• „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem.....”

          • By pamięć nie zginęła, uczniowie klasy 2BT zaprosili całą społeczność szkolną do odwiedzenia Izby Pamięci Narodowej. Przybliżyli dzieje patrona naszej szkoły chor. Jana Szymańskiego oraz uczcili pamięć tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość Polski.  

            Kwiecień to miesiąc pamięci narodowej. W tym  miesiącu miało miejsce wiele ważnych, często dramatycznych wydarzeń z historii Polski.  Naszym obowiązkiem jest o nich pamiętać i oddać hołd bohaterom, ginącym za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

            Ten czas przywodzi na myśl wojenną okupację, deportacje Polaków na Syberię i do Kazachstanu, tragedię polskich oficerów, którzy zostali zamordowani przez NKWD w Katyniu, Kozielsku, Ostaszkowie i w innych miejscach. W tym okresie wspominamy również wydarzenia z historii najnowszej.  2 kwietnia 2005 roku zmarł Polak- papież Jan Paweł II. 10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy lotniczej w Smoleńsku, gdzie wśród ofiar byli prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.

            Pamiętamy i  nie zapomnimy.

          • Olimpiada „Polska Wieś w Europie”

          • W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2022 r. zespół uczniowski w składzie: Mateusz Gosk, Damian Cedrowski i Adrian Zyśk  wziął udział w półfinale olimpiady "Polska Wieś w Europie", który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Był to regionalny etap, w którym uczestniczyło 11 zespołów ze szkół prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

            Nasz zespół odniósł ogromny sukces, ponieważ zajął pierwsze miejsce i zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu, w którym będzie uczestniczyło 10 najlepszych drużyn wyłonionych w etapach regionalnych. Główną nagrodą olimpiady jest wyjazd studyjny  do instytucji unijnych w Brukseli dla 5 najlepszych drużyn.

            Olimpiada organizowana jest po raz pierwszy przez Komisję Europejską oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Janusz Wojciechowski – komisarz UE ds. Rolnictwa oraz Henryk Kowalczyk – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest edukacja młodzieży szkół rolniczych w dziedzinie nowoczesnego rolnictwa w UE oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat polityki unijnej dotyczącej rolnictwa i programów unijnych skierowanych do rolników.

            Podczas olimpiady, pierwszego dnia,  uczestnicy brali udział w warsztatach COFE (Konferencja w Sprawie Przyszłości Europy). Odbyli również spotkania z przedstawicielami Komisji Europejskiej i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Drugiego dnia, w tym samym czasie, w 5 regionach Polski odbył się test wiedzy dotyczący Unii Europejskiej.

            Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

             

          • Konkurs „ Ojczyzna codziennie” rozstrzygnięty

          • Zespół w składzie: Karolina Wilczewska, Monika Tyborowska, Mateusz Sierzputowski,  pod kierownictwem pań Jolanty Tarnackiej i Doroty Przestrzelskiej,  zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Rolniczych „Ojczyzna codziennie” (kategoria "Współcześni bohaterowie"), prowadzonym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  

            Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej w dowolnym programie. Nasz zespół zaprezentował kurpiowską kapelę „ Miód na Serce”, której praca i dokonania stanowią ważny element historii Kurpiowszczyzny. Bohaterowie prezentacji tworzą i realizują inicjatywy służące popularyzacji polskiej muzyki tradycyjnej oraz zachowaniu wielowiekowej tradycji Kurpi: organizują otwarte warsztaty taneczne i muzyczno-śpiewacze, spotkania z wiejskimi muzykantami czy potańcówki z muzyką wiejską na żywo.

            Konkurs był dla młodzieży motywacją do poszerzenia wiedzy o  własnym regionie i dobrą okazją do promowania pozytywnych wzorców osobowych.

          • Turniej Tenisa Stołowego Internatów i Burs Województwa Podlaskiego

          • W pierwszy dzień wiosny nasi wychowankowie wyjechali do Białegostoku na Turniej Tenisa Stołowego Internatów i Burs Województwa Podlaskiego. Była to szesnasta edycja, tym razem po pandemicznej przerwie. Wystartowało osiem zespołów z Białegostoku, zespół z Moniek oraz Marianowa. W sumie w zawodach brało udział trzydzieścioro dwoje zawodników i zawodniczek, bo startowały w nich  również dziewczęta. Poziom rozgrywek, prowadzonych systemem „do dwóch przegranych”, wzrastał z każdą  kolejną rundą. Nasi uczniowie godnie reprezentowali internat i szkołę, zajmując drużynowo trzecie miejsce. Najlepszym indywidualnie w naszym zespole  okazał się Jakub Pawelczyk - miejsce trzecie. Mateusz Gosk zakończył rozgrywki na miejscu piątym, Paweł Biały na dziewiątym, a Karol Lutostański był trzynasty. Pierwsza trójka została uhonorowana medalami, dyplomami i słodyczami, a pozostali pamiątkowymi  dyplomami.

            Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy kolejnych sukcesów.

          • Dzień Kobiet na wesoło

          • Dnia 8 marca w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Uroczystość przygotowała klasa 3F4. Na czwartej godzinie lekcyjnej do auli szkolnej przybyły delegacje wszystkich klas oraz  Panie pracujące w szkole i internacie.   W przedstawieniu, opartym na skeczu kabaretu Hrabi „Kwiaty dla Kobiet ‘’,  zobaczyliśmy  obdarzoną wielkim talentem aktorskim Karolinę Wilczewską, której bardzo dzielnie towarzyszyli  koledzy z klasy. Spektakl przyniósł oglądającym dużo radości, o czym świadczyły uśmiechy oraz gromkie oklaski. Na koniec uczniowie klasy 3F4 oraz pan dyrektor  wszystkim Paniom złożyli serdeczne życzenia i  wręczyli  kwiaty.

            Drogie Panie! Nie tylko w Dniu Kobiet, ale przez cały rok niech uśmiech na Waszych twarzach gości , a życie nie sprawia trudności i przykrości. Wszystkiego dobrego!

          • Piłka, bramka, gooool !!!

          • W ostatni czwartek podsumowaliśmy nasze zmagania w Internatowym Turnieju w Piłkarzyki. Były one przerywane  nauką zdalną, klasowymi i indywidualnymi kwarantannami, chorobami... W końcu udało się! Po niespełna czterech miesiącach zakończyliśmy rozgrywki. Wszystkie pojedynki stały na wysokim poziomie.  Turniej został rozegrany najuczciwszym systemem „każdy z każdym”. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, a najlepsze trzy pary statuetkami. Gratulujemy zwycięzcom, którymi zostali:                                                                     

            I miejsce- Szleszyński Sebastian, Orłowski Michał,                                                                               

            II miejsce- Cichy Maksymilian, Gosk Maksymilian,                                                                    

            III miejsce- Świderski Piotr, Mieczkowski Sebastian.

            Do zobaczenia za rok!

          • III Finał Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego - Recytatorskiego „Podlaskie w moim sercu”

          • Wojewódzki Konkurs Fotograficzno-Recytatorski „Podlaskie w moim sercu” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Internatu ZSCKR w Marianowie. W tym roku to już III edycja tego konkursu i na pewno nie ostatnia, bo podobnie jak w ubiegłych latach młodzież z całego województwa udowodniła, że poezja i fotografia cieszy się dużym zainteresowaniem.

                Na konkurs fotograficzny pt. „Podlaska wieś: domy, chaty, zagrody i ich mieszkańcy” wpłynęło łącznie 76 prac konkursowych w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz internaty i bursy szkolne. Fotografie prezentowały różnorodne treści: domy, zwierzęta zagrodowe, budynki gospodarcze, pejzaże wiejskie, detale architektoniczne. Przewodnicząca komisji konkursowej- pani Teresa Adamowska, znana łomżyńska malarka, podsumowując    prace konkursowe podkreśliła, że najwyżej oceniono te, które  przedstawiały “pierwiastek ludzki” w naturalnym środowisku. Nadesłane zdjęcia zachwycały swoją prostotą, naturalnością, a tym samym autentycznością. Jak podkreślała jurorka, laureaci konkursu w sposób mistrzowski i iście malarski uchwycili kadr wpisujący się w tematykę konkursu.

            Część recytatorska konkursu rozbrzmiewała poezją, prozą i gadką kurpiowską. W różnorodnej formie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych opiewali bajeczne zakątki naszej małej ojczyzny - województwa podlaskiego. Jak podkreślali przewodniczący komisji konkursu recytatorskiego - pan Radosław Wszędyrówny - kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Łomży oraz członek komisji konkursowej pani Małgorzata Cwalina- polonistka w ZSCKR w Marianowie poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Wystąpiło łącznie 28 uczestników. Było wzniośle, sentymentalnie i jednocześnie wesoło.  Usłyszeliśmy między innymi: „Modlitwę do Matki Bożej Sejneńskiej”, wiersz „ Łomża – miasto mojego dzieciństwa”, wiersze i prozę własnego autorstwa, jak również gadki z serca kurpiowskiej krainy. Dzięki tym utworom mogliśmy poczuć i docenić piękno oraz różnorodność kulturową naszego regionu.

            Ten konkurs, jak podkreśliła pani Teresa Adamowska, to wspaniała inicjatywa oderwania młodzieży od świata cybernetyki, sięgnięcia za aparat i uchwycenia momentu otaczającej nas rzeczywistości w małym kadrze. Pani Dorota Miarka- kierownik internatu ZSCKR w Marianowie z dumą zaznaczyła, że mamy wspaniałą i wrażliwą młodzież, co udowodnili wszyscy uczestnicy konkursu fotograficznego i recytatorskiego. Z kolei pan Sławomir Łomotowski- dyrektor ZSCKR w Marianowie podziękował uczestnikom i opiekunom za wysiłek włożony w przygotowania do zmagań konkursowych.

            Honorowy patronat nad tegorocznym konkursem objęli : Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - pan Henryk Kowalczyk, Marszałek Województwa Podlaskiego - pan Artur Kosicki oraz Wojewoda Podlaski - pan Bohdan Paszkowski.  Organizacja konkursu nie byłaby możliwa, gdyby nie współpraca i życzliwość wielu wspaniałych firm z naszego województwa. W tym roku nagrody w konkursie ufundowali: pan Henryk Kowalczyk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agro Technik Tafiły, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, państwo Joanna i Jarosław Adamscy, właściciele Firmy Metal – Technik, Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES w Łomży, Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy, państwo Stanisław i Wioletta Najda, właściciele Firmy Sonarol w Jedwabnem, państwo Tomasz i Anna Męczkowscy, właściciele Firmy MJ Jedwabne, pan Ryszard Chrostowski i pan Tomasz Żelechowski, właściciele Firmy BTM-Eurolinx w Łomży, pani Katarzyna Roszkowska, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, pan dr hab. Roman Zbigniew Engler, rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, pan Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie, Drukarnia, Kamil Borkowski w Łomży, Firma Lex Print , Karol Bałazy, Zakład Piekarniczo – Cukierniczy SĘKACZ w Piątnicy.

            Dyrektor ZSCKR w Marianowie- pan Sławomir Łomotowski i kierownik internatu pani Dorota Miarka złożyli szczególne podziękowania koordynatorom konkursu - paniom Dorocie Przestrzelskiej i Bogusławie Buczyńskiej oraz  panu Sławomirowi Ptaszyńskiemu, wychowawcom internatu, nauczycielom szkoły oraz wszystkim uczniom, którzy pomagali w przygotowaniach uroczystości. Specjalne podziękowania przekazali obsłudze internatu, która sprawiła, że była to nie tylko wielka uczta dla ducha, ale również dla ciała 😊.  

            Już dziś zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.

             

            LAUREACI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

            SZKOŁY PODSTAWOWE

            I miejsce – Dominka Żelechowska, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży, „EKOFURA”

            II miejsceAmelia Szypulska, Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie, „MALOWANY KOGUCIK”

            II miejsce – Marcel Pachucki, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży, „KURA 2”

            III miejsceJulia Smugarzewska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łomży, „Pod strzechą”

            Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji RolnictwaAlan Cwalina, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży, „KONIE”

            Nagroda Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie – Weronika Popowska, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży, „W PODLASKIEJ ZAGRODZIE 2”

            NAGRODA ORGANIZATORA – Dominka Żelechowska, Szkoła Podstawowa Nr 5
            w Łomży, „EKOFURA”

            Komisja postanowiła także wyróżnić następujące prace:

            1. Olga Żochowska, Szkoła Podstawowa w Bożejewie, „OSTATNI UŚMIECH LATA”
            2. Bartosz Ptaszyński – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży, „OKO CZASU”
            3. Karolina Filipkowska – Szkoła Podstawowa w Kupiskach, „KSIĘŻA DROGA DO DOMU”

            INTERNATY I BURSY

            I miejsceZuzanna Pietrzyk, Bursa Szkolna Nr 3 w Łomży, „SMAKI MOJEGO DZIECIŃSTWA”

            I miejsceJulia Bączyk, Katolicka Bursa Szkolna w Łomża, „WSPOMNIENIE”

            II miejsceWeronika Czarkowska, Bursa Szkolna Nr 1 w Białymstoku, „RODZINA W KOMPLECIE”

            Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Marcin Filipkowski, Internat Zespołu Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, „DOM MŁYNARZY”

            Nagroda Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie – Małgorzata Kozłowska, Bursa Szkolna Nr 1 w Białymstoku, „W OCZEKIWANIU NA POSIŁEK”

            NAGRODA ORGANIZATORAAleksandra Wojsław, Katolicka Bursa Szkolna w Łomża, „CHATA PODLASKIEGO LUDU”

            Komisja postanowiła także wyróżnić następujące prace:

            1. Wiktoria Grabowska, Bursa Szkolna Nr 3 w Łomży, „DOM BABCI - SZEŚCIAN DZIECIŃSTWA KOSTKA WZRUSZENIA”
            2. Magdalena Czechowska,  Katolicka Bursa Szkolna w Łomża, „POCZTÓWKA Z PODLASIA”
            3. Eryk Matysiak, Bursa Szkolna Nr 1 w Białymstoku, „W POGONI ZA MYSZKĄ”

             

            LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

            SZKOŁY PODSTAWOWE

            I miejsce – OLIWIA SZMITKO, Szkoła Podstawowa w Jedwabnem 

            II miejsce – LAURA ELŻBIETA BZURA, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży

            III miejsce – MARIA POLAK, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży

            Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa –          

            DOMINIKA KUCZYŃSKA, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży

            NAGRODA ORGANIZATORA –

            SANDRA CHOCIANOWICZ, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży

            Komisja postanowiła także wyróżnić:

            1. MIKOŁAJA RUSZCZYKA, Szkoła Podstawowa w Wiźnie
            2. STANISŁAWA ŚMIECHOWSKIEGO, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Łomży

            INTERNATY I BURSY

            I miejsce – URSZULA FILIPKOWSKA, Katolicka Bursa Szkolna w Łomży

            II miejsce – AGNIESZKA PAULINA KONOPKA, Katolicka Bursa Szkolna w Łomży

            III miejsce – DOROTA CIERPISZ, Bursa Szkolna Nr 3 w Łomży

            Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa –

            URSZULA FILIPKOWSKA, Katolicka Bursa Szkolna w Łomży

            NAGRODA ORGANIZATORA – BARBARA SKIBICKA, INTERNAT X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku 

            Wyróżnień nie przyznano.

          • My też pomagamy...

          • Nasza młodzież stanęła na wysokości zadania i w ciągu paru dni udało się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Zebrane artykuły zostały przekazane gminie Piątnica. Dziękujemy społeczności uczniowskiej za okazane serce i liczymy na dalsze wsparcie.  Obecnie będziemy zbierać artkuły medyczne: bandaże, plastry, gazy, strzykawki, leki dla dzieci, skalpele chirurgiczne, paski do zamykania ran itd.

             Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariat

          • Otwieramy serca na innych….

          • Atak Rosji na Ukrainę, nie tylko w uczniach naszej szkoły, rozbudził wiele emocji, od niedowierzania po  przerażenie włącznie. Niemal wszyscy odczuwamy  współczucie wobec ofiar wojny i stawiamy sobie pytanie: jak możemy pomóc? Wiemy, że jest wśród nas wiele osób, które cenią sobie postawę aktywną. Z myślą o nich, postanowiliśmy włączyć się do ogólnopolskiej akcji pomocy Ukrainie.

            Liczymy na Wasze serca i konkretne działania!  Od poniedziałku zbieramy w szkole następujące artykuły:

            ·       Produkty żywnościowe   z długim terminem ważności

            ·      Środki czystości

            ·      Pościel

            ·      Ubrania dla dzieci i dorosłych

            ·      Śpiwory

            ·      Ręczniki

            ·      Kołdry

            ·      Materace

            ·      Łóżka polowe

            ·      Zabawki

            ·      Apteczki

            ·      Leki,

            itd.

            Zorganizujemy również oddawanie krwi (marzec). Chętnych prosimy zgłaszać się do p. Karasińskiej lub p. Mieczkowskiej.

            Dziękujemy z góry

            Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu

             

          • Profilaktyka zdrowotna

          • Dnia 22.02.2022r. Fundacja "Bez wstydu" przedstawiła program profilaktyczny dotyczący chorób skóry.

            Miał on na celu szerzenie wiedzy o chorobach skóry, w tym ich skutkach medycznych, psychologicznych i emocjonalnych. 

            Uczestnicy - uczniowie klas pierwszych otrzymali wskazówki, gdzie szukać pomocy specjalistycznej. Dowiedzieli się też, jak czuć się dobrze we własnej skórze, otrzymali więc solidną dawkę wiedzy o wpływie pielęgnacji, diety i stylu życia na zdrowie fizyczne i psychiczne. 

          • STUDNIÓWKA 2022

          • Miejscem balu studniówkowego tegorocznych klas maturalnych stała się restauracja „Jędrusiowa Dolina” w Piątnicy. Dnia 22 stycznia 2022 roku o godzinie 18.00 przedstawiciele  maturzystów powitali zaproszonych gości, w tym  ministra rolnictwa i rozwoju wsi- Lecha Antoniego Kołakowskiego oraz proboszcza parafii w Piątnicy-  księdza Szczepana Dobeckiego. Dyrektor ZSCKR w Marianowie- Sławomir Łomotowski  życzył przyszłym absolwentom samych miłych wspomnień z uroczystości studniówkowej oraz powodzenia na egzaminie dojrzałości, z kolei uczniowie i rodzice dziękowali Radzie Pedagogicznej, zwłaszcza wychowawcom, za wyrozumiałość i serce w pracy z młodzieżą.

            Tradycyjnie bal studniówkowy rozpoczął się polonezem. A potem? Dobra zabawa trwała do białego rana.

            Nie zabrakło tortu i lampki szampana. I bez kozery, bez barwienia: zostały same piękne wspomnienia.

          • Dni Samorządności Uczniowskiej

          • Przed rozpoczęciem ferii zimowych odbyły się u nas Dni Samorządności Uczniowskiej. Młodzież uczestniczyła w wybranych przez siebie grach i zabawach: CS-GO, LOL, Fifa, tenis stołowy. W przeciwieństwie do lat minionych ilość uczestników poszczególnych konkurencji została bardzo ograniczona, brakowało też kibiców i tylko duch rywalizacji pozostał bez zmian. Dodatkowo uczniowie mogli  obejrzeć następujące filmy: „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Czego nauczyła mnie ośmiornica?”, „Życie jest piękne”, „Upadek” i „Labirynt”. Ważnym punktem było też przedstawienie tegorocznych sukcesów w konkursach wiedzy i umiejętności. Oczywiście nie zabrakło również popcornu, który rozszedł się jak świeże bułeczki…

            Zwycięzcom poszczególnych konkurencji gratulujemy, dziękujemy też wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dni Samorządności i chętnie brali udział we wspólnej zabawie.

          • HU- HU-HA! ZIMA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA!

          • W dniu 19 stycznia 2022 nasza młodzież  z internatu w towarzystwie dwojga wychowawców - Hanny Modzelewskiej i Sławomira Ptaszyńskiego - udała się na lodowisko „Biały Orlik” w Łomży. Wyjechaliśmy całkiem sporą, bo ponad dwudziestoosobową załogą. Cześć z nas była tam po raz kolejny, a część stawiała pierwsze kroki na lodzie. Pomimo tego radziła sobie na łyżwach wyśmienicie. Wszyscy określili wyjazd jako bardzo udany i stwierdzili, że chcieliby go powtórzyć.  Zapraszamy do galerii :)

          • Aby chociaż trochę pomóc...

          • Krótko przed świętami Bożego Narodzenia dowiedzieliśmy się o wypadku naszego absolwenta- Kamila Żebrowskiego, który w czasie prac w gospodarstwie rolnym stracił prawą rękę. Zakup leków oraz protezy, która umożliwiłaby dobre funkcjonowanie Kamila w życiu codziennym i zawodowym to ogromny koszt. Aby chociaż trochę pomóc, postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy. Nasza młodzież, rodzice i pracownicy szkoły okazali otwartość na cierpienie drugiego człowieka...  i zebraliśmy 3, 360 złotych.

            Dziękujemy wszystkim za wsparcie, a Kamilowi życzymy siły i wytrwałości w tym trudnym czasie.

                                                                         

                                                                                                                         Społeczność Szkolna

          • Program Dni Samorządności Uczniowskiej

          • Czwartek, 20.01.2022

            ·       8.00- Sprawdzenie obecności na lekcjach

            ·       11.00- Prezentacja sukcesów uczniowskich w auli szkolnej (p. Jolanta Tarnacka, p. Beata Skajster, p. Anna Susoł). Wychowawcy wybierają przedstawicieli klas do udziału w spotkaniu (maksymalnie 3 uczniów z klasy)

            ·       9.00- Projekcja filmu „Czego nauczyła mnie ośmiornica?” (Historia nietypowej przyjaźni pewnego filmowca i ośmiornicy zamieszkującej południowoafrykański las wodorostów, która zdradza mu tajemnice tego świata) w auli szkolnej (p. Agnieszka Szeligowska- Dzierzyk)

            ·       9.00- Projekcja filmu „Życie jest piękne” (Zamknięty w obozie koncentracyjnym wraz z synem Guido próbuje przekonać chłopca, że okrutna rzeczywistość jest jedynie formą zabawy dla dorosłych)  w sali 26 (p. Marek Borawski)

            ·       9.00- Projekcja filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów” (Charyzmatyczny nauczyciel języka angielskiego w konserwatywnym liceum stara się wpoić uczniom miłość do poezji i ideę "carpe diem") .w sali 27 (p. Krzysztof Tarnacki)

            ·       9.00- Rozgrywki międzyklasowe CS-GO w sali 40 (p. Agnieszka Skrodzka, p. Marta Mieczkowska)

            ·       9.00- Rozgrywki w tenisa i Fifa w internacie (p. Wojciech Błachnio i p. Wojciech Domian)

            ·       Możliwość poprowadzenia lekcji przez ucznia (decyzja należy do nauczyciela danego przedmiotu- nauczyciel ustala wagę i ocenę uczniowi za przeprowadzenie lekcji- ocena cząstkowa na drugi semestr)

            ·       Prażona kukurydza w sali 46 (p. Marta Mieczkowska, ZSU)

            Piątek, 21.01.2022

            ·       8.00- Sprawdzenie obecności na lekcjach

            ·       8.00- Gry i zabawy językowe w sali 48 (p. Mieczysław Mertin)

            ·       9.00- Rozgrywki Lol w sali 40 (p. Marta Mieczkowska)

            ·       9.00- Projekcja filmu „Upadek” w auli szkolnej (film przedstawia ostatnie dni życia Adolfa Hitlera)

          • Organizacja pracy szkoły

          • W dniach 10 i 11 stycznia 2022 r., ze względu na egzaminy zawodowe, szkoła będzie pracować w systemie zdalnym.

            Harmonogram egzaminów zawodowych jest następujący:

            1. 10.01.2022 r.  o godz. 13.00 egzamin praktyczny

             - RL. 16  w auli

             - MG.42  stołówka w internacie

            2. 11.01.2022 r.  egzaminy pisemne:

             - godz. 10.00  RL.03  - aula

             - godz. 12.00  RL.16 i MG.03  - aula

             - godz. 14.00  MG.42 stołówka w internacie

            Internat dla uczniów będzie dostępny od wtorku 11 stycznia od godz. 16-tej.

          • Mały wielki sukces

          • Wraz z końcem 2021 roku zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu filmowego " Świat się kręci wokół wsi", organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Miłym zaskoczeniem był dla nas fakt, że III miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły- Karolina Wilczewska. Przyjęła ona nagrodę z rąk sekretarza stanu- pana Norberta Kaczmarczyka. Dodatkowo gratulacje i mały upominek wręczył jej poseł ziemi łomżyńskiej i sekretarz stanu-pan Lech Antoni Kołakowski.

            Praca Karoliny- przedstawicielki młodego pokolenia pokazywała jej pomysł na życie na wsi. Szczegółów zdradzać nie będziemy (zachęcamy do obejrzenia filmiku na kanale YouTube), trzymamy jednak kciuki za powodzenie projektu w przyszłości. Niech wizja naszej zwyciężczyni, dopełniona odpowiednią strategią, zapewnił jej sukces na płaszczyźnie osobistej i zawodowej.

            Serdeczne dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w projekt. Wszystkim życzymy chęci do działania i licznych sukcesów.

          • Turniej Tenisa Stołowego

          • 10 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego. Miejscem rozgrywek była świetlica w internacie. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Do rywalizacji przystąpiło 16 chłopców.

            Uczestnicy mieli do dyspozycji 2 stoły. Wśród zawodników do końca toczyła się zacięta rywalizacja o zwycięstwo w turnieju, który przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Dyplomy za uzyskane lokaty zostały wręczone przez organizatora zawodów p. Wojciecha Domian- nauczyciela wychowania fizycznego:

            I miejsce – Marcin Matejkowski

            II miejsce – Bartosz Cekała

            III miejsce – Paweł Łuba

            Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom- gratulujemy.

          • Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym

          • 17grudnia zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu z wiedzy o rolnictwie ekologicznym, zorganizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (oddział w Radomiu) przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa.

                Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży szkół rolniczych na temat systemu rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej. Oba etapy- zarówno szkolny, jak i ogólnopolski zostały przeprowadzone w formie zdalnej.

                Laureatem etapu szkolnego został uczeń klasy 3FT Mateusz Chudziński, reprezentował on też szkołę w etapie ogólnopolskim. II miejsce zajął  Mateusz Wiśniewski, III-  Karolina Wilczewska. Dodatkowo wyróżnienia otrzymali: Łukasz Żukowski, Wiktoria Kośnik.  Serdecznie gratulujemy!

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
      • 718-11-03-485
      • (+86) 216 66 11
      • (+86) 219 13 73
      • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
    • Logowanie