• Dni wolne od zajęć dydaktycznych

          • Zawiadamiamy, że dni od 12-16 października 2020 r.decyzją dyrektora są wolne od zajęć dydaktycznych. Wypoczęci i, mamy nadzieję, zdrowi wszyscy wracamy do szkoły 19 października, tj. w poniedziałek. Do miłego zobaczenia!

          • Jak rozpocząć produkcję i sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa? MRiRW podpowiada

          • Jak rozpocząć produkcję i sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa? Każdy rolnik może się tego dowiedzieć z broszury przygotowanej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na polecenie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

             

             Przez lata blokowana była inicjatywa i przedsiębiorczość rolników. Wasza inicjatywa! – napisał we wstępie do tej publikacji minister Ardanowski.

            Broszura pt. „Żywność prosto z gospodarstwa - źródłem dochodu rolników” dostępna jest na stronie internetowej MRiRW https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zywnosc-prosto-z-gospodarstwa---zrodlem-dochodu-rolnikow

             W tej publikacji zebrane są wszystkie niezbędne informacje o możliwościach aktywnego funkcjonowania na rynku poprzez sprzedaż wytworzonych we własnym gospodarstwie produktów. Są tu także informacje o gwarancjach bezpieczeństwa konsumentów, a także o Kodeksie Etyki Żywnościowej – podkreślił minister Ardanowski.

            Publikacja będzie dostępna także na stronach ośrodków doradztwa rolniczego. Broszura zostanie przekazana również do szkół rolniczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

             

            Pełna wersja broszuty dostępna TUTAJ

          • Informacje

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie! Z przykrością zawiadamiamy, że w dniach 5-9 października szkoła pracuje w systemie hybrydowym. Część nauczycieli,  klas i uczniów objętych kwarantanną pozostaje w domach, pozostali zaś uczęszczają do szkoły. Dodatkowo zostaje zamknięty internat, część osób może więc mieć problemy z dojazdem. Mimo tego prosimy, aby wszyscy, którzy mogą, przez cały tydzień dojeżdżali do szkoły. Uczniom i ich rodzinom na kwarantannie przypominamy o zakazie kontaktu z innymi i możliwości poruszania się tylko na terenie własnych gospodarstw. Wszystkim życzymy dużo zdrowia i cierpliwości. Informacje o dalszym funkcjonowaniu szkoły podamy pod koniec tygodnia.

             

             Dyrekcja

          • Dzień chłopaka

          • 30 września 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Monika i Wiktoria postanowiły osłodzić naszym panom ich święto. Z koszykiem słodkości odwiedziły kolegów w klasach i życzyły miłego dnia….

          • Dzień głośnego czytania

          • „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”

            Od dawna wiadomo, że czytanie książek wzbogaca naszą wyobraźnię, sprawia, że  otaczający nas świat rozumiemy lepiej i głębiej. Wielu pedagogów przypomina, że codziennie powinno czytać się dzieciom, gdyż to pogłębia wiedzę o świecie i buduje inteligencję.

            29 września to dzień głośnego czytania, który od dawna świętujemy w naszej szkole. Na długiej przerwie odczytywaliśmy głośno fragmenty opowiadań A. Sapkowskiego i J. Piekary, aby przypomnieć wszystkim uczniom, że głośne czytanie i słuchanie książek jest czasem relaksu, możliwości wspólnego zagłębiania się w literacki świat wykreowany przez twórców. Dzięki czytaniu i słuchaniu książek każdy ma możliwość życia - w wyobraźni w innym świecie, w innym wymiarze i innym czasie.

          • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

          • 29.09.2020 r. tradycji stało się zadość... W murach naszej szkoły po raz kolejny rozbrzmiało wzniosłe „ŚLUBUJEMY !” Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego, młodzież złożyła ślubowanie na sztandar szkoły i tym samym została włączona do społeczności szkolnej. Ze względu na wciąż obowiązujący stan pandemii Covid-19 i związane z tym ograniczenia, wydarzenie to odbyło się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W ślubowaniu uczestniczyli: pan dyrektor Sławomir Łomotowski, wychowawcy: Andrzej Barczewski, Bogusława Buczyńska, Anna Susoł oraz wszyscy uczniowie klas I ZSCKR w Marianowie.

            Po ceremonii głos zabrał pan dyrektor Sławomir Łomotowski gratulując uczniom dokonanego wyboru i życząc młodzieży wielu sukcesów.

            Nad ceremoniałem czuwał pan Krzysztof Piszczatowski.

          • Europejski Dzień Języków

          • Z okazji Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole odbył się konkurs dla klas maturalnych. Jego motto przewodnie brzmiało: Nauka poprzez zabawę.  Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w quizie Kahoot, sprawdzającym ich wiedzę z języka angielskiego. Quiz dotyczył zagadnień maturalnych na poziomie podstawowym, głównie słownictwa, gramatyki i krótkiej formy wypowiedzi. "Zawodnicy" opisywali obrazek i mieli za zadanie odnaleźć błędy. Na koniec przygotowywali krótką historię lub dialog z uwzględnieniem wyrażeń, które wcześniej wylosowali.

            Za uczestnictwo w quizie Kahoot i za wspólną zabawę uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi upominkami:

            I miejsce – Michał Gronostajski z klasy IV BT A

            II miejsce – Dawid Kozikowski z klasy IV FT

            III miejsce – Patryk Prażych z klasy IV FT

            III miejsce- Piotr Konopka z klasy IV BT B

            IV miejsce- Hubert Redykiert z klasy IV BT B

            Wyróżnienie – Tomasz Matlak z klasy IV BT A

            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy równie dobrych wyników na maturze!!!

            Koło Językowe

             

          • Pamiętamy o tragicznych losach Sybiraków

          • 17 września to szczególny dzień w historii mieszkańców ziemi łomżyńskiej. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w odsłonięciu tablicy „Pamięci Zesłanych Przez Sowieckiego Okupanta” na ścianie Miejskiej Hali Targowej. Wspólnie z delegacjami złożyliśmy wiązankę kwiatów - oddając hołd tragicznie zmarłym na dalekiej Syberii i na obczyźnie rodzinom Polaków wywiezionych w głąb Rosji. To z tego miejsca w 1940 r. rozpoczęła się deportacja około 7 tysięcy mieszkańców Łomży i ziemi łomżyńskiej. Takich deportacji było cztery - w lutym, kwietniu, czerwcu 1940 r. oraz w czerwcu 1941 r. Następnie wzięliśmy udział w I Łomżyńskim  Marszu Sybiru do Pomnika Sybiraków u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie złożyliśmy kwiaty. 

            21 września delegacja  z naszej szkoły odwiedziła zaprzyjaźnionych Sybiraków w ich Związku Sybiraków Ziemi Łomżyńskiej. Zawitaliśmy z kwiatami oraz pyszną szarlotką – upieczoną przez nasze panie kucharki. Podczas spotkania uczestnicy zsyłki dzielili się z nami przeżyciami swoimi i swoich rodzin z czasu tragicznej tułaczki. Od naszych Sybiraków otrzymaliśmy książkę i pamiątkowy album. Była to piękna lekcja historii ...

             

            Zorganizowali wychowawcy internatu: Karasińska B. i Kraszewska S.

             

          • BUON APPETITO na dobry początek PIZZA

          • Podobno gusta kulinarne mogą dzielić lub łączyć... Mieszkańców internatu ZSCKR w Marianowie połączyło zamiłowanie do włoskiego przysmaku. Co więcej, uczucie to okazało się ponadpokoleniowe i zmotywowało wychowanków i wychowawców do wspólnych kulinarnych wyczynów. Nie tylko nie brakowało kucharzy, ale i kelnerów. Gdy woń pieczonego ciasta rozchodziła się po korytarzach internatu, wychowankowie  roznosili pizzę po piętrach. Mamy nadzieję, że wszystkim nasze wypieki smakowały, a ciąg dalszy nastąpi w najbliższym czasie.

            Zorganizowali wychowawcy internatu: Karasińska B. Buczyńska B. Przestrzelska D. Ptaszyński Sławomir J.

             

             

          •  Integracyjny turniej sportowy

          • Piękne wrześniowe słońce przywitało młodzież internatu na międzygrupowym, integracyjnym turnieju sportowym. Spotkanie zaczęliśmy od konkurencji przypominającej o zachowaniu czystości i higieny. Następna konkurencja była sprawdzianem dla piłkarzy. Kolejne dotyczyły branży rolniczej. Pojawiły się między innymi: rzut lemieszem, sztafeta ze strzykiem od dojarki, rzut beretem na odległość, przeciąganie ciągnika. Końcowa rywalizacja była możliwa dzięki kierownictwu warsztatów - jesteśmy wdzięczni za udostępnienie ciągnika rolniczego. Wszystkie grupy  wystartowały z zaangażowaniem i duchem walki. Wygrała grupa druga wyprzedzając o grubość lemiesza grupę trzecią i o długość kolby kukurydzy grupę pierwszą.  Turniej zwieńczyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, a  na deser słodkim przysmakiem była szarlotka upieczona przez panie kucharki.

            Zorganizowali wychowawcy internatu.

          • Narodowe Czytanie 2020

          • Tradycją w naszej szkole stało się uczestnictwo w akcji  Narodowego Czytania, której patronem jest Prezydent  RP. Tegoroczna edycja miała na celu przypomnienie i spopularyzowanie dzieła Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Ze względu na wprowadzone zalecenia sanitarne, fragmenty dramatu były odczytywane tylko przez cztery wyznaczone osoby, a lekturze przysłuchiwali się uczniowie wybranych klas. Dzięki słonecznej pogodzie akcja mogła odbyć się na szkolnym skwerze i dać chwilę wytchnienia od nowych warunków nauki w szkole.

            Czytanie „Balladyny”  dało nam dużą satysfakcję, gdyż nie tylko dołączyliśmy do narodowej akcji, ale mogliśmy też uczcić 211 rocznicę urodzin  wieszcza – Juliusza Słowackiego, która przypadła na 4 września, a więc w dzień, w którym ZSCKR w Marianowie uczestniczyło w wielkim czytelniczym święcie.

            Akcję przygotowały panie Jolanta Tarnacka i Agnieszka Szeligowska – Dzierżyk, wspierane w tym roku przez praktykanta - Jakuba Szulkowskiego. Fragmenty Balladyny czytali uczniowie: Monika Tyborowska, Karolina Wilczewska, Wiktoria Kośnik, Piotr Modzelewski.

          • Początek roku szkolnego

          • Pierwszego września 2020 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tym razem nie było apelu na sali gimnastycznej, tylko spotkania z wychowcami w klasach.

            Nasza rzeczywistość szkolna uległa zmianie, ale nie poddajemy się. Mimo maseczek i dystansu, który musimy zachować, cały czas jesteśmy pełni wigoru i optymizmu.

            Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i naszym kolegom i koleżankom w nowym roku szkolnym życzymy dużo sukcesów, wytrwałości i satysfakcji.

            Czujmy się w szkole bezpiecznie….

            Samorząd Uczniowski i Samorząd Internatu

          • Informacje dla rodziców uczniów klas pierwszych

          • Dnia 24 sierpnia 2020 roku w poniedziałek zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie z dyrekcją i wychowawcami. Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej o godzinie 12:00. Obowiązują zasady bezpieczeństwa stosowane w przestrzeni publicznej: dezynfekcja rąk przed wejściem do szkoły, zasłanie nosa i ust, dystans 2 metrów.

            Dodatkowo informujemy że wszyscy uczniowie, którzy składali podania, zostali przyjęci do internatu. Kwaterowanie w internacie będzie miało miejsce 1 września w godzinach 08:00 - 11:30.

            Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego będzie miała miejsce 1 września o godzinie 12:00. Planowane są tylko spotkania w klasach  z wychowawcami. Do szkoły wszyscy wchodzą w maseczkach, dezynfekują ręce i zachowują bezpieczny dystans.

          • Luksusowo w ZSCKR w Marianowie

          • - Przede wszystkim bezpiecznie, ale i komfortowo będą jeździć nasi uczniowie na różnego rodzaju wycieczki, wyjazdy edukacyjne czy integracyjne – cieszy się Sławomir Łomotowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie i z uśmiechem prezentuje Mercedesa i VW-a. - Nówki - zachwala.

            Dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kwocie 650 000 złotych – mówi Łomotowski -  mogliśmy kupić dwa luksusowe, na swój sposób, pojazdy do przewozu osób, ponieważ ostatni taki zakup był 12 lat temu – przypomina. 

            - Zakupiliśmy 7-osobowego Volkswagena UW Multivan i 24-osobowego Mercedesa-BENZ Sprintera. Będziemy wykorzystywać je do przewozu uczniów i pracowników placówki. Są to auta nowoczesne, wydajne, dobrze wyposażone, zapewniające komfortowe warunki jazdy, i co więcej, ich wygląd robi duże wrażenie, nawet na tych osobach, które zwolennikami motoryzacji nie są - z dumą opowiada dyrektor.

            W autobusie 24-osobowym, zmieści się klasa z opiekunem. Otwiera to wiele możliwości wyjazdowych. W wyjazdach mniejszych delegacji dobrze sprawdzi się Multivan, szczególnie, gdy zacznie się planowany remont warsztatów. Wówczas pojazdy, zgodnie z zapewnieniami dyrekcji, będą służyć do dojazdów na praktyki zawodowe uczniów poza terenem szkoły.

             

            zródło: https://4lomza.pl/index.php?wiad=56681

          • Unijne projekty odmieniają szkołę w Marianowie

          • Ponad 40 milionów złotych to wartość projektów współfinansowanych ze środków unijnych, realizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. Dzięki nim ta zasłużona placówka ma szansę stać się najnowocześniejszą i jeszcze bardziej ekologiczną placówką rolniczą w regionie, oferując swym uczniom znacznie większe możliwości rozwoju oraz zdobycia wszechstronnego wykształcenia.

            Dzień dzisiejszy Marianowa to walka o nowoczesną i atrakcyjną bazę dydaktyczną. W tym celu w szkole realizuje się liczne projekty, współfinansowane ze środków unijnych. Opiewają one na łączną kwotę ponad 40 milionów złotych. Warto wspomnieć o niektórych z nich. Otóż, w latach 2019- 2020 roku są realizowane projekty podnoszące przede wszystkim przedsiębiorczość, kompetencje zawodowe i interpersonalne, odgrywające zasadniczą rolę nie tylko w zarządzaniu sobą, lecz także w funkcjonowaniu na rynku pracy i w środowisku społecznym. Mowa o „Stażach zawodowych-szansą na rozwój uczniów i nauczycieli ZSCKR w Marianowie”, adresowanych do 52 uczniów i 3 nauczycieli i „Zagranicznych praktykach szansą na sukces”, adresowanych do 60 uczniów i 4 opiekunów. Dodatkowo od roku bieżącego rozpoczyna się realizacja kolejnego przedsięwzięcia, podnoszącego kompetencje kluczowe uczniów, projektu „Wykwalifikowany Specjalista z ZSCKR w Marianowie”. W ramach tego projektu prowadzone będą zajęcia z przedmiotów zawodowych i maturalnych. Ponadto uczniowie zdobędą nowe uprawnienia, między innymi: spawacza TIG, operatora koparko-ładowarki, operatora wózka widłowego, operatora obrabiarki CNC, operatora drona, kurs kierowcy kategorii B i C oraz wiele innych szkoleń.Warty wspomnienia jest też projekt „Modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego” , realizowany w w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Jego celem jest poprawa komfortu uczniów, słuchaczy i nauczycieli w korzystaniu z bazy dydaktycznej i zaplecza oraz warunków prowadzenia zajęć praktycznej nauki zawodu, zwiększenie liczby specjalistów o kwalifikacjach odpowiadających aktualnym wymogom pracodawców, zmniejszenie bezrobocia wśród młodych osób oraz wydłużenie aktywności zawodowej, w końcu poprawa salda migracji zewnętrznych poza teren gminy.

            Godny podkreślenia jest też największy realizowany obecnie projekt, „Głęboka termomodernizacja budynków szkolnych...” . W jego ramach przewiduje się m. in. ocieplenie powierzchni zewnętrznych, docieplenie stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji c.o. i c.w.u. oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne. Głównym celem przyświecającym temu przedsięwzięciu jest poprawa efektywności energetycznej. \

            Korzyści z realizacji tych projektów jest wiele. Najważniejszy jest jednak fakt, że dzięki nim szkoła ma szansę stać się najbardziej nowoczesną i ekologiczna placówką rolniczą w regionie - to kierunek, w którym nader konsekwentnie zmierza dyrektor placówki Sławomir Łomotowski.

             

            zródło: https://4lomza.pl/index.php?wiad=56588

             

          • Żniwa mogą być bezpieczne - w obiektywie 2020

          • Regulamin konkursu

            „Żniwa mogą być bezpieczne - w obiektywie 2020”

            I Cel konkursu

            Popularyzacja wśród rolników i członków ich rodzin z terenu województwa podlaskiego zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie zwłaszcza w czasie prac żniwnych i transportu plonów w formie medialnej.

            II Zakres i uczestnicy

            Autorami prac konkursowych mogą być osoby pełnoletnie i nieletnie, ale pod warunkiem wyrażenia pisemnej zgody przez rodziców lub opiekunów prawnych (oświadczenie w załączeniu) zamieszkałe na terenie województwa podlaskiego.

            III Forma twórcza

            Uczestnik konkursu ma za zadanie nakręcenie filmu w formacie AVI lub MPEG-4 ( czas trwania do 7 min.) zgodnego z celem konkursu w jakości umożliwiającej odtwarzanie na ekranie TV lub laptopa. Film powinien mieć  tytuł a na końcu „nick” autora (nick - imię i nazwisko ze zgłoszenia).

            IV Organizatorzy konkursu

            Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku

            Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

            Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku

            Przy współpracy z Podlaską Izbą Rolniczą i Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

            V Wsparcie medialne

            TVP Białystok, PR Białystok i Podlaskie Agro.

            VI Organizacja konkursu

            Filmy konkursowe w postaci pliku można nadsyłać od dnia 20 lipca do 31 sierpnia 2020 roku na stronę internetową – wetransfer.com na adres mailowy bartlomiej.krolik@bialystok.pip.gov.pl, skąd będą pobierane przez organizatorów. Przesłany plik powinien zawierać film i wypełniony formularz zgłoszeniowy, w postaci czytelnego zdjęcia, skanu lub pliku pdf. W przypadku osób nieletnich konieczna jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych autora filmu. Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów dokona oceny prace do 15 września br.

            VII Nagrody i wyróżnienia

            Autorzy najciekawszych filmów otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów konkursu, które zostaną przekazane laureatom do 10 października 2020 roku, w sposób ustalony z nagrodzonymi. Najlepsze filmy będą publikowane na stronie inspekcji pracy i innych organizatorów konkursu.

             

            VIII Postanowienia końcowe

            Wysyłając zgłoszenie do Konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby Konkursu, mając prawo wglądu do nich
            i do ich poprawiania.

            Dane osobowe uczestników będą przetwarzane przez Organizatorów wyłącznie
            w celach związanych z Konkursem.

            Uczestnik Konkursu poprzez dokonanie zgłoszenia oświadcza, że przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie, oraz że osoby występujące lub uwidocznione na filmie, w tym Uczestnik, wyrażają zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie ich wizerunku w sposób określony w Regulaminie.

            Uczestnik zrzeka się jakiegokolwiek wynagrodzenia za korzystanie z filmów zgodnie z niniejszym Regulaminem, w tym w szczególności wynagrodzenia za rozpowszechnianie filmów na stronie internetowej Organizatora oraz inne przypadki publicznego udostępniania.

            Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia konkursu i jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie.

          • Minister Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził Zespół Szkół w Marianowie

          • 5 lipca 2020 roku, tuż po godzinie 15.00, naszą szkołę odwiedził Jan K. Ardanowski- minister rolnictwa i rozwoju wsi. Towarzyszyli mu szef MEN-u Dariusz Piontkowski, poseł ziemi łomżyńskiej, a jednocześnie absolwent naszej szkoły - Lech A. Kołakowski i senator - Adam M. Komorowski. Po ciepłym powitaniu z pracownikami szkoły wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie czekali już przedstawiciele rodziców, uczniów i okolicznych rolników.

            Zgromadzonych na spotkaniu gości powitał pan dyrektor Sławomir Łomotowski. Opowiedział o przeobrażeniach, jakie zaszły w Zespole Szkół CKR w Marianowie w ostatnich latach,  szczególnie  zaś podkreślił realizowane projekty, finansowane ze środków unijnych i MRiRW. Podziękował też swojemu przełożonemu za objęcie honorowym patronatem organizowanego przez szkołę Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko - Fotograficznego ” Podlasie w moim sercu”.

            Pan minister Jan K. Ardanowski, który zabrał głos jako następny, zaakcentował, że zawód rolnika stał się obecnie jednym z trudniejszych zawodów - obarczonym dużym ryzykiem przyrodniczym, wymagającym zwrotu w kierunku ekologii i, co najważniejsze, wymagającym uczenia się ustawicznego. Podkreślił, że polskie rolnictwo stoi obecnie przed wielkimi wyzwaniami, ale i przed wielką  szansą. Aby ją właściwie wykorzystać, potrzeba między innymi  szkół  z nowoczesną bazą dydaktyczną, w których potencjał tkwiący w młodzieży będzie miał szanse rozwoju: ”Musimy wspólnie zadbać o wysoki poziom kształcenia rolników. Ta szkoła taki poziom prezentuje, dlatego warto ją również doinwestować”.

            Jako kolejny mówca wystąpił pan minister Dariusz Piontkowski. Podziękował nauczycielom za trudną pracę w czasie nauczania zdalnego. Podkreślił znaczenie edukacji humanistycznej w wychowaniu uczniów szkół średnich i zapewnił o rozpoczęciu nauki we wrześniu w systemie stacjonarnym. Mamy oczywiście nadzieję, że tak się stanie, bo, jak już podkreślaliśmy wielokrotnie, szkoła bez uczniów jest bardzo smutna…

             

          • Staże zawodowe

          •  

            Zapraszamy do III tury płatnych staży zawodowych w ramach projektu  "Staże zawodowe szansą na rozwój uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie"

            Planowany termin od 20 lipca 2020 r. do 30 sierpnia 2020 r.

            Informacje w sekretariacie szkoły.

          • II Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”

          • Konkurs promuje wśród młodzieży, a w szczególności uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym, bezpieczne zachowania związane z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzuje „Wizję Zero w rolnictwie – międzynarodową kampanię społeczną, której zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym. „Wizja Zero” promuje Siedem Złotych Zasad wspierających Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan, zwłaszcza dobrostan rolników, by całkowicie wyeliminować wypadki i choroby zawodowe, stworzyć rolnikom lepsze warunki pracy i życia w gospodarstwach. Kampania jest częścią wielu działań prewencyjnych KRUS.

            Dla laureatów konkursu przewidziano niezwykle cenne nagrody.

            Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

            Informacje, regulamin konkursu i wszelkie informacje o nim, są dostępne na stronach internetowych KRUS od 30 czerwca, w zakładce https://www.krus.gov.pl/konkursy/konkursy-i-patronaty/moja-wizja-zero/.

             

             

             

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
      • 718-11-03-485
      • (+86) 216 66 11
      • (+86) 219 13 73
      • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
    • Logowanie