• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną
  • Nowoczesna baza szkoleniowa
     • Warsztaty dla uczniów zdolnych

      Dnia 10 listopada 2022 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli klas pierwszych z psychologiem PPP nr 1 w Łomży. Jego temat brzmiał: A ze mnie geniusz. Zadania na bystrość i inteligencję- rozwijanie zasobu rozwojowych umiejętności twórczych młodzieży zdolnej.

      Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Aktywna i twórcza praca warsztatowa koncentrowała się na rozwiązywaniu zadań sprawdzających między innymi inteligencję, koncentrację i zasób językowy.

     • Święto Niepodległości

      W naszej szkole Dzień Niepodległości uczciliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego i złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową patrona szkoły chorążego Jana Szymańskiego- uczestnika II wojny światowej. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez klasę 4BT. Scenki z życia codziennego stały się pretekstem do refleksji nad wolnością. Przypomniały, że za wolność trzeba płacić, stąd też mądre jej wykorzystywanie powinno wiązać się z odpowiedzialnością.

     • Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

      W dniu 8 listopada 2022 czterech uczniów naszej szkoły uczestniczyło w etapie powiatowym Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Organizatorem Olimpiady była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łomży. Najwyższy wynik zdobył uczeń klasy 4B4a- Michał Truszkowski. Serdecznie gratulujemy.

     • Licealiada w Biegu na Orientację

      Bieg na orientację łączy w sobie dyscyplinę sportową oraz bardzo ciekawy sposób na aktywny wypoczynek. Główną regułą tego biegu jest pokonanie w jak najkrótszym czasie swojej trasy od startu do mety, potwierdzając obowiązkowo obecność we wszystkich punktach kontrolnych w wyznaczonej kolejności. Są one zaznaczone kółkami na precyzyjnej mapie terenu. Potwierdzenie obecności w punktach realizuje się za pomocą specjalnych chipów elektronicznych.

     • Konkurs "Znam Ziemię Łomżyńską"

      Dnia 4 listopada 2022 roku w I LO w Łomży odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego " Znam Ziemię Łomżyńską", organizowanego pod honorowym patronatem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1 BT: Jakub Pisiak i Dawid Kaczkowski, który otrzymał nagrodę organizatora. Obu panom gratulujemy odwagi i wielkiej wrażliwości na słowo poetyckie.

     • Pamiętamy o ofiarach hitlerowskich zbrodni

      25 października grupa chłopców mieszkających w internacie, w tym młodzież należąca do Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką wychowawców udała się na cmentarz na leśnej polanie w Jeziorku, żeby przeprowadzić tam prace porządkowe przed Dniem Wszystkich Świętych. Posprzątane zostały trzy groby ofiar masowych egzekucji dokonanych przez Gestapo podczas II wojny światowej. Uprzątnięto też teren wokół szklanej gabloty, w której umieszczone zostały znalezione po wojnie buty osób rozstrzelanych przez Niemców w lesie. Wyjazd do Jeziorka przypomniał młodzieży, że przed pierwszym listopada musimy pamiętać nie tylko o grobach naszych bliskich, ale też o opuszczonych mogiłach, których nikt nie odwiedza, oraz o grobach ofiar okupantów hitlerowskich- naszych rodaków, którzy zginęli tylko za to, że byli Polakami.

     • Na krawędzi mijania

      Dnia 28 października 2022 roku z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego klasa 4 B4a zaprezentowała społeczności szkolnej montaż słowno- muzyczny "Na krawędzi mijania". Był on swoistą lekcją profilaktyczną mówiącą o towarzyszeniu najbliższym w trudnym czasie odchodzenia.

      Apel przypomniał wszystkim ważne prawdy o ziemskiej egzystencji: Śmierć zawsze pozostanie tajemnicą, a rozstania zawsze będą bolesne. Jedynie modlitwa i upływający czas mogą przynieść ukojenie ludzkiemu sercu...

     • Wyjazd studyjny do Brukseli

      W dniach 18 – 20 października laureaci Olimpiady „Polska wieś w Europie”, organizowanej pod patronatem Komisarza UE ds. Rolnictwa Janusza Wojciechowskiego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Grupa składała się z 25 uczestników. ZSCKR w Marianowie reprezentowali: Mateusz Gosk, Damian Cedrowski, Adrian Zyśk oraz ich opiekun- p. Beata Pietrzak.

     • Dzień Języków Obcych

      „Ci, którzy nie mają pojęcia o języku obcym, nic nie wiedzą o własnym”- to motto przyświecało organizacji Dnia Języków Obcych w naszej szkole. Poprzez różnorodne gry, quizy, filmiki i rozgrywki grupowe starliśmy się zachęcić młodzież do poznania języków i uczenia się szacunku wobec kultury i historii innych krajów.

     • Dzień Edukacji Narodowej w internacie

      12 października uroczyście obchodziliśmy wyjątkowy dzień w kalendarzu szkolnym – Dzień Edukacji Narodowej. Młodzież pod opieką p. Anny Grużewskiej przygotowała piękny apel, którym uczciła to wyjątkowe święto. Na początku publiczność rozbawił do łez fantastyczny skecz, prezentujący w niezwykle humorystyczny sposób rzeczywistość szkolną. Z pewnością dał wiele do myślenia i uczniom, i nauczycielom! Następnie młodzież podziękowała wychowawcom i wszystkim pracownikom internatu za ich codzienną pracę i opiekę, a także złożyła życzenia powodzenia i sukcesów w pracy zawodowej. Jako symbol podziękowań i życzeń nauczyciele otrzymali słodkie upominki.

     • Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym

      Dnia 19 października 2022 roku uczniowie klas czwartych technikum czteroletniego wzięli udział w szkoleniu z zakresu ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz postępowania w razie wypadków przy pracy rolniczej . W celu zmniejszenia ryzyka pracownicy KRUS i PIP oddziaływali na wyobraźnię naszych młodych rolników oraz zachęcali ich do wprowadzania zmian podnoszących bezpieczeństwo ich życia i pracy w gospodarstwach.

     • Otrzęsiny pierwszaków

      Zgodnie z niepisanym prawem szkoły dnia 17 października odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Nasze "kociaczki- pierwszaczki" brały udział w różnorodnych rozgrywkach, w wyniku których wyłoniono zwycięzcę- klasę 1 FT. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i imponujące statuetki- kolorowe ziemniaczki. Po otrząsaniu klas było wspólne ognisko i piecznie kiełbasek.

     • Szkolenie młodzieży

      Dnia 18 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu modelowania i druku 3D. Jego uczestnikami byli uczniowie klas 3BT, 4B4a oraz nauczyciele: M. Cieniewicz, K. Tarnacki, M. Borawski. Przedstawiciele fundacji FOTON w prosty i jasny sposób przekazali informacje o przygotowaniu drukarki 3D, wgrywaniu modelu do druku3D czy o podstawowych ustawieniach.

     • Dzień Nauczyciela na wesoło

      Dzień Edukacji Narodowej to najważniejsze święto w roku szkolnym. Dnia 13 października, właśnie z tej okazji klasy IVB4b i IVf4 pod kierunkiem pani Agnieszki Szeligowskiej – Dzierżyk i pana Wojciecha Błachnio, przygotowały krótką, wesołą inscenizację na podstawie „Dziadów” części drugiej. Parodia Mickiewiczowskiego dzieła przedstawiała obrzęd „wypędzania” złych nawyków wśród uczniów. Guślarze – nauczyciele wzywali największe swoje koszmary: lenia, wagarowicza i modnisię, aby dzięki odprawieniu tajemnych, magicznych rytuałów zdjąć z nich zły czar i przywrócić do sumiennej uczniowskiej pracy. Przedstawienie wywołało wśród widowni salwy śmiechu. Uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi życzenia, według których każdy dzień ich pracy powinien być wyzwaniem zakończonym sukcesem.

     • Konferencja w Wyższej Szkole Agrobiznesu

      W dniu 6 października 2022 roku uczniowie klasy 2 BT uczestniczyli w konferencji "Produkuj tak, abyś sam chciał to zjeść - praktyczne aspekty produkcji ekologicznej i jej wpływu na ochronę środowiska". Konferencja odbyła się w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Podczas spotkania poruszane były zagadnienia m.in. z zakresu kontroli produktów ekologicznych, wpływu nawozów naturalnych na środowisko i żyzność gleby, innowacyjnych technologii uprawy roślin, maszyn w uprawach ekologicznych. Odbyły się także pokazy preparatów roślinnych do ekologicznego zwalczania patogenów, a także pokaz "statku powietrznego" do biologicznego zwalczania omacnicy prosowianki w uprawie kukurydzy. Zajęcia prowadzili wykładowcy z innych uczelni i ośrodków. Głównym celem spotkania była wymiana i upowszechnienie wiedzy o produkcie ekologicznym, bazującym na procesach zachodzących w przyrodzie, z zachowaniem naturaln

     • Wycieczka integracyjna klasy I BT

      W słoneczny poranek 12 października 2022 roku klasa I BT wyruszyła na pieszą wycieczką na Forty w Piątnicy Poduchownej.

      Część naziemna wybitnego dzieła budownictwa obronnego stanowiła ciekawe miejsce widokowe. Jednak największe wrażenie zrobiły na nas podziemne części twierdzy, których zwiedzanie, przeplatane fortecznymi legendami, stało się elementem żywej lekcji historii.

     • Wyjazd na paintball

      Dnia 12 października bieżącego roku, klasy 1BB, 2BB, 4F4 miały okazję wziąć udział w wycieczce do Kompleksu Agroturystycznego „Olszynka” w Wyłudzinie. Opiekunami grupy byli: pani Jolanta Tarnacka, Wojciech Domian i Sławomir Ptaszyński.

      Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie walki fair play, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.

     • Dzień Chłopaka w internacie – wycieczka do kina

      Tegorocznym prezentem na Dzień Chłopaka dla młodzieży mieszkającej w internacie była wizyta w kinie Millenium. Wychowankowie wraz z p. Hanną Modzelewską i p. Katarzyną Ostrowską mieli przyjemność obejrzeć film „Johnny” – polski przebój ostatnich tygodni, opowiadający o życiu niezwykłej osobowości – ks. Jana Kaczkowskiego. Dzieło bardzo poruszyło młodych widzów, zachwyciły przede wszystkim energia i błyskotliwe poczucie humoru głównego bohatera. Wszyscy uczestniczący w wycieczce do kina jednogłośnie stwierdzili, że film był świetny i cieszą się, że mogli go zobaczyć.

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 22.02.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  •  Sukcesy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
   • 718-11-03-485
   • (+86) 216 66 11
   • (+86) 219 13 73
   • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
  • Logowanie