• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną
  • Nowoczesna baza szkoleniowa
     • "Konstytucja 3 maja"- happening muzyczno-historyczny

      Z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty happening. Uczniowie klas 1BT oraz 1FT przygotowali krótką scenkę historyczną, która w ciekawy sposób przybliżyła główne założenia Konstytucji 3 Maja, historię jej powstania oraz bohaterów- Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uroczysty nastrój podkreślały recytowane fragmenty Ustawy Rządowej z 1791 roku, stroje z okresu Sejmu Wielkiego oraz utwór "Trzeci maj". Uczniowie w odświętnych strojach, z biało- czerwonymi kotylionami na piersi oddali hołd ludziom i czasom, o których zawsze będą pamiętać!

     • Pożegnanie wychowanków w internacie

      Wszystko się kiedyś zaczyna i wszystko się kiedyś kończy. Koniec kwietnia to, podobnie jak w ubiegłym roku, pożegnanie wychowanków z klas maturalnych. Taka uroczystość miała miejsce w internacie 26 kwietnia 2023 roku.

      Spotkanie otworzyła pani kierownik internatu, która w ciepłych słowach pożegnała absolwentów, życząc im sukcesów w dalszym dorosłym życiu. Potem głos zabrali przedstawiciele Samorządu Internatu. Przywołali wspomnienia ze wspólnie spędzonych lat i podziękowali kolegom za czas spędzony razem. Następnie na scenę wkroczyły dwie Cyganki. Długo wpatrywały się w szklaną kulę, wypowiedziały kilka zaklęć i … wywróżyły wszystkim żegnającym się z internatem, obfitującą w sukcesy, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, przyszłość. Ta część dostarczyła zgromadzonym mnóstwo radości, dobrej zabawy i wywołała salwy śmiechu. Kolejnym punktem spotkania była gala oscarowa- ka

     • Spotkanie z absolwentem

      Nic tak chyba nie motywuje, jak przykład kolegi, któremu udało się osiągnąć sukces. Bo przecież sukcesem jest zdobycie wykształcenia, wykonywanie ciekawej pracy i realizacja swoich pasji.

      Paweł Cwalina , absolwent naszej szkoły, pokazał, że można wszystko, trzeba tylko bardzo chcieć... mieć szerokie spojrzenie, marzenia oraz konsekwentnie dążyć do celu.

     • Kwiecień miesiącem pamięci narodowej

      Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków. To czas, kiedy kierujemy swoje myśli w stronę ludzi, którzy stawali w obronie naszej ojczyzny i polskości, przelewali krew, abyśmy teraz mogli spokojnie się uczyć, dorastać i żyć.

      Świadomi, że pamięć jest najwyższym dobrem, uczniowie klasy 3FT zaprosili całą społeczność szkolną do odwiedzenia Izby Pamięci Narodowej. Przybliżyli historię patrona naszej szkoły chor. Jana Szymańskiego oraz uczcili pamięć bohaterów – tych znanych i nieznanych, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę.

     • Kiermasz Wielkanocny

      Jak co roku, tuż przed Wielkanocą, w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny.

      W dniach od 3 do 5 kwietnia 2023 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Cydzynie Starym zaprezentowali nam własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Była to wspaniała okazja, aby nabyć piękne stroiki wielkanocne, zajączki, baranki, wyroby ceramiczne i wikliniarskie, kartki świąteczne oraz wiele innych wyrobów rękodzielniczych. Kupując niepowtarzalne dekoracje mogliśmy nie tylko poczuć atmosferę zbliżających się świąt, ale również dostarczyć osobom z niepełnosprawnością wiele radości z tworzenia wyjątkowych upominków świątecznych- sprawić, że poczują się docenione przez innych za trud i zaangażowanie włożone w wykonaną pracę.

     • Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

      Dnia 5 kwietnia, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną, klasa 2 FT zaprezentowała apel przypominający zwyczaje i obyczaje Wielkiego Tygodnia oraz pierwszego i drugiego Dnia Świąt Wielkanocnych. Spotkanie w auli szkolnej najpierw wprowadziło nas w nastrój powagi i zadumy, następnie, z powodu śmigusa- dyngusa i poczęstunku czekoladowymi jajeczkami, wywołało uśmiechy na twarzach. Na koniec rozbrzmiały życzenia, do których dołączył się pan dyrektor Sławomir Łomotowski.

     • Turnieju Halowej Piłki Nożnej

      7 marca młodzież z naszej szkoły brała udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Janowie "Rolnik Cup 2023". Rywalizowało ze sobą sześć drużyn, reprezentujących szkoły rolnicze prowadzone przez MR i RW. Wyniki zostały ogłoszone po rozegraniu dziesięciu meczy.

      Choć nasi zawodnicy nie stanęli na podium, gratulujemy im ducha walki. Dziękujemy Dyrekcji ZSCKR w Janowie za zaproszenie oraz wszystkim drużynom za sportową rywalizację i dobrą zabawę.

     • Wizyta na strzelnicy

      3 kwietnia wychowankowie naszego internatu mieli okazję sprawdzenia celności swojego oka podczas wizyty w Klubie Strzeleckim Sagittarius w Piątnicy. Na wstępie odbyli szybkie przeszkolenie z teorii i praktyki obejmujące takie zagadnienia jak: zasady bezpieczeństwa w kontakcie z bronią, postawy strzeleckie, chwyt broni- zgranie przyrządów celowniczych, regulacja oddechu.

     • Dzień bez plecaka

      W co można zapakować książki, zeszyty czy też przybory szkolne? W plecak? Nie. Tym razem nasi uczniowie postanowili zapakować rzeczy potrzebne do szkoły w coś innego… A były to poduszki, skrzynki po narzędziach, kaski, wiadra, worki po oponach, pudełka po butach, itd., itp :)

      Zarząd SU postanowił najlepsze pomysły nagrodzić punktami. Podium zajęła klasa 2 FT, za nią 4 FT. Członkowie komisji przyznali również wiele wyróżnień za kreatywność i postawę w Dniu bez plecaka.

     • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO INTERNATÓW I BURS

      Dwudziestego marca młodzież z naszego internatu miała okazję po raz kolejny skorzystać z zaproszenia do udziału w siedemnastej edycji Turnieju Tenisa Stołowego Internatów I Burs Województwa Podlaskiego, organizowanego przez Internat X Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Białymstoku. Po powitaniu przez panią kierownik Marię Bugajską-Dryl, rozpoczęły się turniejowe zmagania trzydziestu dwóch zawodników. Pojedynki były rozgrywane systemem pucharowym do dwóch przegranych. Nasi zawodnicy zaprezentowali tenis na wysokim poziomie, osiągając następujące wyniki: Lutostański Karol -miejsce piąte, Pawelczyk Jakub- miejsce siódme, Gosk Mateusz- miejsce ósme, Biały Paweł- miejsce trzynaste.

     • XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH – KIELCE 2023

      W dniach 17-19 marca uczniowie klasy 3BT, 3FT oraz 4BTa uczestniczyli w XXVIII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. W wydarzeniu wzięło udział około 450 firm z 15 krajów, które prezentowały najnowsze osiągnięcia branży rolniczej z całego świata, tak wśród ciągników, kombajnów i maszyn, jak i rozwiązań do nawożenia czy uprawy roli. Uczniowie naszej szkoły pogłębili wiedzę z zakresu nowych technologii i rolnictwa precyzyjnego. Oprócz udziału w wystawach, zwiedziliśmy Góry Świętokrzyskie – byliśmy w mieście Nowa Słupia i przeszliśmy szlakiem na Święty Krzyż. Czas minął szybko i intensywnie. Pełni wrażeń i dobrego humoru wróciliśmy do domu.

     • Mam wybór- wybieram rozsądek.

      W celu poszerzenia wiedzy z zakresu poradnictwa prawnego i zachowania bezpieczeństwa gościliśmy przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w spotkaniu na temat „Konsekwencje prawne młodzieży. Mam wybór- wybieram rozsądek”. Młodzież naszej szkoły usłyszała , jakie konsekwencje ponoszą młodzi ludzie w przypadku między innymi: udziału w bójkach, posiadania narkotyków i innych używek, brawurowej jazdy samochodem, cyberprzemocy…

     • 8 Marca w Marianowie….

      8 marca – Dzień Kobiet to święto, które na stałe wpisało się do naszego kalendarza. Jako szkoła, głównie składająca się z przedstawicieli płci męskiej, z wielkim zaangażowaniem staramy się uprzyjemnić wszystkim naszym paniom ten dzień.

      W bieżącym roku dzień 8 marca wszystkim Kobietom postanowiła umilić klasa 3 BT wraz z wychowawczynią- p. Bogusławą Buczyńską. Przygotowali oni uroczystość, na którą przybyły Panie pracujące w szkole i internacie oraz uczniowie wszystkich klas. Na apelu nie zabrakło odrobiny humoru, wierszy i piosenek śpiewanych prosto od serca. W jednej z nich wybrzmiały słowa: „Dziewczyny – zdrówka, szczęścia, czego nie powiedzieliśmy – zaśpiewaliśmy!”.

     • Warsztaty z psychologiem

      Dnia 20 lutego 2023 roku gościliśmy w naszej szkole psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Łomży. Pani Magdalena Kołakowska przeprowadziła warsztaty "Zdrowie psychiczne- zarządzanie emocjami". Ich uczestnicy -uczniowie klasy pierwszej technikum rolniczego mogli spojrzeć na siebie przez pryzmat emocji i właściwie ocenić różne sytuacje i relacje z rówieśnikami.

     • Do trzech razy sztuka :)

      Po trzech latach bezowocnego podejmowania prób zorganizowania wyjazdu na narty - pandemia nie była naszym sprzymierzeńcem - i po trzech, również zakończonych fiaskiem, próbach podejmowanych w tym roku szkolnym (jak nie gołoledź, to deszcz) wreszcie wyruszyliśmy na stok 😊. Udało się !!! Piętnastu narciarskich zapaleńców postawiło swoje pierwsze (no… niektórzy drugie) kroki na nartach. Jak było? Odpowiedź na to pytanie dały baaardzo zadowolone twarze kursantów i pytanie, które padało z niemal wszystkich ust: „ Sorze, pojedziemy jeszcze w tym roku?”

     • Walentynki w internacie

      Mahatma Gandhi powiedział, że „gdzie jest miłość, tam jest życie”. 14 lutego to dzień, kiedy warto przypomnieć tę myśl- po raz kolejny uświadomić, jak bardzo ważna i potrzebna jest miłość. My postanowiliśmy to zrobić w formie zabawy. W internacie naszej szkoły odbył się wieczór walentynkowy, podczas którego zorganizowany został turniej „Jaka to melodia?” Każda z trzech grup wytypowała przedstawicieli, których zadaniem było odgadnięcie tytułu i wykonawcy polskiego przeboju o tematyce miłosnej. Liderem okazała się grupa II, która bezbłędnie odgadła niemal wszystkie piosenki. Rafał, Michał i Norbert – brawo! Zarówno uczestnicy turnieju, jak i cała publiczność otrzymali na koniec słodką niespodziankę.

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 22.02.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  •  Sukcesy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
   • 718-11-03-485
   • (+86) 216 66 11
   • (+86) 219 13 73
   • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
  • Logowanie