• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną
  • Nowoczesna baza szkoleniowa
     • Olimpiada „Polska Wieś w Europie”

      W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2022 r. zespół uczniowski w składzie: Mateusz Gosk, Damian Cedrowski i Adrian Zyśk wziął udział w półfinale olimpiady "Polska Wieś w Europie", który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Był to regionalny etap, w którym uczestniczyło 11 zespołów ze szkół prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

     • Turniej Tenisa Stołowego Internatów i Burs Województwa Podlaskiego

      W pierwszy dzień wiosny nasi wychowankowie wyjechali do Białegostoku na Turniej Tenisa Stołowego Internatów i Burs Województwa Podlaskiego. Była to szesnasta edycja, tym razem po pandemicznej przerwie. Wystartowało osiem zespołów z Białegostoku, zespół z Moniek oraz Marianowa. W sumie w zawodach brało udział trzydzieścioro dwoje zawodników i zawodniczek, bo startowały w nich również dziewczęta. Poziom rozgrywek, prowadzonych systemem „do dwóch przegranych”, wzrastał z każdą kolejną rundą. Nasi uczniowie godnie reprezentowali internat i szkołę, zajmując drużynowo trzecie miejsce. Najlepszym indywidualnie w naszym zespole okazał się Jakub Pawelczyk - miejsce trzecie. Mateusz Gosk zakończył rozgrywki na miejscu piątym, Paweł Biały na dziewiątym, a Karol Lutostański był trzynasty. Pierwsza trójka została uhonorowana medalami, dyplomami i słodyczami, a pozostali pamiątkowymi dyplomami.

     • Dzień Kobiet na wesoło

      Dnia 8 marca w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Uroczystość przygotowała klasa 3F4. Na czwartej godzinie lekcyjnej do auli szkolnej przybyły delegacje wszystkich klas oraz Panie pracujące w szkole i internacie. W przedstawieniu, opartym na skeczu kabaretu Hrabi „Kwiaty dla Kobiet ‘’, zobaczyliśmy obdarzoną wielkim talentem aktorskim Karolinę Wilczewską, której bardzo dzielnie towarzyszyli koledzy z klasy. Spektakl przyniósł oglądającym dużo radości, o czym świadczyły uśmiechy oraz gromkie oklaski. Na koniec uczniowie klasy 3F4 oraz pan dyrektor wszystkim Paniom złożyli serdeczne życzenia i wręczyli kwiaty.

     • Piłka, bramka, gooool !!!

      W ostatni czwartek podsumowaliśmy nasze zmagania w Internatowym Turnieju w Piłkarzyki. Były one przerywane nauką zdalną, klasowymi i indywidualnymi kwarantannami, chorobami... W końcu udało się! Po niespełna czterech miesiącach zakończyliśmy rozgrywki. Wszystkie pojedynki stały na wysokim poziomie. Turniej został rozegrany najuczciwszym systemem „każdy z każdym”. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, a najlepsze trzy pary statuetkami. Gratulujemy zwycięzcom, którymi zostali:

     • My też pomagamy...

      Nasza młodzież stanęła na wysokości zadania i w ciągu paru dni udało się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Zebrane artykuły zostały przekazane gminie Piątnica. Dziękujemy społeczności uczniowskiej za okazane serce i liczymy na dalsze wsparcie. Obecnie będziemy zbierać artkuły medyczne: bandaże, plastry, gazy, strzykawki, leki dla dzieci, skalpele chirurgiczne, paski do zamykania ran itd.

     • Otwieramy serca na innych….

      Atak Rosji na Ukrainę, nie tylko w uczniach naszej szkoły, rozbudził wiele emocji, od niedowierzania po przerażenie włącznie. Niemal wszyscy odczuwamy współczucie wobec ofiar wojny i stawiamy sobie pytanie: jak możemy pomóc? Wiemy, że jest wśród nas wiele osób, które cenią sobie postawę aktywną. Z myślą o nich, postanowiliśmy włączyć się do ogólnopolskiej akcji pomocy Ukrainie.

     • Profilaktyka zdrowotna

      Dnia 22.02.2022r. Fundacja "Bez wstydu" przedstawiła program profilaktyczny dotyczący chorób skóry.

      Miał on na celu szerzenie wiedzy o chorobach skóry, w tym ich skutkach medycznych, psychologicznych i emocjonalnych.

      Uczestnicy - uczniowie klas pierwszych otrzymali wskazówki, gdzie szukać pomocy specjalistycznej. Dowiedzieli się też, jak czuć się dobrze we własnej skórze, otrzymali więc solidną dawkę wiedzy o wpływie pielęgnacji, diety i stylu życia na zdrowie fizyczne i psychiczne.

     • STUDNIÓWKA 2022

      Miejscem balu studniówkowego tegorocznych klas maturalnych stała się restauracja „Jędrusiowa Dolina” w Piątnicy. Dnia 22 stycznia 2022 roku o godzinie 18.00 przedstawiciele maturzystów powitali zaproszonych gości, w tym ministra rolnictwa i rozwoju wsi- Lecha Antoniego Kołakowskiego oraz proboszcza parafii w Piątnicy- księdza Szczepana Dobeckiego. Dyrektor ZSCKR w Marianowie- Sławomir Łomotowski życzył przyszłym absolwentom samych miłych wspomnień z uroczystości studniówkowej oraz powodzenia na egzaminie dojrzałości, z kolei uczniowie i rodzice dziękowali Radzie Pedagogicznej, zwłaszcza wychowawcom, za wyrozumiałość i serce w pracy z młodzieżą.

     • Dni Samorządności Uczniowskiej

      Przed rozpoczęciem ferii zimowych odbyły się u nas Dni Samorządności Uczniowskiej. Młodzież uczestniczyła w wybranych przez siebie grach i zabawach: CS-GO, LOL, Fifa, tenis stołowy. W przeciwieństwie do lat minionych ilość uczestników poszczególnych konkurencji została bardzo ograniczona, brakowało też kibiców i tylko duch rywalizacji pozostał bez zmian. Dodatkowo uczniowie mogli obejrzeć następujące filmy: „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Czego nauczyła mnie ośmiornica?”, „Życie jest piękne”, „Upadek” i „Labirynt”. Ważnym punktem było też przedstawienie tegorocznych sukcesów w konkursach wiedzy i umiejętności. Oczywiście nie zabrakło również popcornu, który rozszedł się jak świeże bułeczki…

     • HU- HU-HA! ZIMA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA!

      W dniu 19 stycznia 2022 nasza młodzież z internatu w towarzystwie dwojga wychowawców - Hanny Modzelewskiej i Sławomira Ptaszyńskiego - udała się na lodowisko „Biały Orlik” w Łomży. Wyjechaliśmy całkiem sporą, bo ponad dwudziestoosobową załogą. Cześć z nas była tam po raz kolejny, a część stawiała pierwsze kroki na lodzie. Pomimo tego radziła sobie na łyżwach wyśmienicie. Wszyscy określili wyjazd jako bardzo udany i stwierdzili, że chcieliby go powtórzyć. Zapraszamy do galerii :)

     • Aby chociaż trochę pomóc...

      Krótko przed świętami Bożego Narodzenia dowiedzieliśmy się o wypadku naszego absolwenta- Kamila Żebrowskiego, który w czasie prac w gospodarstwie rolnym stracił prawą rękę. Zakup leków oraz protezy, która umożliwiłaby dobre funkcjonowanie Kamila w życiu codziennym i zawodowym to ogromny koszt. Aby chociaż trochę pomóc, postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy. Nasza młodzież, rodzice i pracownicy szkoły okazali otwartość na cierpienie drugiego człowieka... i zebraliśmy 3, 360 złotych.

     • Program Dni Samorządności Uczniowskiej

      Czwartek, 20.01.2022

      · 8.00- Sprawdzenie obecności na lekcjach

      · 11.00- Prezentacja sukcesów uczniowskich w auli szkolnej (p. Jolanta Tarnacka, p. Beata Skajster, p. Anna Susoł). Wychowawcy wybierają przedstawicieli klas do udziału w spotkaniu (maksymalnie 3 uczniów z klasy)

      · 9.00- Projekcja filmu „Czego nauczyła mnie ośmiornica?” (Historia nietypowej przyjaźni pewnego filmowca i ośmiornicy zamieszkującej południowoafrykański las wodorostów, która zdradza mu tajemnice tego świata) w auli szkolnej (p. Agnieszka Szeligowska- Dzierzyk)

     • Organizacja pracy szkoły

      W dniach 10 i 11 stycznia 2022 r., ze względu na egzaminy zawodowe, szkoła będzie pracować w systemie zdalnym.

      Harmonogram egzaminów zawodowych jest następujący:

      1. 10.01.2022 r. o godz. 13.00 egzamin praktyczny

      - RL. 16 w auli

      - MG.42 stołówka w internacie

      2. 11.01.2022 r. egzaminy pisemne:

     • Turniej Tenisa Stołowego

      10 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego. Miejscem rozgrywek była świetlica w internacie. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Do rywalizacji przystąpiło 16 chłopców.

      Uczestnicy mieli do dyspozycji 2 stoły. Wśród zawodników do końca toczyła się zacięta rywalizacja o zwycięstwo w turnieju, który przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Dyplomy za uzyskane lokaty zostały wręczone przez organizatora zawodów p. Wojciecha Domian- nauczyciela wychowania fizycznego:

     • Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym

      17grudnia zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu z wiedzy o rolnictwie ekologicznym, zorganizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (oddział w Radomiu) przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa.

      Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży szkół rolniczych na temat systemu rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej. Oba etapy- zarówno szkolny, jak i ogólnopolski zostały przeprowadzone w formie zdalnej.

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 22.02.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  •  Sukcesy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
   • 718-11-03-485
   • (+86) 216 66 11
   • (+86) 219 13 73
   • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
  • Logowanie