• Szkolenie dla młodzieży

• 18 listopada 2023 r. klasy 3BT, 5BT i 5FT uczestniczyły w szkoleniu "Zarządzanie, organizacja i planowanie pracy w gospodarstwie rolnym, w tym wykorzystanie technik komputerowych". Była to okazja do pogłębienia wiedzy na temat  programów komputerowych ułatwiających zarządzanie gospodarstwem, bilansu majątkowego, rachunku wyników- obliczania produkcji, kosztów i nadwyżek ekonomicznych, przepływu finansów czy zarządzania ryzykiem.

Oprócz solidnej dawki  nauki organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek i napoje.

• Konkurs Ekologiczny

• W dniach 15-16 listopada 2023r. uczestniczyliśmy w konferencji stacjonarnej: „ Produkcja ekologiczna szansą dla młodych rolników”,  organizowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Podczas konferencji odbył się krajowy etap konkursu: „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym”. Naszą szkołę reprezentował laureat szkolnego etapu Bartosz Smaka - uczeń klasy 4FT. Konferencja miała na celu zachęcić młodzież do zakładania działalności związanych z rolnictwem ekologicznym. Gratulujemy Bartkowi uczestnictwa w tym przedsięwzięciu i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

• Wycieczka do Muzeum Rolnictwa

• 13 września 2023r. uczniowie klasy II BB uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Znajduje się ono w przepięknym zespole pałacowo-parkowym.

Młodzież wraz z przewodnikiem zwiedziła stałą ekspozycję skansenu. Tam mogła zobaczyć, jak wyglądały w przeszłości zabudowania oraz życie na wsi. Oczywiście, największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się maszyny i pojazdy rolnicze.

• Apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

• 10 listopada nasza społeczność szkolna uczciła 105 rocznicę Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość zorganizowana przez klasę III BT przeniosła wszystkich w klimat zadumy i patriotycznej refleksji. Uświadomiła, że mamy wielkie szczęście żyć w wolnym kraju.

Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i uroczystym odśpiewaniu „ Mazurka Dąbrowskiego"  w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”,  uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Ciekawe fakty z historii  odzyskiwania niepodległości przedstawione przez narratora i ściskające za serce wiersze  przepełnione miłością do ojczyzny przeplatane były wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Była „Rota", „My Pierwsza Brygada" czy „Pierwsza Kadrowa". Wszystkiego dopełniła  dekoracja współgrająca z treścią scenariusza.

To wszystko wprawiło uczestników uroczystego apelu w podniosły nastrój,  który z pewnością pozostanie z nami na długo.

• Mistrzostwa Internatu w Tenisie Stołowym

• 8 listopada podsumowaliśmy Mistrzostwa Internatu w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach wzięło udział 18 wychowanków. Rozgrywki toczyły się systemem pucharowym- do dwóch przegranych, poszczególne pojedynki- do dwóch wygranych setów, a mecze półfinałowe i finałowe- do trzech wygranych setów. Najlepszym okazał się Jakub Pawelczyk, na miejscu drugim uplasował się Karol Lemański, a trzeci był Piotr Świderski. W rozgrywkach wzięli udział również: Archacki Szymon, Smaka Bartosz, Grabowski Rafał, Skrodzki Sebastian, Remiszewski Bartosz, Brakoniecki Julian,  Grzymkowski Kacper, Przybyłek Dawid, Zalewski Adam, Lemański Marcin, Rogowski Tomasz, Kamiński Hubert, Majewski Kacper, Dmochowski Paweł, Borkowski Bartosz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast pierwsza trójka została uhonorowana dyplomami i statuetkami.

• „Odkręcamy dla hospicjum”

• 3 listopada grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu przekazała do Hospicjum p.w. Św. Ducha w Łomży ponad 10 worków nakrętek, które były sukcesywnie zbieranie przez całą społeczność szkolną. Nakrętki trafią do  firmy recyklingowej, a otrzymane za nie pieniądze zostaną  przekazane na cele hospicjum.

Zbiórka nakrętek nadal trwa. Celem akcji „Odkręcamy dla hospicjum” jest uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, a także rozwijanie postaw proekologicznych poprzez segregację śmieci.

Pamiętaj: odkręć nakrętkę, wrzuć do właściwego pojemnika, a Szkolne Koło Wolontariatu przekaże całą jego zawartość na szczytny cel!

• Apel z okazji Wszystkich Świętych

• Listopad kojarzy nam się ze wspomnieniami o tych, którzy odeszli. Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Jest bardzo ważna, gdyż świadczy o stosunku do przodków.

W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim już 31 października 2023 r. podczas apelu przygotowanego przez uczniów klasy 4 FT. Przedstawili oni wiersze o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz oddali hołd zmarłym nauczycielom, żołnierzom i bliskim.

Pełen emocji  program przybliżył atmosferę Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, skłonił nie tylko do refleksji nad odchodzeniem, ale też do postawienia pytań o nasze relacje z bliskimi, hierarchię wartości, czy cele, za którymi gonimy.