• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną
  • Nowoczesna baza szkoleniowa
     • ERASMUS+ to szkoła życia

      W ramach projektu – „ Zagraniczne praktyki zawodowe – możliwości rozwoju potencjału i kompetencji zawodowych” na zasadach programu Erasmus+ , 27 osobowa grupa uczniów z ZSCKR w Marianowie, pod opieką nauczycieli Sławomira Łomotowskiego, Jolanty Tarnackiej i Andrzeja Barczewskiego, odbyła dwutygodniowy staż we Włoszech w miejscowości Cattolica.

     • „Na nieludzkiej ziemi…” – spotkanie z Sybirakami

      27 września internat odwiedzili niezwykle ciekawi goście: pani Danuta Pieńkowska-Wolfart, prezes zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Łomży, która wraz z rodziną została zesłana na Syberię przez Sowietów i pani Irena Jakubowska, której mąż urodził się w drodze na Syberię i spędził tam swoje dzieciństwo. Okazją do spotkania był Światowy Dzień Sybiraka, który obchodzony jest 17 września. Upamiętnia on Polaków, którzy zginęli w odległych zakątkach Związku Sowieckiego, ale również „tych, którym udało się powrócić do Ojczyzny, tych, którzy osiedli w różnych częściach świata, oraz tych, którzy pozostali w miejscu swego zesłania, gdzie kultywowali polskość”.

     • Agro Show w Bednarach

      W dniach 23 – 24 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowej wystawie maszyn rolniczych Agro Show w Bednarach koło Poznania.

      Wystawa obfitowała w technologiczne nowości, które ukierunkowane były głównie na eko rozwiązania. Pokazano ciągnik napędzany na metan i autonomiczne roboty, które samodzielnie wykonują pracę w uprawach. Zainteresowanie wzbudził też Farmdroid, czyli autonomiczna maszyna, w przypadku której rola człowieka ogranicza się do zaprogramowania pracy (dzięki wyposażeniu w panele fotowoltaiczne nie wymaga zasilania paliwem). Choć na zwiedzających największe wrażenie robiły maszyny prezentowane przez gigantów na rynku agro (John Deere, New Holland czy Kuhn), można było zapoznać się również z produktami lokalnych firm- ich stoiska chętnie odwiedzali rolnicy posiadający mały i średni areał.

     • Wystawa" Znani nieznani"


      29 września 2022 r. w naszej szkole odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy "Znani nieznani". Wystawa, której organizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych, potrwa do 12 października 2022 r.

      Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu załączamy poniżej:

     • SPRZATANIE ŚWIATA

      W ramach corocznej akcji „Sprzątanie świata” nasi uczniowie wraz z nauczycielami przez kilka dni sprzątali teren szkoły, jak również przystanek autobusowy i drogę do sklepu. W tych działaniach nie ograniczaliśmy się do własnego „podwórka”, gdyż chcieliśmy nauczyć młodzież brania odpowiedzialności za planetę, na której żyjemy.

     • Pierwsze koty za płoty!

      14 września 2022 r. na długo zapisze się w pamięci pierwszoklasistów mieszkających w internacie. Tego dnia nasze urocze „kociaki” zostały pełnoprawnymi mieszkańcami internatu.

      Trzeba przyznać, że pogoda sprzyjała. Podczas całej imprezy towarzyszyło nam piękne słońce, które wszystkich wprawiło w dobry nastrój. Uroczystość rozpoczęła pani kierownik, która wywołała pierwszoklasistów do przepełnionego humorem ślubowania. Potem nastąpiło pasowanie porem. Ta część definitywnie potwierdziła, że mamy w internacie 23 nowych mieszkańców. Na ich szyjach zawieszone zostały ordery z napisem „Pierwsze koty za płoty!”. Następnie pierwszoklasiści zostali poddani testowi. Losowali pytania dotyczące funkcjonowania internatu i obowiązków lokatorów. Po konkursie wiedzy uczniowie wzięli udział w grach i zabawach sportowych. Punktem kulminacyjnym, jak co roku, było przeciąganie liny. "Wisienką na tor

     • Pandemiczna podróż dookoła świata

      20 września br. mieszkańcy naszego internatu uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z wyjątkowym człowiekiem. Tego dnia w łomżyńskiej Hali Kultury na Starym Rynku gościł Jędrzej Lutostański – podróżnik, który podczas blisko ośmiomiesięcznej podróży, mimo wszechobecnej pandemii i obostrzeń covidowych, przejechał aż 18 krajów. Udało mu się zwiedzić całą Amerykę- od mroźnej Antarktyki przez stepy Boliwii, gorące Karaiby aż do Kanady. Autostopem przejechał przez Indonezję, Singapur, Malezję i Tajlandię.

     • Akcja „NAKRĘTKA”

      Od wielu lat zbieranie nakrętek jest jedną z najpopularniejszych form niesienia pomocy innym. Wiele instytucji chętnie wspiera inicjatywę, wystawiając przed swoimi siedzibami specjalne pojemniki, gdzie każdy z nas może wrzucić zebrane nakrętki. Podobne pojemniki stanęły w naszej szkole i w internacie. Szkolne Koło Wolontariatu, nad którym pieczę sprawują p. Sabina Kraszewska i p. Barbara Karasińska, włączyło się w tę szczytną akcję na rzecz niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. Okazuje się, że żeby zamienić te niepozorne kawałki plastiku w np. wózek inwalidzki, potrzeba aż siedmiu ton nakrętek! Od kilku miesięcy cała społeczność szkoły i internatu z wielkim zaangażowaniem gromadziła je w wyznaczonych miejscach. Zebraliśmy aż 11 dużych worków! 20 września zostały one przekazane łomżyńskiemu Hospicjum pw. Świętego Ducha. Dlatego, jeśli zastanawiałeś się kiedyś czy zbieranie plastikowy

     • Dzień Kukurydzy i Soi

      8 września br. w Marianowie przy Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian odbył się Dzień Kukurydzy i Soi, zorganizowany we współpracy z Grupą Polskie Składy Nawozowe.

      Swoją obecnością spotkanie to uświetnili m.in.: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi p. Lech A. Kołakowski, dyrektor Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej- prof. dr hab. Henryk Bujak, przedstawiciele Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin- p. Nina Dobrzyńska oraz Krzysztof Smaczyński.

     • KIERMASZ KSIĄŻEK

      Dnia 12.09.22 odbył się w naszej szkole kiermasz książek zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Zainteresowanie było duże, a ceny niskie, zatem zarówno sprzedający jak i kupujący są bardzo zadowoleni :)

     • "Ballady i romanse" w naszej szkole

      5 września, w piękne słoneczne przedpołudnie społeczność naszej szkoły symbolicznie dołączyła do akcji Narodowego Czytania. XI odsłona tego wydarzenia miała na celu przybliżenie „Ballad i romansów” A. Mickiewicza. Cykl utworów autorstwa narodowego wieszcza 200 lat temu zapoczątkował epokę romantyzmu, która była czasem niełatwym, ale bardzo ważnym w dziejach naszego narodu. Jak napisał Prezydent Polski w swoim liście:

     • Nowe klasy, nowy początek...

      1 września 2022 roku ponownie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły- p. S. Łomotowski przywitał zgromadzonych, przedstawił nowe klasy i wychowawców, na koniec życzył im owocnej pracy. Zaproszony gość wiceminister rolnictwa- p. L. A. Kołakowski wspominał, jak 44 lata wcześniej sam, wtedy uczeń technikum mechanizacji rolnictwa w Marianowie, stał na apelu. Podkreślił, że na swoim przykładzie przekonał się, że koleje losu absolwenta szkoły rolniczej mogą być zaskakujące- edukacja rolnicza, w połączeniu z pracą i wytrwałością, otwiera przed młodymi ludźmi wiele drzwi.

     • Pożegnanie naszych emerytów

      24 czerwca 2022 roku pożegnaliśmy pracowników szkoły, którzy podjęli decyzję o przejściu na emeryturę.

      Byli wśród nich ludzie oddani pracy z młodzieżą, rzetelni i profesjonalni:

      pan Krzysztof Piszczatowski- cieszący się dużym autorytetem wychowawca i nauczyciel wychowania fizycznego, wieloletni opiekun pocztu sztandarowego, niezrównany mistrz ceremoniału szkolnego i instruktor poloneza przed balami studniówkowymi;

     • I następny rok szkolny dobiegł końca...

      Uroczystość zakończenia roku szkolnego już za nami. Było upalnie, gwarno i radośnie. W tym roku z rąk dyrektora- pana Sławomira Łomotowskiego wielu uczniów odebrało nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz działalność na rzecz szkoły i społeczności lokalnej. Były podziękowania od rodziców i od Samorządu Uczniowskiego. I był czas pożegnań pracowników szkoły przy gromkich oklaskach. A na koniec życzyliśmy sobie słonecznych wakacji.

     • Dni pola

      Dnia trzynastego czerwca 2022 roku uczniowie klasy 3B4a uczestniczyli w wycieczce do Poświętnego k. Płońska, gdzie odbyły się III Krajowe Dni Pola. Tego dnia zwiedzający mogli obejrzeć poletka doświadczalne, na których wykorzystywano nowoczesne technologie siewu roślin występujących w gospodarstwach rolnych.

     • Egzaminy zawodowe

      2 czerwca w naszej szkole rozpoczęły się egzaminy zawodowe pisemne, do których przystąpili słuchacze KKZ. Dzień później testy egzaminacyjne rozwiązywali już uczniowie klas trzecich technikum. Trzeba przyznać, że obecna formuła egzaminu pisemnego bardzo cieszy zdających, gdyż pozwala dość szybko określić wyniki.

     • Dzień Dziecka

      Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto dla każdego. Tego dnia każdy z nas chce czuć się wyjątkowo i spędzić czas w miłej atmosferze.

      W naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, Dzień Dziecka był okazją do wspólnego grillowania i rozgrywek międzyklasowych w siatkówkę i piłkę nożną. Mimo momentami chwiejnej pogody, młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w grach, rywalizując ze sobą, kibicując, pomagając i oczywiście w międzyczasie pałaszując kiełbaski z grilla.

     • Sportowa majówka w internacie

      20 maja przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Był to jeden z nielicznych majowych dni, gdy aura sprzyjała na tyle, żebyśmy mogli wyjść na boisko, pograć w piłkę nożną i siatkówkę, a także zorganizować wspólną kolację na świeżym powietrzu. Młodzież była w swoim żywiole. Po wielu zimnych miesiącach, gdy czas wolny trzeba było spędzać w murach budynku, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu była tym, czego wszystkim bardzo brakowało. Natomiast wieczorny grill był świetną okazją do towarzyskiego spotkania wszystkich mieszkańców internatu. Bardzo zaskoczyli nas uczniowie klasy I -Szymon Gosk i Oskar Sierzputowski, którzy znakomicie sprawdzili się w funkcji szefów kuchni. Grillowej uczcie towarzyszyła wesoła muzyka, którą puszczało wielu internatowych DJ-ów. Rozkosz podniebieniu, jako bonus, zapewniła przepyszna drożdżówka – rozpływający się w ustach owoc pracy naszych pań kucharek. Zni

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 22.02.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  •  Sukcesy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
   • 718-11-03-485
   • (+86) 216 66 11
   • (+86) 219 13 73
   • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
  • Logowanie