• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną
  • Nowoczesna baza szkoleniowa
     • CERTYFIKATY ROZDANE

      W ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego... 25 osobowa grupa uczniów naszej szkoły w dniach 16 – 27 maja 2022 roku odbyła staż we Włoszech w miejscowości Cattalica.

      Praktyka zagraniczna była dla młodzieży wspaniałą okazją do poznania włoskiej kultury i przyrody. Przyczyniła się do rozwoju samodzielności w obcym środowisku oraz wzmocnieniem poczucia własnej wartości. Zdobyte umiejętności podniosły kwalifikacje zawodowe, co zresztą było głównym celem projektu.

     • Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

      Nadchodzący Dzień Dziecka wychowankowie naszego internatu uczcili wspólnym wyjazdem na paintball. Wyjazd był tym bardziej ekscytujący, że po raz pierwszy mieliśmy okazję podróżować nowym autobusem szkolnym. Po szkoleniu, przeprowadzonym przez instruktorów z ośrodka „Olszynka”, przystąpiliśmy do gry. Zadaniem grających była obrona lub zdobycie pozycji przeciwników (w zależności od drużyny- od tego, po której stronie walczyliśmy). Była radość wygranej, była złość przegranej, były opowieści, jakim fortelem udało się wywieść w pole przeciwnika. „BYŁO FAJNIE!” - to jednomyślna opinia wszystkich uczestników wycieczki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • Plakat o tematyce wojennej

      Każdemu z nas wojna kojarzy się z nieszczęściem, które w największym stopniu dotyka ludzi niewinnych. Wszyscy wiemy, że konflikt zbrojny nigdy nie przynosi korzyści, powoduje jedynie głód, śmierć i strach. Swój sprzeciw wobec wojny można zaznaczyć w różny sposób. Uczniowie klas pierwszych wyrazili go w ramach konkursu plastycznego na plakat w języku angielskim lub niemieckim. Najlepsze prace zostały wystawione na szkolnym korytarzu.

     • Filmowo o mojej ojczyźnie

      Dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie, pt. „Chleb i ojczyzna”. Filmowe zmagania, do których stanęły : Karolina Wilczewska z klasy 3F4 i Wiktoria Kośnik z klasy 3FT, przyniosły sukces, każda z prac została dostrzeżona i wyróżniona przez konkursowe jury.

     • Konkurs Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego

      W dniu 17.05.2022 w ZSCKR w Suwałkach odbył się Regionalny Konkurs Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego, którego celem było popularyzowanie wiedzy o przepisach i zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3BT: Łukasz Mielnicki, Jakub Szewczyk, Dominik Boguski, Olaf Bardzikowski. Pytania konkursowe były naprawdę trudne. Drużynowo zajęliśmy 3 miejsce. Z rąk zaproszonych gości, tak jak inni uczestnicy konkursu, otrzymaliśmy dyplomy i nagrody rzeczowe.

     • Pierwsze wieści z praktyki zagranicznej

      Nasi uczniowie od tygodnia odbywają praktykę zagraniczną we Włoszech. Jak się okazuje, czas ten mija im bardzo owocnie...

      W minionych dniach pracowali rotacyjnie w trzech miejscach w zakładzie naprawiającym sprzęt ogrodniczy Oleficio Renzi Simone Vandita Olio e Vino. Naprawiali kosiarkę i glebogryzarkę. Od podstaw składali nowo zakupioną podkaszarkę. W gaju oliwnym pana Lliceccaroni (firma Agro Store) zajmowali się pielęgnację drzewek, zwłaszcza usuwaniem starych gałęzi. Dużo dowiedzieli się o produkcji oliwek i ich rodzajach. W gospodarstwie agroturystycznym zajmowali się pielęgnacją winorośli.

     • Palmy, kokosy, woda - prawie jak na Majorce....

      11 maja młodzież z naszego internatu odwiedziła Park Wodny w Łomży. Grota solna, tężnia, sauna sucha, sauna mokra, masaże wodne czy sztuczna rzeka...- nawet nie mieliśmy pojęcia, że to miejsce ma nam tyle do zaoferowania. Dwie godziny minęły jak z bicza wodnego strzelił 😉 Jedni pływali, inni dopiero uczyli się pływać. Byli też tacy, którzy relaksowali się w jacuzzi i saunie. Wróciliśmy z parku zmęczeni, ale pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią. Chcielibyśmy powtórzyć taki wyjazd jeszcze raz w tym roku, tym bardziej że lato już tuż, tuż… 😊

     • Pożegnanie czwartoklasistów w internacie

      26 kwietnia 2022 r. był dniem szczególnym w naszym internacie – radosnym, ale też trochę smutnym. Tego dnia uroczyście pożegnaliśmy wyjątkowych mieszkańców – uczniów klas IV. Wydaje się, że tak niedawno ich witaliśmy... Kilka lat minęło jednak niezwykle szybko i nadszedł czas rozstania. Każdy z czwartoklasistów współtworzył internat i sprawiał, że był on właśnie taki, a nie inny. Każdy z nich zostawił tu kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek. Pozostali mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami przygotowali więc uroczystość, która – miejmy nadzieję – na zawsze zapisze się w pamięci maturzystów.

     • Pożegnanie uczniów klas IV

      W ostatni piątek kwietnia mięliśmy ważną uroczystość- pożegnanie absolwentów 2018-2022. Nasi, już byli uczniowie, ostatni raz otrzymali świadectwa, nagrody książkowe, dyplomy i podziękowania za działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Były też drobne upominki od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Z kolei rodzice naszych uczniów otrzymali listy pochwalne oraz podziękowania za współpracę i zaangażowanie we wspólne wychowanie młodych ludzi.

     • Spotkanie z absolwentem

      Chętnie wracam tam, gdzie zrozumiałem, że mogę sięgać po wiele, a moja przyszłość zależy ode mnie ...- powiedział Paweł Cwalina, który spotkał się z młodzieżą naszej szkoły, aby przedstawić ofertę edukacyjna Politechniki Białostockiej.

      Mimo różnicy wieku, szybko nawiązała się nić porozumienia między prelegentem a słuchaczami. Paweł- absolwent naszej szkoły opowiadał o swojej ścieżce naukowej, przedstawiał zalety zdobycia zawodu i specjalizacji oferowanych przez Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej.

     • Zwyczaje wielkanocne inaczej

      4 kwietnia w naszej szkole klasa I BT zorganizowała gastronomiczny kiermasz Wielkanocny. W menu znalazł się tradycyjny żurek i biała kiełbasa z chrzanem. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnych świątecznych ciast: mazurków i babek piaskowych.

      Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i pracowników szkoły. Dochód z akcji został przeznaczony na pomoc potrzebującym z najbiedniejszych rodzin.

     • DZIEŃ OTWARTY 2022

      21 kwietnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Wszyscy odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać kierunki kształcenia, a także bazę szkolną. W zwiedzaniu budynku pomocą służyli uczniowie, którzy pokazywali poszczególne sale lekcyjne, Izbę Pamięci Narodowej, a także dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat nauki w ZSCKR w Marianowie.

     • Finał olimpiady „Polska Wieś w Europie”

      Dnia 21 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu odbył się finał olimpiady „Polska Wieś w Europie”. Drużyna z Zespołu Szkół w Marianowie w składzie: Mateusz Gosk, Damian Cedrowski i Adrian Zyśk wraz z opiekunem Beatą Pietrzak osiągnęła niebywały sukces- zajęła I miejsce. Oprócz indywidualnych nagród pieniężnych zwycięzcy zapewnili sobie wyjazd do Brukseli w miesiącu wrześniu.

     • Nasi honorowi dawcy krwi

      "Krew to lek, którego nie da się wyprodukować w fabryce. Może powstać jedynie w ludzkim organizmie, dlatego oddając go, pomagamy ratować życie. " Takie motto przyświęcało naszym uczniom dnia 12 kwietnia 2022 roku, gdy tłumnie ruszyli w kierunku krwiobusa, który zajechał na teren szkoły.

      W sumie w akcji wzięło udział 29 uczniów. Niestety, ze względu na problemy zdrowotne, dwie osoby nie mogły oddać krwi. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i gratulujemy ogromnego serducha.

     • Jeziorko – wojenna historia leśnej polany

      Jak co roku, w kwietniu nasz internat postanowił przybliżyć swoim wychowankom historię tych, o których pamięć nie powinna zaginąć. W tym roku przeprowadzona została wyjątkowa lekcja historii. Przygotowali ją wychowawcy internatu. Poświęcona była wydarzeniom, które rozegrały się na leśnej polanie w pobliżu wsi Jeziorko w 1942 i 1943 roku. Wiele osób z naszego regionu ma świadomość, że mieści się tam leśny cmentarz, jednak nie wszyscy wiedzą, kto i dlaczego został pochowany. Otóż podczas okupacji hitlerowskiej Gestapo wraz z miejscowymi żandarmami niemieckimi dokonało trzech zbrodni ludobójstwa – trzech masowych egzekucji, których ofiarami byli Polacy. Łącznie zamordowano tam ponad 170 osób.

     • Światowy Dzień Zdrowia

      W dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Jego celem było zwrócenie uwagi na najbardziej istotne problemy w obszarze zdrowia publicznego na świecie.Z tej okazji uczniowie klasy 2FT przygotowali uroczysty apel. Na czwartej godzinie lekcyjnej do auli szkolnej przybyła młodzież z poszczególnych klas oraz nauczyciele. Wszyscy oni usłyszeli, że na zasady zdrowego stylu życia składają się codzienne decyzje, nawyki, zachowania, które wpływają na funkcjonowanie organizmu. Zdrowy tryb życia to działania, których celem jest poprawa lub zachowanie dobrej kondycji fizycznej i zdolności poznawczych. Organizatorzy apelu omówili wszystkie aspekty zdrowego stylu życia. Podkreślili zmiany, jakie nastąpiły w piramidzie zdrowego żywienia, zalety żywności ekologicznej, świadome odżywianie, zmianę nastawienia psychicznego oraz znaczenie ak

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 22.02.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  •  Sukcesy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
   • 718-11-03-485
   • (+86) 216 66 11
   • (+86) 219 13 73
   • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
  • Logowanie