• Pedagog

•

Pedagog w szkole zajmuje się wspomaganiem uczniów, rodziców i nauczycieli. Prowadzi indywidualne rozmowy terapeutyczne, pomaga w rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych, prowadzi zajęcia w klasach. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą zwrócić się do pedagoga po pomoc i wsparcie w różnych sprawach: porozmawiać o problemach, rozwiać wątpliwości i uzyskać poradę lub informację gdzie szukać dalszej pomocy. Rodzice naszych uczniów mogą również skorzystać z porady i konsultacji terapeutycznej w sprawach dotyczących ich dzieci. Zajmuje się diagnozowaniem i rozwiązywaniem konfliktów rówieśniczych, wykorzystując w tym celu metody dostosowane do potrzeb i sytuacji. Analizuje  orzeczenia i opinie psychologiczne, pomaga w tworzeniu zindywidualizowanych programów edukacyjnych dla dzieci o specjalnych potrzebach w tym zakresie. Wspomaga nauczycieli w przygotowywaniu dostosowań edukacyjnych i wychowawczych do indywidualnych potrzeb dziecka. Na bieżąco współpracuje z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców uczniów i nauczycieli. Informuje o rodzaju pomocy, przyjmuje  wnioski o dofinansowanie podręczników. Współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz kuratorami z sądów rodzinnych, policją  (realizując zadania profilaktyki w szkole).  Pedagogiem w naszej szkole jest Pani Ewa Wojtczak.

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

9:45- 14:15