• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną
  • Nowoczesna baza szkoleniowa
     • Coraz bliżej święta!

      Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejszy czas w roku. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa umilamy sobie przygotowaniami, które pozwolą w pełni cieszyć się świąteczną atmosferą. Dlatego wieszamy świąteczne dekoracje, lampki, stawiamy choinki.

      W tym roku w internacie ZSCKR w Marianowie piękne dekoracje zawisły zarówno na korytarzach, jak i w stołówce, dodatkowo pojawiły się własnoręcznie wykonane stroiki i okazałe choinki. Wychowankowie upiekli dla całej społeczności pierniczki. Wyszły naprawdę pyszne! Oprócz tego z dużym zaangażowaniem je ozdobili, dzięki czemu posłużyły również jako dekoracje.

     • Jasełka w wykonaniu 3B4a

      Na tegorocznym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia przedstawiciele poszczególnych klas podziwiali Jasełka. Na scenie, zgodnie z tradycją ludową, pojawili się Pastuszkowie, Aniołowie, Herod, Diabeł i Śmierć oraz najważniejsi Jezus, Maryja i Józef.

      Historia odgrywana przez uczniów miała na celu przypomnieć wszystkim zebranym, że Świąteczny czas jest pełen nadziei, radości i oczekiwania na dobro. Urokowi inscenizacji dodały stroje, zdjęcia i przede wszystkim odśpiewana kolęda, która przypomniała, że okres Bożego Narodzenia to czas radości, optymizmu, który w obecnych, pandemicznych obostrzeniach jest wszystkim bardzo potrzebny.

     • Promocja zdrowia

      Aby wspomagać wszechstronny i harmonijny rozwój uczniów, wzmacniać czynniki ochronne przy jednoczesnej redukcji czynników ryzyka, w naszej szkole są cyklicznie realizowane różne przedsięwzięcia.

      W tegorocznej edycji programu"Profilaktyka HIV i AIDS" szczególną uwagę zwrócono na rolę asertywności w podejmowaniu trudnych decyzji oraz naukę tolerancji wobec osób żyjących z wirusem. Z kolei w przypadku programów „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je”, realizowanych we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Łomży, chodziło o profilaktykę wirusowego zapalenia wątroby i czerniaka skóry. Na lekcjach biologii, godzinach z wychowawcą, zajęciach wychowania do życia w rodzinie od września do grudnia uczniowie oglądali prezentacje multimedialne oraz spoty edukacyjne dotyczące objawów i możliwości leczenia chorób.

     • Andrzejki w internacie

      Andrzejki to zwyczaj kultywowany jeszcze przez naszych przodków. Nic więc dziwnego, że nie mogło go zabraknąć wśród imprez organizowanych co roku w internacie. W jesienny, ciemny wieczór 30 listopada zebraliśmy się w świetlicy. Tam czekały na nas przepowiadające przyszłość wróżki i tajemniczy wróżbici. Mogliśmy zadawać pytania o to, co nas czeka, a oni udzielali niezwykłych odpowiedzi.

     • „Murem za polskim mundurem”

      Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej to temat, który w ostatnich tygodniach wywołuje poruszenie, budzi niepokój i współczucie dla migrantów znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Na szczególną uwagę zasługują wszystkie służby mundurowe, które z ogromnym poświęceniem bronią polskich granic. Z narażeniem życia, w trudnych warunkach atmosferycznych i z ogromnym obciążeniem psychicznym wypełniają, najlepiej jak mogą, swoją misję.

     • II Olimpiada Wiedzy z Zakresu Roślin Bobowatych

      25 listopada 2021r. w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy z Zakresu Uprawy Roślin Bobowatych, której organizatorem był Marszałek Województwa Podlaskiego.

      Zwycięzcą olimpiady został uczeń naszej szkoły Mateusz Chludziński przygotowywany przez Panią Beatę Skajster.

      Mateusz podczas wywiadu powiedział: -Interesuję się roślinami bobowatymi, ponieważ przyszłość wiążę z ich uprawą – te rośliny dostarczają dużo azotu, wzbogacają glebę. Moja rodzina zajmuje się rolnictwem, ja chciałbym to kontynuować. Okazuje się, że pasja może przerodzić się w sukces. A to zwycięstwo to sukces zarówno Mateusza, jak i szkoły, której jest uczniem.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      Dnia 23 listopada 2021 w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwała komisja wyborcza w składzie: Tomasz Piotrowski, Mateusz Gosk, Szymon Brzostowski, Szymon Pruszkowski i Bartosz Kadela.

      Po zakończeniu głosowania komisja zliczyła głosy i przedstawiła dyrekcji szkoły protokół z wyborów.

     • Matury próbne

      Półmetek matur próbnych za nami. Dzisiaj czwartoklasiści zmagali się z "królową nauk", czyli matematyką. 15 listopada, czyli w poniedziałek, pisali egzamin próbny z języka polskiego, zaś juto przed nimi język angielski.

      Wszystkim życzymy jak najwięcej sukcesów, a w przypadku porażek-determinacji w pogłębianiu wiedzy. Wszak zwycięstwa należą do tych, którzy wytrwale dążą do celu...

     • Konkurs BHP

      16 listopada 2021r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". Uczniowie klas maturalnych o profilach rolniczych pisali test, następnie ci, którzy uzyskali jednakową, największą liczbę punktów, uczestniczyli w dogrywce-odpowiadali na pytania aż do pierwszej błędnej odpowiedzi.

     • „O, Polsko! Święte Twe imię!"

      9 listopada wieczorem w internacie Zespołu Szkół CKR w Marianowie uczciliśmy kolejną rocznicę Święta Odzyskania Niepodległości. Po obejrzeniu filmu wprowadzającego w najważniejsze wydarzenia roku 1918, młodzież miała okazję się zmierzyć z quizem sprawdzającym wiedzę na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaangażowanie ze strony uczniów było bardzo duże, a ich wiedza na wysokim poziomie, dlatego też wszyscy zostali nagrodzeni pysznymi cukierkami. Nie mogło oczywiście zabraknąć części związanej z pieśniami legionowymi. Wieczór rozbrzmiewał utworami znanymi chyba wszystkim Polakom: „Szara piechota”, „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko” czy „Przybyli ułani pod okienko”.

     • AGRO-TECH KIELCE 2021

      W dniach 8-10 październik uczniowie Zespołu Szkół CKR w Marianowie uczestniczyli w XXVI Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. W wydarzeniu wzięło udział 250 wystawców. Dzięki nim miały miejsce min. przedpremierowe pokazy ciągników, przyczep i bron. Młodym rolnikom zostały przedstawione informacje o nasionach, paszach czy środkach ochrony roślin. Na wystawie pojawili się przedstawiciele producentów ciągników, kombajnów i innych maszyn rolniczych; dodatkowo- przedstawiciele organizacji rolniczych i hodowlanych z Polski i innych krajów UE.

     • Chiński wieczór w Marianowie.

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem „ Baśnie i legendy z całego świata’’ , Koło Miłośników Książki wspólnie z Kołem Teatralnym przygotowało dla młodzieży magiczny wieczór w chińskiej herbaciarni. Zgodnie z wielowiekową tradycją Chin czytaliśmy baśnie i legendy, piliśmy chińską herbatę, jedliśmy chińskie ciasteczka szczęścia z wróżbą. Przy dźwiękach refleksyjnej muzyki przenieśliśmy się w świat Orientu, który jest ciekawy, a jakże odmienny od naszego. Opowieści o przyjaznych smokach, bóstwach, zaklętych księżniczkach i wszechobecnej przyrodzie pozwoliły nam zanurzyć się w różnorodność kulturową starożytnego świata Chin. Mieliśmy okazję poszerzyć nasze horyzonty, doświadczyć nowych odmiennych doznań i wspólnie pomedytować. Spotkanie przyniosło nam wyciszenie i refleksyjny nastrój.

     • Dzień Edukacji Narodowej w internacie

      Jak co roku młodzież mieszkająca w internacie ZSCKR w Marianowie pamiętała o swoich wychowawcach i wszystkich pracownikach tej placówki.

      We współpracy z Radą Samorządu Internatu przygotowany został spektakl „Szkoła na wesoło”. Trzeba przyznać, że było naprawdę zabawnie! Młodzież wcieliła się w role uczniów i belfrów, by w humorystyczny sposób przedstawić dzień z życia ucznia. Okazało się, że nie ma on w szkole lekko. Każda lekcja to nowe wyzwanie. A spotkanie z woźnym czy, nie daj Boże, matematykiem, może odcisnąć piętno na jakże delikatnej psychice. Dzień w szkole to prawdziwy rollercoaster!

     • Dzień Edukacji Narodowej

      Dnia 13.10.2021r., z okazji obchodów DEN, w naszej szkole został zorganizowany montaż słowno- muzyczny, skłaniający do refleksji nad obowiązkami człowieka, szczęściem, a przede wszystkim nad znaczeniem oświaty. Jego przygotowanie wymagało wiele pracy i wysiłku- nie tylko ze względu na grę aktorską, perfekcyjną oprawę wizualną i dźwiękową, ale też ze względu na konieczność powtórzeń przed kolejnymi klasami. Wszak w czasach obostrzeń sanitarnych nie mogliśmy się spotkać całą szkołą…

     • Święto Zmarłych

      Listopad jest miesiącem, w którym przychodzi nam się zmierzyć z odwiecznym prawem przemijania. Zaczynamy zastanawiać się nad sensem życia i śmierci. Nasze myśli coraz mocniej krążą wokół osób, które odeszły do wieczności. Wspominamy spędzone z nimi chwile, zadajemy sobie pytanie: „a gdyby?…”. To, co za życia w danej osobie nam przeszkadzało, staje się najcenniejsze po jej śmierci…

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 22.02.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  •  Sukcesy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
   • 718-11-03-485
   • (+86) 216 66 11
   • (+86) 219 13 73
   • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
  • Logowanie