• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną
    • Nowoczesna baza szkoleniowa
          • Wyprawa na Forty

            Dnia 16 czerwca klasa 2FT uczestniczyła w wycieczce na strzelnicę Sagittarius w Piątnicy. Młodzież miała okazję poznać fragment historii naszego regionu i zwiedzić pobliskie forty carskie. Pogoda była sprzyjająca do spacerów i podziwiania pięknych widoków- panoramy Łomży i Piątnicy.

            Organizatorami wyjścia byli: Kuczyńska Hanna, Ptaszyński Sławomir.

          • Dzień Dziecka

            Dzień Dziecka to święto, na które czekają duzi i mali. W tym dniu mieliśmy wspaniałą pogodę - nawet słońce uśmiechało się do dzieci. Imprezę zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu. Zaczęliśmy od złożenia młodzieży życzeń, następnie zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Korzystając z okazji wspólnego spotkania wręczyliśmy nagrody za zaangażowanie w pracę na rzecz internatu, oraz rozstrzygnęliśmy konkurs czystości w pokojach. W dalszej części programu młodzież grillowała kiełbaski i uczestniczyła w teleturnieju „ Jaka to melodia”. Wszystkim dopisywał dobry humor, było dużo śmiechu i żartów. Aby jeszcze bardziej uczcić święto, wszyscy częstowali się cukierkami i lodami. Uwieńczeniem imprezy był mecz integracyjny. Ten dzień był bardzo udany i pełen wrażeń.

          • Mistrzostwa Internatu w PlayStation FIFA

            Dnia 29 maja zakończyliśmy Mistrzostwa Internatu w PlayStation FIFA. Uczestniczyło w nich szesnastu wychowanków. Podzieleni byli na cztery grupy. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” na wszystkich etapach gry. Do kolejnej rundy awansowały po dwie osoby z poszczególnych grup. W finale najlepszym okazał się Damian Wicik, zajmując pierwsze miejsce. Na kolejnych stopniach podium uplasowali się Jakub Grala i Krystian Skrodzki. Rozgrywki przeprowadził wychowawca Sławomir Ptaszyński.

          • Tajniki medycyny translacyjnej

            Dnia 25.05.23 gościliśmy w naszej szkole ekspertów z dziedziny medycyny translacyjnej – zespół naukowców ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. dr hab. Zdzisława Gajewskiego. Głównym celem spotkania było propagowanie wśród młodzieży z obszarów wiejskich Polski Wschodniej tajników medycyny translacyjnej. Mieliśmy możliwość wysłuchania niezwykle ciekawych wykładów popularyzujących polską naukę oraz szczepienia przeciwko COVID-19. Dowiedzieliśmy się, jakie jest stanowisko naukowców w sprawie szczepień oraz jak walczyć z fałszywymi informacjami. Poznaliśmy historię, proces powstawania szczepionki oraz jej działanie.

          • Warsztaty inteligencji emocjonalnej w internacie

            22 maja młodzież mieszkająca w internacie wzięła udział w warsztatach dotyczących inteligencji emocjonalnej u nastolatków. Warsztaty poprowadzone zostały przez pracowników Instytutu Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym. Goszczące u nas panie wyjaśniły młodzieży, czym jest inteligencja emocjonalna. Okazuje się, że umiejętności emocjonalne to jedne z tych, które najtrudniej zdobyć. Inteligencja emocjonalna to bowiem zdolność rozumienia, wykorzystywania i zarządzania własnymi emocjami w pozytywny sposób, aby radzić sobie ze stresem, skutecznie komunikować się, rozwijać empatię wobec innych, pokonywać wyzwania i rozwiązywać konflikty.

          • W poszukiwaniu ludzkiego serca

            Dnia 19 maja 2023 roku Szkolne Kółko Teatralne przedstawiło adaptację teatralną noweli B. Prusa – „Antek” pt. „ W poszukiwaniu ludzkiego serca”. Postać głównego bohatera zagrał Bartosz Remiszewski, znakomitą kreację aktorską stworzyła też Karolina Wiczewska w roli matki. Jakub Pisiak wcielił się w rolę ojca, Milena Zalewska wystąpiła w roli Rozalki, Sebastian Śleszyński odegrał rolę kuma Andrzeja, a znachorkę Grzegorzową zagrał Łukasz Żukowski.

          • Turniej Predator Games 2023

            W kwietniu i maju 2023 r po raz pierwszy braliśmy udział w w turnieju Predator Games 2023- największych w Europie międzyszkolnych rozgrywkach e-sportowych. Założeniami organizatorów był rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz budowanie pomostu między nastolatkami i szkołą. Partnerami i sponsorami rozgrywek byli min. Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MEiN Tech, Intel, Microsoft, Media Expert, PKO Bank Polski.

          • Wycieczka do SaMASZ

            12 maja uczniowie klasy I BT i II BT z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do fabryki maszyn rolniczych SaMASZ w Zabłudowie. SaMASZ to producent wysokiej klasy maszyn zielonkowych takich jak kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki czy wozy paszowe.

            Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu „Wykwalifikowany Specjalista ZSCKR w Marianowie”. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów ze specyfiką produkcji maszyn rolniczych.

          • Żegnamy wieloletniego Dyrektora naszej szkoły Witolda Sakowicza

            Witold Sakowicz urodził się w Rogowie na Podlasiu 22 maja 1943 r. Po ukończeniu, w roku 1961, Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Supraślu odbył stosowne staże zawodowe i podjął pracę w Ośrodku Kursowym w Różanymstoku. Jego pasją od najmłodszych lat było szerzenie wiedzy rolniczej wśród młodzieży szkolnej i wśród rolników. W roku 1966 ukończył Studium Nauczycielskie o kierunku rolniczym w Ełku i został powołany do pracy w Zasadniczej Szkole Rolniczej w Marianowie jako nauczyciel przedmiotów zawodowych. Tu przeprowadził się z żoną Henryką i córką Ewą, a niebawem przyszła na świat druga córka - Małgorzata. Następnie podjął zaoczne studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, którą ukończył w 1973 roku. W tych latach budowano obiekty dzisiejszej szkoły w Marianowie. Uruchamiano nowe kierunki szkolenia i wyposażano szkołę w niezbędne pomoce. W wykonywanych

          • „ Giganci Nauki” - zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy

            W dniu 24 kwietnia 2023 r. gościliśmy w naszej szkole pracowników IPN z Białegostoku. Celem spotkania było zapoznanie uczestników wykładu z zapomnianymi naukowcami, a także ich osiągnięciami w takich dziedzinach jak geologia, mikrobiologia, botanika czy technika wojskowa XX wieku.

            W pierwszej części wykładu poznaliśmy naukowców ziemi łomżyńskiej, w drugiej zaś wynalazców w dziedzinie techniki wojskowej w latach 1918-1939. Dowiedzieliśmy się m.in. kto opracował cyklometr i złamał szyfr niemieckiej Enigmy w 1932 r., kto zaprojektował karabin przeciwpancerny WZ 35(UR) czy pistolet maszynowy MORS. Największe wrażenie zrobiły na nas informacje o ludziach nauki z ziemi łomżyńskiej. Byli to mikrobiolodzy, geolodzy, botanicy i przemysłowcy, którzy wnieśli olbrzymi wkład w rozwój nauki polskiej i światowej.

          • Katyń- ocalić od zapomnienia

            28 kwietnia 2023 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystości posadzenia Dębu Pamięci urodzonemu w Jeziorku Stefanowi Najdzie - aspirantowi Państwowej Policji II Rzeczypospolitej, zamordowanemu w Twerze (dzisiejszym Kalininie), a spoczywającemu na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje. Uroczystości odbyły się w ramach programu: „Katyń - ocalić od zapomnienia”. W tym podniosłym wydarzeniu wzięła udział cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Jeziorku oraz zaproszeni goście, m.in. potomkowie aspiranta - wnuczki Elżbieta Mierzejewska i Alicja Modzelewska oraz wnuk Wiesław Najda, były prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz, starosta łomżyński Lech M. Szabłowski, wicestarosta Maria Dziekońska i zastępca wójta Gminy Piątnica Bogdan Bieńczyk, przedstawiciele Straży Granicznej i Rodzin Katyńskich oraz żołnierze 18. Pułku, a także poczty sztandarowe 18. Pułku, KPP w

          • Pożegnanie uczniów klas czwartych

            W dniu 28 kwietnia 2023 r. mieliśmy ważną uroczystość pożegnania absolwentów 2019-2023. Uczniowie klas czwartych ostatni raz otrzymali świadectwa, nagrody książkowe, dyplomy i podziękowania za działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Były też drobne upominki od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, klasa 2FT zaśpiewała piosenkę Ani Wyszkoni pt,,Biegnij przed siebie” pod kierunkiem pani Marty Weber. Z kolei rodzice naszych uczniów otrzymali listy pochwalne oraz podziękowania za współpracę i zaangażowanie we wspólne wychowanie młodych ludzi.

          • Światowy Dzień Zdrowia

            18 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Hasłem przewodnim święta było „Zdrowie dla wszystkich”. Dla przybliżenia tej tematyki klasa II BT przygotowała humorystyczne inscenizacje poświęcone nałogom takim jak: picie napojów energetycznych, alkoholu oraz palenie papierosów. W zabawny sposób uzmysławiały one zgubne skutki używek.

          • "Konstytucja 3 maja"- happening muzyczno-historyczny

            Z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty happening. Uczniowie klas 1BT oraz 1FT przygotowali krótką scenkę historyczną, która w ciekawy sposób przybliżyła główne założenia Konstytucji 3 Maja, historię jej powstania oraz bohaterów- Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uroczysty nastrój podkreślały recytowane fragmenty Ustawy Rządowej z 1791 roku, stroje z okresu Sejmu Wielkiego oraz utwór "Trzeci maj". Uczniowie w odświętnych strojach, z biało- czerwonymi kotylionami na piersi oddali hołd ludziom i czasom, o których zawsze będą pamiętać!

          • Pożegnanie wychowanków w internacie

            Wszystko się kiedyś zaczyna i wszystko się kiedyś kończy. Koniec kwietnia to, podobnie jak w ubiegłym roku, pożegnanie wychowanków z klas maturalnych. Taka uroczystość miała miejsce w internacie 26 kwietnia 2023 roku.

            Spotkanie otworzyła pani kierownik internatu, która w ciepłych słowach pożegnała absolwentów, życząc im sukcesów w dalszym dorosłym życiu. Potem głos zabrali przedstawiciele Samorządu Internatu. Przywołali wspomnienia ze wspólnie spędzonych lat i podziękowali kolegom za czas spędzony razem. Następnie na scenę wkroczyły dwie Cyganki. Długo wpatrywały się w szklaną kulę, wypowiedziały kilka zaklęć i … wywróżyły wszystkim żegnającym się z internatem, obfitującą w sukcesy, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, przyszłość. Ta część dostarczyła zgromadzonym mnóstwo radości, dobrej zabawy i wywołała salwy śmiechu. Kolejnym punktem spotkania była gala oscarowa- ka

          • Spotkanie z absolwentem

            Nic tak chyba nie motywuje, jak przykład kolegi, któremu udało się osiągnąć sukces. Bo przecież sukcesem jest zdobycie wykształcenia, wykonywanie ciekawej pracy i realizacja swoich pasji.

            Paweł Cwalina , absolwent naszej szkoły, pokazał, że można wszystko, trzeba tylko bardzo chcieć... mieć szerokie spojrzenie, marzenia oraz konsekwentnie dążyć do celu.

    • Partnerzy

    • Godziny dzwonków

      Czwartek 25.04.2024
    • Biuletyn informacji publicznej
    •  Sukcesy

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Mapa

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
      • 718-11-03-485
      • (+86) 216 66 11
      • (+86) 219 13 73
      • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
    • Logowanie