• Dzień Chłopaka

• Dziś Samorząd Uczniowski, reprezentowany przez dziewczyny, "osłodził"  święto męskiej części naszej społeczności . Z okazji Dnia Chłopaka wszyscy otrzymali cukiereczki i ... życzenia, które mamy nadzieję, niebawem się spełnią. Oto one:

Okazja to nie byle jaka:

30 września: Dzień Chłopaka

I z tej okazji przyjmij miły

życzenia, jakie Ci się nie śniły:

jak najwięcej w oczach blasku

I uśmiechu już od brzasku,

I przysmaków od śniadania

I we wszystkim zwyciężania.

• Akcja Sprzątania Świata

• Jak co roku, we wrześniu,  nasza szkoła przystąpiła do akcji zorganizowanej pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia, polegającej na uprzątnięciu  Marianowa  ze  śmieci. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Wzięło  w nim udział 178 uczniów naszej szkoły. Zebraliśmy 38 worków.

Dziękujemy młodzieży za aktywny udział w tym przedsięwzięciu!!!

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

• 4 września 2023 roku ponownie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły- p. S. Łomotowski przywitał zgromadzonych,  przedstawił nowe klasy i wychowawców, na koniec życzył wszystkim  owocnej pracy. Po odczytaniu  listu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi- p. Roberta Telusa, miała miejsce krótka prezentacja multimedialna na temat wydarzeń z lat 1939-1945,  następnie zaś minutą ciszy zostali uhonorowani wszyscy uczestnicy II wojny światowej.

W dalszej części uroczystości głos zabrali  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego,  życzyli wszystkim sił i motywacji do dalszej pracy. Na koniec zostali przedstawieni  uczniowie klas pierwszych- po ślubowaniu na sztandar szkoły, już oficjalni członkowie naszej społeczności.

Życzymy wszystkim, aby  nadchodzące miesiące  były pełne zapału, motywacji do pracy oraz satysfakcji. Dobrego i spokojnego roku szkolnego!