• Zakończenie roku szkolnego

• Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się na placu przed szkołą. Ponieważ pogoda dopisała, był to dobry moment na pożegnania, podsumowania, podziękowania, gratulacje, a nawet życzenia. Po rozdaniu nagród książkowych wszystkim wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, aktywnym na forum szkoły i poza nią, nastąpiło pożegnanie pani profesor Sabiny Kraszewskiej, która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Branżowej I Stopnia, kończący naukę w naszej szkole, otrzymali świadectwa z rąk wychowawcy- pana profesora Andrzeja Barczewskiego. Życzył on im pomyślności, wytrwałości oraz sukcesów na dalszej drodze życia.

Drugą część uroczystości stanowiły spotkania w klasach z wychowawcami.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych wakacji. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i wracajcie zdrowi we wrześniu. Do zobaczenia!

• Wyprawa na Forty

• Dnia 16 czerwca klasa 2FT uczestniczyła w wycieczce na strzelnicę Sagittarius w Piątnicy. Młodzież miała okazję poznać fragment historii naszego regionu i zwiedzić pobliskie forty carskie. Pogoda była sprzyjająca do spacerów i podziwiania pięknych widoków- panoramy Łomży i Piątnicy.

Organizatorami wyjścia byli: Kuczyńska Hanna, Ptaszyński Sławomir.

• XXX Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej

• Uczeń Michał Pianka, jako reprezentant Internatu ZSCKR w Marianowie, zdobył II Miejsce w "Konkursie Poezji Ludowej", który odbył się 12 czerwca 2023r. w ramach XXX Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej. Organizatorem konkursu był Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Opiekunem Michała była Pani Dorota Przestrzelska. Gratulujemy !

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka to święto, na które czekają duzi i mali. W tym dniu mieliśmy wspaniałą pogodę - nawet słońce uśmiechało się do dzieci. Imprezę zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu. Zaczęliśmy od  złożenia młodzieży życzeń, następnie zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Korzystając z okazji wspólnego spotkania wręczyliśmy nagrody za zaangażowanie w pracę na rzecz internatu, oraz  rozstrzygnęliśmy konkurs czystości w pokojach. W dalszej części programu młodzież grillowała kiełbaski i uczestniczyła w teleturnieju „ Jaka to melodia”. Wszystkim dopisywał dobry humor, było dużo śmiechu i żartów. Aby jeszcze bardziej uczcić święto, wszyscy częstowali się cukierkami i lodami. Uwieńczeniem imprezy był mecz integracyjny. Ten dzień był bardzo udany i pełen wrażeń.