konsultacje dla maturzystów.
            • Od 1 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla wszystkich uczniów.
            • Szkoła przy organizacji konsultacji uwzględnia  wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
            • Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.

              Wskazówki dla uczniów i absolwentów:
                                                                                        
            • Uczniu/Absolwencie, otrzymujesz możliwość konsultacji indywidualnych lub grupowych. Zapoznaj się z ich harmonogramem.
            • Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza. 
            • Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia. 
            • Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
            • W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny. 
            • Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
            • Z szatni korzystaj według zasad ustalonych przez dyrektora szkoły.
            • Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
            • Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie. 
            • Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły. 
            • Jeżeli korzystasz z biblioteki szkolnej, wcześniej zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami wypożyczania książek – szkoła na pewno je zmieniła.  
          • Kurs KKZ

          • Drodzy słuchacze KKZ!

            Informujemy, że od 22.05.2020 będą realizowane zajęcia praktyczne na KKZ. Zmodyfikowany plan zajęć umieszczamy na naszej stronie internetowej.

            W związku z trwającą epidemią koronawirusa należy przestrzegać obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów.

            Na pierwszych zajęciach słuchacz deklaruje w formie pisemnej  zgodę na uczestnictwo w zajęciach praktycznych oraz przestrzeganie zasad: zachowanie odstępów 2 m., stosownie maseczek i rękawiczek ochronnych.
             

            Zajęcia praktyczne (do odpracowania):

            22.05.20 (piątek) godz.8.00 – produkcja zwierzęca (1 temat)

            25.05.20 (poniedziałek) godz.8.00 – produkcja roślinna(1 temat)

            28.05.20 (czwartek) godz.8.00 – mechanizacja (2 tematy)

            29.05.20 (piątek)godz.8.00 – produkcja zwierzęca (1 temat)

            1.06.20 (poniedziałek)godz.8.00 – produkcja roślinna (1 temat)

            4.06.20 (czwartek) godz.8.00 mechanizacja (2 tematy)

             

             

             

          • Informacje dla maturzystów

          • Drodzy maturzyści !

            Od 25 maja 2020 r. uruchamiamy konsultacje z nauczycielami.

            Harmonogram konsultacji jest następujący:

            • we wtorki konsultacje dla klasy klasy IV BT - 26.05.2020 i 02.06.2020
              (język polski w godzinach 10:30 - 12:00, matematyka w godzinach 12:05 -13:35)
            • w środy konsultacje dla klasy IV FT  - 27.05.2020 i 03.06.2020
              (język angielski w godzinach 9:00 - 10:30, język polski w godzinach 10:35 - 12:05, matematyka w godzinach 12:10-13:40)

            Od 8 czerwca 2020 r. w naszej szkole rozpoczynają się egzaminy maturalne pisemne:

            • 08.06.20 (poniedziałek) - język polski na poziomie podstawowym, godz. 9.00
            • 09.06.20 (wtorek) - matematyka na poziomie podstawowym, godz. 9.00
            • 10.06.20 (środa) - język angielski na poziomie podstawowym, godz. 9.00 i język angielski na poziomie rozszerzonym, godz. 14.00
            • 15.06.20 (poniedziałek) - matematyka na poziomie rozszerzonym, godz. 9.00
            • 16.06.20 (wtorek) - wiedza o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym, godz.14.00

            Na każdy egzamin zgłaszacie się min. pół godziny wcześniej i przestrzegacie wytycznych sformułowanych przez  Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Zamieszczamy je poniżej.

            Na koniec informujemy, że wyniki egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone do  11 sierpnia 2020 r. Do tego samego dnia  możecie odebrać  świadectwa, aneksy i informacje o wynikach.

                                                                                                                                                              Dyrekcja Szkoły

             

          • Pomagamy w czasie pandemii 2020

          • Drodzy Uczniowie!

            Zapraszamy Was do udziału w konkursie literackim "Pomagamy w czasie pandemii koronawirusa w Polsce". Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie tekstu zawierającego min. 250 słów.

            Macie następujące tematy do wyboru: 
            1.Dziennik czasów zarazy (dziennik).

            2.Moi znajomi - bohaterowie czasów zarazy (charakterystyka lub reportaż).  
            3.Co stanowi prawdziwą wartość w czasach pandemii? Swoje stanowisko poprzyj przykładami z życia społecznego (rozprawka).   

            Celem konkursu jest poznanie historii  pomocy drugiemu człowiekowi w tym trudnym czasie oraz szerzenie prospołecznej postawy wśród młodzieży. Zaprezentujcie Wasz sposób pomagania drugiej osobie w czasie pandemii-swoje działania, pomoc: np. koledze, koleżance w nauce, młodszemu rodzeństwu, starszym osobom, najbliższej rodzinie, podzielcie się obserwacjami, emocjami. Dokumentujcie swoje spostrzeżenia, pomoc - róbcie zdjęcia. 

            Każda praca będzie oceniana przez profesjonalne jury w składzie:
            Nauczyciele: Dorota Przestrzelska (przewodnicząca), Agnieszka Szeligowska Dzierżyk, Sabina Kraszewska, Barbara Karasińska
            Uczniowie: Monika Tyborowska i Bartłomiej Gołaszewski.

            Nagrody za najciekawsze prace to:  bardzo dobre oceny z języka polskiego, punkty ze sprawowania oraz  książki. Prace tekstowe, zdjęcia  przesyłacie do 10.06.2020 r. na maila: sabkrasz33@gmail.com    

             A więc, do dzieła! Piszcie i przysyłajcie!  Z niecierpliwością czekamy...

                                                                                                                                          Szkolne Koło Wolontariatu    

             

          • Dołączmy się do akcji charytatywnej...


          • Droga Młodzieży i Drodzy Rodzice! Z portalu „pomagam.pl” dowiedzieliśmy się o bardzo trudnej sytuacji jednej z rodzin we wsi Czyżew Sutki, która  w wyniku pożaru straciła wszystko.

            Teraz, w czasie pandemii, pomoc jest szczególnie ważna - mamy nadzieję, że nasz apel nie przejdzie obok was obojętnie, bo wiemy, że każdy chciałby czuć się bezpiecznie i mieć zapewnione chociaż podstawowe warunki bytowe, a ta rodzina nie ma ubrań, sprzętu AGD ani mebli. Dajmy im szanse na godne życie!!!

            Jeśli chcesz pomóc tej 10-osobowej rodzinie, możesz przesłać pieniądze na konto rodziny:

            Nr rachunku BS Czyżew 35 8747 0008 0001 5394 3000 0020

            lub przez platformę: https://pomagam.pl/myweam9y

                                                                                                                                        Samorząd Uczniowski

          • Święto Narodowe 3 Maja 2020

          • KONKURS-QUIZ

             Święto Narodowe 3 Maja 2020

            Jak obchodzić w obliczu koronawirusa?

             

                3 Maja Polacy świętują rocznicę uchwalenia Konstytucji. To dzień wolny od pracy i nauki szkolnej. Co roku organizowano wówczas barwne obchody i defilady. Jak świętować w 2020 roku? Na pewno inaczej niż zwykle.

               3 dzień maja to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Co roku świętujemy wtedy uchwalenie Konstytucji 3 Maja, które miało miejsce w 1791 roku. Była to pierwsza konstytucja w nowożytnej Europie i druga po amerykańskiej. Święto narodowe uchwalono w 1919 roku. Po wojnie władze komunistyczne zabroniły jego obchodów. Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócono jednak w 1990 roku. Obecnie to dla Polaków dzień wolny od pracy, w którym mogą brać udział w różnych uroczystościach i paradach.

            3 Maja 2020: Jak świętować w domu?

               Święto Konstytucji można dobrze spędzić w domowym zaciszu. Według nas warto dzień wcześniej wywiesić flagę - 2  maja to dla Polaków Dzień Flagi. Można to zrobić w oknach lub na balkonach. Dobrym pomysłem jest też na przykład seans filmów o historii naszego kraju czy zorganizowanie quizów i gier przy rodzinnym stole.

                Na jeden z takich quizów zapraszamy poniżej.

             

            Zasady zabawy "Quiz"

            Instrukcja:

            I KROK   WEJŚĆ NA STRONĘ https://quizizz.com/join

            II KROK  ZAREJESTROWAĆ SIĘ (imię i nazwisko Ucznia)

            III KROK   WPISAĆ KODY DO GRY 744829

            IV KROK  POSTĘPOWAĆ INTUICYJNIE ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ

             

            1. W zabawie może brać udział każdy uczeń z ZSCKR w Marianowie.
            2. Quiz konkursowy trwać będzie do 9 maja 2020r. i w tym czasie uczestnik będzie mógł wysłać swoje odpowiedzi. Odpowiedzi udzielone po zakończeniu quizu nie będą brane pod uwagę, tj. uczestnik nie dostanie żadnych punktów.
            3. Data rozpoczęcia -1 maja 2020r.  o godz.12:00
            4. Za 3 pierwsze miejsca - oceny bardzo dobre z historii.
            5. Punktacja jest upubliczniana wraz z końcem każdego quizu konkursowego.
            6. W każdym pytaniu możliwa jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź.
            7. W przypadku równej ilości punktów w klasyfikacji generalnej decyduje kolejność zgłoszenia.

               

            Uczniowie klasy 1 FT

          • Drodzy Abiturienci!

          •  

            Czy pamiętacie "Małego księcia"-lekturę z wcześniejszego etapu edukacyjnego? To nie tylko opowieść o małym chłopcu, który poznaje nieznane planety, ale też metafora ludzkiego życia. Każdy z nas bowiem jest wędrowcem, który uczy się przez obserwację i doświadczenie. Każdy dorasta do rozumienia tego, co prawdziwie ważne.

            Mamy nadzieję, że na planecie zwanej szkołą średnią pogoda zawsze Wam dopisywała-nie brakowało słonecznych i niezapomnianych dni. Mieszkańcy tej planety-dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni starali się ugościć Was jak najserdeczniej i wyposażyć w wiedzę i umiejętności niezbędne w dalszym życiu. Przygotowywali Was do egzaminu zawodowego, maturalnego i egzaminu z człowieczeństwa. Uczyli, że "to najważniejsze skrywa się przed wzrokiem". Dzisiaj pamiętając o tej prawdzie ruszacie w dalszą podróż-na planety zwane studiami, rodziną i pracą.

            Drodzy Uczniowie! Jest nam niezmiernie przykro, że w tych trudnych czasach zagrożenia życia nie możemy pożegnać Was tak, jak na to zasługujecie-uroczyście, w gronie Waszych nauczycieli i młodszych kolegów. Bycie razem w sensie fizycznym jest niemożliwe, niech jednak będą z Wami nasze myśli i życzenia.

            Dziękujemy za przygotowane przez Was apele, za wspólne wycieczki i uroczystości, a przede wszystkim za codzienne lekcje, odbywające sie w atmosferze pracy, życzliwości i wzajemnego szacunku. Jesteśmy wdzięczni za sumienne wykonymanie obowiązków oraz za kulturę stroju, słowa i zachowania.

            W miejscach, które odwiedzicie, zauważycie, że ludzie "hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie, a nie umieją odnaleźć tego, czego szukają". Mamy nadzieję, że nauczyliśmy Was, że "to, czego szukają, można by odnaleźć w pojedynczej róży lub w odrobinie wody". Pamiętajcie o tym, aby się śmiać, aby się cieszyć z rzeczy drobnych i być szczęśliwymi. Pamiętajcie, by wyznaczać sobie szczytne cele i z uporem maniaka dążyć do ich osiągnięcia. Wszak największymi zwycięzcami nie są piękni i udolnieni (choć oczywiście urody i talentów Wam też nie brakuje), lecz wytrwali. I jeszcze jedno życzenie... Na planetach, na które traficie, spotykajcie tylko mądrych i dobrych ludzi. Wszystkiego dobrego!

                                                                                                                   Dyrekcja, Wychowawcy i Nauczyciele.

             

          • Życzenia wielkanocne

          • Zdrowych, pogodnych

            Świąt Wielkanocnych,

            przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

            Radosnego wiosennego nastroju.

             

            ŻYCZĄ

            DYREKCJA, RADA PEDAGOGICZNA

            ORAZ PRACOWNICY

            ZSCKR W MARIANOWIE

          • Nauka zdalna

          •    Szanowni Rodzice, Droga Młodzieży!

              Serdecznie dziękujemy Wam za piękną postawę - w tym czasie realnego zagrożenia okazujecie zrozumienie, wsparcie i zdyscyplinowanie, co  napawa prawdziwym optymizmem.

             

               Drodzy Uczniowie!   

               Szkoła bez Was jest cicha, pusta, nawet dzwonek przestał dzwonić. Wszyscy - zarówno dyrekcja, nauczyciele, jak i pracownicy niepedagogiczni z niecierpliwością czekają na Wasz powrót, wiedzą bowiem, że będzie on oznaczał powrót do normalności.

            Zgodnie  z rozporządzeniem MEN okres zdalnego nauczania został przedłużony do 10.04.2020 roku. Od 25.03.2020 roku rozpoczęliśmy realizację treści podstawy programowej poprzez zdalne nauczanie. Zaczęliśmy wpisywać tematy lekcji i zaznaczać frekwencję.To oznacza też wprowadzenie kilku zasad, które mają ułatwić pracę i wzajemne kontakty. Oto one:

            1. Głównymi narzędziami naszej komunikacji są dziennik elektroniczny, strona internetowa szkoły (w tym zakładka"Informacje dla ucznia. Nauka zdalna"), w następnej kolejności e- mail, Microsoft Teams, messenger, facebook, skype.

            2. W "Informacjach dla ucznia" w każdy poniedziałek znajdziecie plan pracy na dany tydzień z informacjami, co należy zrobić i jakie formy kontaktu obowiązują , kiedy możecie "porozmawiać" z  nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Pamiętajcie, że zawsze możecie zadawać pytania w związku z realizowanymi tematami, liczyć na wskazówki i wyjaśnienia.

            3.Prace domowe (czynności wykonywane przez uczniów) będą zadawane i odnotowywane w dzienniku elektronicznym danej klasy w zakładce prace domowe. Ich ilość będzie monitorowana.

            4. W przypadku kart pracy, prezentacji, materiałów w postaci dokumentów tekstowych, zdjęć zeszytu ćwiczeń, itp. będziemy korzystać głównie z e-maili.                                                                                      

            5. Uwzględnimy ograniczone warunki sprzętowe u części uczniów, o ile będziemy o nich wiedzieć-zgłosicie problem wychowawcy.

            6. Pamiętajcie, że będziecie oceniani. Ocenianie za sprawdziany i inne formy  aktywności będzie się odbywało zgodnie z Wewnątrzszkolnym Ocenianiem.

            7. Czas jednych zajęć przed komputerem on-line będzie trwał: 30-35 minut,

            8. Nauczyciele wiodących przedmiotów zawodowych i maturalnych będą prowadzić lekcje on-line (ze względu na problemy techniczne-przeciążenie serwera mogą się one rozpocząć z pewnym opóźnieniem) i wymagać nieco więcej, z pozostałych przedmiotów będzie realizowane niezbędne minimum.

            9. Pamiętajcie, że ważna jest frekwencja. Poświadczacie ją kontaktując się z nauczycielem i przesyłając mu kartę swojej pracy raz w tygodniu.

            10.Będziecie mogli liczyć na wsparcie pedagoga szkolnego - będzie dostępny on-line w  umówionych godzinach.

            11.Chętni będą  mogli skorzystać z doradztwa zawodowo-edukacyjnego w podanych godzinach dyżurów nauczyciela.

             

                 Drodzy Rodzice i Uczniowie!                

               Możecie poprzez wiadomości w dzienniku komunikować się z wychowawcą i przesyłać opinie dotyczące zdalnego nauczania. Wszystkie informacje zostaną przeanalizowane w celu modyfikacji naszej pracy.

                Zdalne nauczanie jest wyzwaniem. Jesteśmy  jednak przekonani, że z próby tej wyjdziemy zwycięsko.

                Z wyrazami szacunku i sympatii

                                                                                                                                              Dyrekcja Szkoły.

          • Informacja o odbiorze wyników egzaminów zawodowych

          • Zdający egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie mogą  dowiedzieć się o swoich wynikach w dniu 20 marca br. od godz. 10.00, korzystając z serwisu dla zdających, zamieszczonego na stronie internetowej OKE w Łomży. Dane do logowania zdający otrzymali w szkole, w której złożyli deklarację.

            Zdający egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w formule 2017 mogą dowiedzieć się o swoich wynikach w dniu 20 marca br. od godz. 10:00, korzystając z portalu SIOEPKZ na stronie: https://lomza.epkz.cke.edu.pl Dane do logowania zdający otrzymali w szkole, w której złożyli deklarację. 

            Ponadto informacje o wynikach zostaną wysłane smsem lub e-mailem  tym zdającym, którzy w deklaracji podali swój numer telefonu lub adres e-mailowy. W dniu 31 marca 2020  dokumentacja zostanie przekazana do szkoły.

          • Drodzy uczniowie i słuchacze KKZ!

          •  


            Przypominamy, że decyzją MEN czas kwarantanny nie oznacza czasu wolnego od nauki. Za pośrednictwem dziennika elektronicznego, strony internetowej https://marianowo.edupage.org/a/nauka-zdalna i e-maili nauczyciele zaczęli kontaktować się z Wami i udostępniać materiały edukacyjne do samodzielnego opracowania w domu. Od poniedziałku do piątku obowiązuje Was plan lekcji - wyznacza on określony porządek i zakres pracy. Pamiętajcie, że Wasz wysiłek jest warunkiem promocji do następnej klasy lub ukończenia kursu.
              
                                                                                                                                                 Dyrekcja szkoły.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
      • 718-11-03-485
      • (+86) 216 66 11
      • (+86) 219 13 73
      • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
    • Logowanie