• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną
  • Nowoczesna baza szkoleniowa
     • Konkurs Ekologiczny

      W dniach 15-16 listopada 2023r. uczestniczyliśmy w konferencji stacjonarnej: „ Produkcja ekologiczna szansą dla młodych rolników”, organizowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Podczas konferencji odbył się krajowy etap konkursu: „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym”. Naszą szkołę reprezentował laureat szkolnego etapu Bartosz Smaka - uczeń klasy 4FT. Konferencja miała na celu zachęcić młodzież do zakładania działalności związanych z rolnictwem ekologicznym. Gratulujemy Bartkowi uczestnictwa w tym przedsięwzięciu i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

     • Wycieczka do Muzeum Rolnictwa

      13 września 2023r. uczniowie klasy II BB uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Znajduje się ono w przepięknym zespole pałacowo-parkowym.


      Młodzież wraz z przewodnikiem zwiedziła stałą ekspozycję skansenu. Tam mogła zobaczyć, jak wyglądały w przeszłości zabudowania oraz życie na wsi. Oczywiście, największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się maszyny i pojazdy rolnicze.

     • Apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

      10 listopada nasza społeczność szkolna uczciła 105 rocznicę Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość zorganizowana przez klasę III BT przeniosła wszystkich w klimat zadumy i patriotycznej refleksji. Uświadomiła, że mamy wielkie szczęście żyć w wolnym kraju.

      Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i uroczystym odśpiewaniu „ Mazurka Dąbrowskiego" w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Ciekawe fakty z historii odzyskiwania niepodległości przedstawione przez narratora i ściskające za serce wiersze przepełnione miłością do ojczyzny przeplatane były wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Była „Rota", „My Pierwsza Brygada" czy „Pierwsza Kadrowa". Wszystkiego dopełniła dekoracja współgrająca z treścią scenariusza.

     • Mistrzostwa Internatu w Tenisie Stołowym

      8 listopada podsumowaliśmy Mistrzostwa Internatu w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach wzięło udział 18 wychowanków. Rozgrywki toczyły się systemem pucharowym- do dwóch przegranych, poszczególne pojedynki- do dwóch wygranych setów, a mecze półfinałowe i finałowe- do trzech wygranych setów. Najlepszym okazał się Jakub Pawelczyk, na miejscu drugim uplasował się Karol Lemański, a trzeci był Piotr Świderski. W rozgrywkach wzięli udział również: Archacki Szymon, Smaka Bartosz, Grabowski Rafał, Skrodzki Sebastian, Remiszewski Bartosz, Brakoniecki Julian, Grzymkowski Kacper, Przybyłek Dawid, Zalewski Adam, Lemański Marcin, Rogowski Tomasz, Kamiński Hubert, Majewski Kacper, Dmochowski Paweł, Borkowski Bartosz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast pierwsza trójka została uhonorowana dyplomami i statuetkami.

     • „Odkręcamy dla hospicjum”

      3 listopada grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu przekazała do Hospicjum p.w. Św. Ducha w Łomży ponad 10 worków nakrętek, które były sukcesywnie zbieranie przez całą społeczność szkolną. Nakrętki trafią do firmy recyklingowej, a otrzymane za nie pieniądze zostaną przekazane na cele hospicjum.

     • Apel z okazji Wszystkich Świętych

      Listopad kojarzy nam się ze wspomnieniami o tych, którzy odeszli. Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Jest bardzo ważna, gdyż świadczy o stosunku do przodków.

      W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim już 31 października 2023 r. podczas apelu przygotowanego przez uczniów klasy 4 FT. Przedstawili oni wiersze o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz oddali hołd zmarłym nauczycielom, żołnierzom i bliskim.

     • Diecezjalna pielgrzymka maturzystów

      W dniach 19-20 października 2023 r. uczniowie klas 5BT i 5FT uczestniczyli w corocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Była to dwudniowa wycieczka połączona ze zwiedzaniem Krakowa i Oświęcimia.

      Pierwszego dnia zwiedzaliśmy magiczny Kraków: zamek na Wawelu, Katedrę Królewską, w której obejrzeliśmy dzwonnicę oraz krypty grobowe, Rynek Główny wraz z sukiennicami i Kościół Mariacki z okazałym ołtarzem Wita Stwosza. W czasie wolnym przechadzaliśmy się po jednej z ważniejszych uliczek Krakowa- ul. Floriańskiej, dodatkowo część naszej grupy wybrała się do podziemi krakowskiego rynku, gdzie znajdują się wykopaliska archeologiczne. Widzieliśmy legendarnego smoka, a nawet wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej.

     • Dzień Edukacji Narodowej w internacie

      18 października młodzież mieszkająca w internacie uczciła Dzień Edukacji Narodowej uroczystym spotkaniem z wychowawcami i pracownikami obsługi. Zaprezentowała program artystyczny, w którym wykorzystane zostały dowcipne skecze i zabawne scenki. Złożyła też wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pozostałym pracownikom internatu życzenia sukcesów i pomyślności, a także wręczyła słodkie upominki.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      13 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Pan dyrektor- Sławomir Łomotowski odczytał list ministra rolnictwa i rozwoju wsi- pana Roberta Telusa. Podziękował nauczycielom, pracownikom szkoły i administracji za codzienną pracę i trud wkładany w kształcenie i wychowywanie młodych pokoleń. Życzył wszystkim pomyślności w życiu osobistym oraz satysfakcji z pracy.

     • Integracja klas pierwszych

      W tym roku integracja klas pierwszych odbyła się na strzelnicy w Piątnicy. Uczniowie mieli okazję poznać się w odmiennej rzeczywistości. Piesza wyprawa na Forty była pierwszym sprawdzianem wytrzymałości fizycznej. Po dotarciu na miejsce uczestnicy wyjścia zostali przeszkoleni w obsłudze broni, z której potem strzelali. Każdy oddawał 10 strzałów do tarczy. Po skończeniu strzelania wszyscy przeliczali zdobyte punkty i starali się wyłonić wśród siebie klasowego snajpera.

     • Otrzęsiny uczniów klas pierwszych

      „Otrząsanie czas zacząć”- tymi słowami przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po czym przystąpili do zaciętych rozgrywek między sobą o podium. Między innymi nasze pierwszaczki- kociaczki musieli namalować wychowawcę z zasłoniętymi oczami, wypić mleczko z buteleczki na czas, przejść jak najszybciej tor przeszkód, jak również zaprezentować się jako klasa. Po wyczerpujących konkurencjach pierwsze miejsce zajęła klasa 1 BB, drugie 1 FT, a trzecie 1 BT. Wszystkie klasy otrzymały medale w formie cukinii i dyplomy. A na sam koniec były kiełbaski z grilla.

     • Otrzęsiny pierwszoklasistów w internacie

      3 października był jednym z najpiękniejszych dni tegorocznej jesieni. Wspaniałe słońce i ciepły wiatr towarzyszyły młodzieży internackiej podczas zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu, zorganizowanych w ramach otrzęsin pierwszaków.

      Spotkanie rozpoczęło się od zadania, które miało zweryfikować "wiedzę" uczniów szkoły rolniczej. Z zawiązanymi oczami, używając innych zmysłów, należało rozpoznać warzywa i owoce. Kolejnym punktem było sprawdzenie wiedzy na temat życia w internacie. Młodzież musiała odpowiedzieć na rozmaite pytania związane z funkcjonowaniem placówki. Potem nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie porem.

     • Popisy kulinarne naszych uczniów

      W ramach integracji w internacie odbyły się zajęcia kulinarne. Tematem przewodnim była pizza w stylu podlaskim. Oczywiście, podstawa to dobre ciasto, kiełbaska, pieczarki i ser. Wychowankowie klas pierwszych wyrabiali ciasto, przygotowywali składniki, a potem cierpliwie czekali na wypiek, którym podzieli się również ze starszymi kolegami.

     • Dzień Chłopaka

      Dziś Samorząd Uczniowski, reprezentowany przez dziewczyny, "osłodził" święto męskiej części naszej społeczności . Z okazji Dnia Chłopaka wszyscy otrzymali cukiereczki i ... życzenia, które mamy nadzieję, niebawem się spełnią. Oto one:

      Okazja to nie byle jaka:

      30 września: Dzień Chłopaka

      I z tej okazji przyjmij miły

     • Akcja Sprzątania Świata

      Jak co roku, we wrześniu, nasza szkoła przystąpiła do akcji zorganizowanej pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia, polegającej na uprzątnięciu Marianowa ze śmieci. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Wzięło w nim udział 178 uczniów naszej szkoły. Zebraliśmy 38 worków.

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 22.02.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  •  Sukcesy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
   • 718-11-03-485
   • (+86) 216 66 11
   • (+86) 219 13 73
   • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
  • Logowanie