• Sprzątanie Świata

• Po internackiej akcji Sprzątania Świata przyszedł czas na szkołę. Pod opieką wychowawców klas i nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie zebrali łącznie 68 worków śmieci. W akcji wzięło udział 193 uczniów. Sprzątane okolice to obiekty sportowe szkoły, pobliski lasek, drogi do przystanków i do sklepu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za „wielkie zielone serce” dla Ziemi!!!

• Wycieczka do Gdańska

• Podczas dwudniowej wycieczki nad morze Bałtyckie klasie 3BT towarzyszyła słoneczna październikowa pogoda. Głównym celem wyprawy było poznanie historii Wolnego Miasta Gdańska w okresie II wojny światowej. Na początek uczniowie z opiekunami odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, gdzie spacer z użyciem audiobooka i multimedialnych środków przekazu wprowadził wszystkich w historię regionu. Przejażdżka melexem po Starym Mieście, przeplatana ciekawymi opowieściami przewodnika, pozwoliła zobaczyć z bliska ślady dawnych wydarzeń, chociażby na murach miasta. Dopełnieniem żywej lekcji historii była wizyta w Muzeum obozu koncentracyjnego Sztutthof, która nie pozostawiła żadnych wątpliwości: "nie chcemy nigdy więcej wojny...". Do niezwykle przyjemnych chwil należały spacer brzegiem Bałtyku i po molo w Brzeźnie.

Był to miło, wesoło i mądrze spędzony wspólny czas.

• Otrzęsiny uczniów klas pierwszych

• Dnia 7 października ponownie otrząsaliśmy uczniów klas pierwszych.  Po przywitaniu nowoprzybyłych „kociaczków” przytępiono do zaciętych rozgrywek. Między innymi nasze pierwszaczki musiały namalować wychowawcę z zasłoniętymi oczami, oddzielić na czas fasolę od grochu, przejść jak najszybciej tor przeszkód, jak również zaprezentować się jako klasa. Sprawdzana była także ich wiedza na temat szkoły i jej historii.  Po wyczerpujących konkurencjach pierwsze miejsce zajęła klasa 1 BB, drugie- 1 BT, a trzecie- 1 FT. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i zabawne prezenty. A na sam koniec były kiełbaski z grilla.

Wszystkim pierwszakom dziękujemy za aktywny udział w zabawie i życzymy samych cudownych dni w naszej szkole!!!

• Nauka strzelania, historii i integracja

• W dniu 1 października 2024 roku klasy : 1 BT, 1 FT oraz 1 BB wyruszyły na pieszą wycieczkę na Forty w Piątnicy.

Ważnym punktem wyprawy była strzelnica, gdzie po profesjonalnym szkoleniu z  podstaw bezpiecznego posługiwania się bronią, pod czujnym okiem instruktorów, można było postrzelać. Dla większości uczniów był to pierwszy kontakt ze strzelectwem.

Wyprawa zakończyła się zwiedzaniem muzeum oraz ogniskiem integracyjnym z pyszną kiełbaską.

• Pierwsze zajęcia kulinarne w internacie

• W ramach koła gospodarczego piekliśmy muffinki, które nie wymagają dużego nakładu pracy i są łatwe w przygotowaniu. Zamiarem naszym było pokazanie prostego przepisu, który zachęci wychowanków do podejmowania w przyszłości prób samodzielnego pieczenia. W trakcie przygotowywania ciasta młodzież chętnie współpracowała ze sobą tworząc w ten sposób miłą,  swobodną atmosferę. Wszyscy ciekawi byli końcowego efektu wspólnej pracy. Gotowymi babeczkami poczęstowaliśmy kolegów i koleżanki oraz wychowawców internatu.

• Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna
        • Inspektor Ochrony Danych Osobowych