Pożegnanie maturzystów i uczniów szkoły branżowej w internacie
2417 kwietnia, jak co roku, w internacie miała miejsce uroczysta gala, podczas której żegnano uczniów kończących technikum i szkołę branżową.
Wychowawcy podsumowali wspólnie spędzony czas, życzyli młodzieży powodzenia i sukcesów w dalszym- już dorosłym życiu, wręczyli też drobne, pamiątkowe upominki. Dwie Cyganki, które przybyły na tę uroczystość, wywróżyły wszystkim odchodzącym, jakie przyjemne niespodzianki przyniesie im los. Tradycyjnie rozdano też wszystkim statuetki Oscarów za wyjątkową rolę odegraną w internacie. Absolwenci podziękowali wychowawcom i innym pracownikom za wspólnie spędzone lata. Zwieńczeniem uroczystości był pyszny tort.
III edycja olimpiady „Polska wieś w Europie”
9W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie w składzie: Bartosz Staniszewski, Mikołaj Gosk i Jakub Pisiak, pod opieką Beaty Pietrzak, wzięli udział w etapie ogólnopolskim olimpiady „Polska wieś w Europie”. Odbył się on w Warszawie na Stadionie PGE Narodowy.
Jeziorko – wojenna historia leśnej polany
410 kwietnia w internacie miała miejsce wyjątkowa lekcja historii. Poświęcona była wydarzeniom, jakie rozegrały się w 1942 i 1943 r. na leśnej polanie lasu leżącego w pobliżu miejscowości Jeziorko - kilka kilometrów od Marianowa. Gestapo dokonało tam trzech masowych egzekucji, w których zginęło ponad 170 osób. Ofiarami byli starcy z Domu Opieki w Pieńkach Borowych, więźniowie polityczni z łomżyńskiego więzienia oraz 19 osób z łomżyńskiej inteligencji i ich rodziny.
Kolejny wielki sukces
2W dniach 12 – 13 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim odbyły się XLVII Eliminacje Okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów: Mateusz Chludziński z klasy 5 FT i Bartosz Smaka z klasy 4 FT w bloku „Produkcja roślinna”, Konrad Kamiński i Michał Łapiński- obaj z klasy 4 FT- w bloku „Produkcja zwierzęca”, zaś w bloku „Mechanizacja rolnictwa”- Szymon Sokołowski z klasy 4 BT.
Apel z okazji Świąt Wielkanocnych
6W dniu 26 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się apel wielkanocny, podczas którego klasa 2FT zaprezentowała wzruszającą inscenizację teatralno-muzyczną, odwołującą się do historii męki i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Uczniowie ukazali głębokie przesłanie Wielkiego Tygodnia- wyjaśnili znaczenie ofiary i nadziei. Przedstawienie pozostawiło niezatarte wrażenie na wszystkich obecnych. Na koniec wybrzmiały życzenia, do których przyłączył się pan dyrektor Sławomir Łomotowski. Oto one:
Konkurs ” Znam Ziemię Łomżyńską"
8 marca 2024 roku w I LO w Łomży odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Znam Ziemię Łomżyńską" pod honorowym patronatem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Pisiak i Michał Pianka, który otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Olimpiada „Polska wieś w Europie”
W dniach 21 – 22 marca 2024 roku zespół uczniowski w składzie: Bartosz Staniszewski klasa- IV BT, Mikołaj Gosk- III BT i Jakub Pisiak- II BT, pod opieką Beaty Pietrzak, wziął udział w półfinale III edycji olimpiady „Polska wieś w Europie”, który odbył się w ZSCKR w Suwałkach. Był to etap regionalny, w którym uczestniczyło 12 zespołów z różnych szkół, prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Kiermasz Wielkanocny
9W dniach 18-22 marca, jak co roku, w bibliotece szkolnej odbyła się wystawa prac artystycznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Cydzyna Nowego. W związku ze zbliżającymi się świętami wystawę zdominowały: pisanki, zajączki, koszyki, kolorowe bukiety oraz inne ozdoby tematycznie związane z okresem wielkanocnym. Młodzież, i tym razem, wykazała nie tyko zainteresowanie, ale też dużą wrażliwość i wsparcie dla uczestników WTZ, dowodem czego były zakupy świątecznych ozdób.
Giełda pomysłów na życie
21 marca 2024 r. maturzyści z naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w XXII Giełdzie pomysłów na życie. Impreza z 20-letnią tradycją odbyła się w III LO w Łomży. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertami edukacyjnymi wyższych uczelni z Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, Giżycka, Ełku i Białej Podlaskiej. Mogli dowiedzieć się, jakie czekają ich możliwości, szczegółowo poznać ofertę uczelni, wybrać kierunek dalszego kształcenia. Pytać można było o wszystko, odpowiedzi chętnie udzielali przedstawiciele szkół wyższych i policealnych, służb mundurowych oraz zaproszeni doradcy zawodowi.
Akcja prozdrowotna
Dnia 18 marca Sekcja Gospodarcza i Samokształceniowa przeprowadziły w internacie konkurs w formie quizu na temat zdrowego odżywiania się. Wychowankowie wykazali się dużą znajomością w tym temacie. Wyróżnione zostały następujące osoby: Szymon Gutowski- I miejsce, Milena Zalewska- II miejsce i Piotr Rybicki- III miejsce.
Turniej Tenisa Stołowego
813 marca młodzież z internatu reprezentowała nas w XVIII edycji Turnieju Tenisa Stołowego Internatów i Burs. Była to okazja do spotkania z zawodnikami innymi niż z „własnego podwórka”, do rywalizacji z nimi i zdobycia nowych doświadczeń. W zawodach wzięło udział trzydziestu dwóch zawodników z dziewięciu burs i internatów z terenu województwa podlaskiego. Nasi wychowankowie wystartowali w trzyosobowym składzie, zajmując następujące miejsca: Jakub Pawelczyk - miejsce V, Piotr Świderski - miejsce IX, Szymon Archacki – miejsce XIII.
Zbiórka karmy dla psów
W naszej szkole ponownie ruszyła akcja zbiórki karmy dla bezdomnych psów z łomżyńskiego schroniska. I jak zwykle młodzież stanęła na wysokości zdania, i uzbierane smakołyki trafiły do piesków.
Dziękujemy za okazaną dobroć !!!
Samorząd Uczniowski
AGROTECH Kielce
9W dniach 7 – 8 marca grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce, której głównym celem był udział w Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.
W wystawie, prezentującej najnowocześniejsze osiągnięcia branży rolniczej, brało udział 450 firm z 15 krajów. Byli światowi giganci: Case IH, Steyer, New Holland, Fendt, John Deere i inni. Na powierzchni 6,3 ha prezentowali najnowsze ciągniki kombajny, maszyny i urządzenia do obsługi gospodarstw oraz rozwiązania czyniące pracę rolnika efektywną i tańszą. Ogromne zainteresowanie wzbudziły zwłaszcza rozwiązania zapewniające precyzyjny siew i nawożenie czy bezzałogowe statki powietrzne monitorujące stan upraw. Na wystawie prezentowano też najnowocześniejsze roboty autonomiczne wykonujące pracę za rolnika. Ciekawą atrakcję stanowiło spotkanie najpopularniejszych influencerów branży agro.
Dzień Kobiet
148 marca 2024 r. w naszej szkole celebrowaliśmy Święto Kobiet.
Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez klasę II BT poświęcony był kobietom wyjątkowym - Marii Skłodowskiej- Curie, Gabrielle Coco Chanel i Matce Teresie z Kalkuty. Te znane, niezwykłe, ale jakże inne postacie połączyło jedno – dzięki swojej ambicji i sile zmieniły świat bezpowrotnie. Nie tylko wpłynęły na rozwój nauki, mody czy polityki, ale przede wszystkim - na sposób myślenia ludzkiego. Pokazały, że kobiety, tak jak mężczyźni, mogą odważnie podążać za własnymi marzeniami i odnosić sukcesy w różnych dziedzinach.
V edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego „Podlaskie w moim sercu”
53To już piąty rok, kiedy internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie wypełnił się miłośnikami ziemi podlaskiej: jej fascynującej, barwnej kultury, niepowtarzalnego uroku, malowniczej przyrody.
Obie części konkursu: i recytatorska, i fotograficzna spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży naszego regionu, co naprawdę bardzo cieszy. Bo o ile fotografia staje się dziedziną coraz popularniejszą, to zamiłowanie do poezji jest zjawiskiem dość unikatowym, zwłaszcza wśród współczesnych nastolatków.
Wyjazd do teatru
22 lutego 2024 roku, w ramach nagrody za działalność społeczną, członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego wraz z opiekunem- panią Jolantą Tarnacką pojechali do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na spektakl teatralny – „Kopciuszek”. Była to okazja do obejrzenia profesjonalnego przedstawienia teatralnego, podziwiania gry zawodowych aktorów, scenografii i kostiumów.
Wielki sukces Szkolnego Kółka Teatralnego
7618 i 19 stycznia 2023r. Szkolne Kółko Teatralne, najpierw przed uczniami i pracownikami szkoły, następnie przed rodzicami, zaprezentowało spektakl „Nadniemeńska miłość”, oparty na książce Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
Akcja sztuki, rozgrywająca się około dwadzieścia lat po upadku powstania styczniowego, została osnuta wokół konfliktu między zaściankiem Bohatyrowiczów a mieszkańcami dworu w Korczynie. Byliśmy na imieninach w dworku państwa Korczyńskich, na wsi w pięknej zagrodzie Anzelma Bohatyrowicza. Wybraliśmy się z Janem, Justyną i Anzelmem na grób Jana i Cecylii, popłynęliśmy łódką na mogiłę powstańców do nadniemeńskiego boru. Wszystkie przedstawione wydarzenia rozgrywały się na tle wspaniałej scenografii i przy dźwiękach nostalgicznej muzyki.
Dni Samorządności Uczniowskiej
64Krótko przed feriami w naszej szkole odbyły się Dni Samorządności. Był kahoot z zakresu wiedzy ogólnej, konkurs językowy, matematyczny, tenis stołowy i FIFA. Amatorzy kina uczestniczyli w projekcjach filmów „Braverheart. Waleczne serce” i „Forrest Gump”. Aby uprzyjemnić oglądanie seansów lub rozgrywek, można było zjeść prażoną kukurydzę. Zajęcia praktyczne miały nieco inną formę niż zwykle- klasy 2 BB i 3 BB uczestniczyły w projekcie „Dobre praktyki wodne”, współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego. Prawdziwą "wisienkę na torcie" stanowiło zaś przedstawienie teatralne "Nadniemeńska miłość", oparte na motywach powieści E. Orzeszkowej.
Z kopyta kulig rwał
8Dnia dziewiątego stycznia część klas, w ramach lekcji wychowania fizycznego, miała okazję skorzystać z ciekawej zimowej atrakcji- kuligu, przygotowanego przez panów Wierzbowskiego i Ptaszyńskiego. Jak przystało na szkołę rolniczą, koń był, ale bardziej nowoczesny, bo mechaniczny, za to sanki były tradycyjne. Na miejsce przejażdżki została wybrana szkolna łąka.
Kalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Sukcesy
Galeria zdjęć
brak danychMapa