• Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną
  • Nowoczesna baza szkoleniowa
     • Wyprawa na lodowisko

      W dniu 13 lutego 2023 młodzież pod opieka A. Grużewskiej i S. Ptaszyńskiego wybrała się na lodowisko „Biały Orlik” w Łomży. Celem wyjazdy była nauka jazdy na łyżwach, doskonalenie zdobytych umiejętności oraz pokazanie ciekawych form spędzania czasu wolnego. Mimo że niektórym zdarzały się upadki, to do internatu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

     • Studniówka 2023

      Sobotni wieczór 21 stycznia zamienił się w wyjątkową chwilę, uczniowie klas czwartych zatańczyli studniówkowego poloneza. Bal otworzył ostatni etap w życiu ucznia technikum, już za 100 dni przyjdzie się zmierzyć z egzaminem maturalnym.

      Czwartoklasiści na czas uroczystości zmienili się w pięknych, młodych ludzi, ich eleganckie stroje, garnitury i zwiewne suknie, nadały podniosły charakter imprezie. W trakcie części oficjalnej nie brakowało chwil podsumowania, słów podziękowania dla dyrektora, wychowawców i nauczycieli. Dyrektor- Sławomir Łomotowski w swej mowie, otwierającej studniówkę, podkreślił wielkość i rolę młodego pokolenia, wyraził radość z tego, że uczniowie ZSCKR w Marianowie wyruszą już wkrótce w świat, który będą kształtować. Głos zabrał również gość- minister Lech Antoni Kołakowski, który podkreślił, jak ogromną rolę będzie pełnić młodzież w dorosłym życiu, to jej przyjd

     • Dni Samorządności Uczniowskiej

      Krótko przed feriami w naszej szkole odbywały się Dni Samorządności Uczniowskiej. Młodzież mogła brać udział w CS-GO, w tenisie stołowym lub Fifie. Natomiast dla amatorów kina były wyświetlane takie filmy jak „Przełęcz ocalonych”, „Zimna wojna” i „Constantine”. Również, aby uprzyjemnić oglądanie seansów lub rozgrywek, można było zjeść prażoną kukurydzę.

    • Polagra 2023
     • Polagra 2023

      W ramach projektu „Wykfalifikowany specjalista ZSCKR w Marianowie” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowych targach Polagra 2023 w Poznaniu. Oprócz udziału w wystawach, związanych z innowacjami technologicznymi w branży rolniczej, mieli możliwość zapoznania się z architekturą i historią miasta. Wraz z przewodnikiem zwiedzili w Poznaniu między innymi: Zamek Cesarski, Uniwersytet Poznański, Dom Żołnierza, Plac Wolności, Stary Rynek, Farę Poznańską czy też Muzeum Ziemianka. Do domu wrócili pełni wrażeń i z intersującymi informacjami.

     • Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

      W dniu 22 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie klasy 4 FT pod kierunkiem p. Beaty Skajster. Odbyła się ona w miłej, świątecznej i rodzinnej atmosferze. Uczniowie zaprezentowali wymowną część artystyczną związaną ze zwyczajami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie, liryczne recytacje i serdeczne życzenia wprowadziły wszystkich w uroczysty przedświąteczny nastrój.

     • Wigilia w internacie

      Okres przedświąteczny to magiczny czas. Okazałe dekoracje, kolędy, wyjątkowa atmosfera… To także czas wigilijnych spotkań przy opłatku.

      20 grudnia w internacie miała miejsce uroczysta Wigilia, w której uczestniczyli wychowankowie, wychowawcy, pani kierownik, dyrektor szkoły, pracownicy obsługi. Po przeczytaniu fragmentu z „Ewangelii wg św. Łukasza” i serdecznych życzeniach podczas łamania się opłatkiem, nastąpiło wspólne śpiewanie pięknych polskich kolęd. O wigilijne potrawy zadbały nasze panie kucharki. Przygotowały pierogi z kapustą i grzybami, paszteciki, barszcz, postną kapustę, śledzie i wyborne ciasta. Odwiedził nas oczywiście Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Uznał najwyraźniej, że wszyscy byli grzeczni w tym roku, bo miał podarunek dla każdego. Wieczór upłynął we wspaniałej atmosferze, która była przedsmakiem tego, co czeka nas 24 grudnia w rodzinnych domach.

     • Świąteczna Paczka daje nadzieję

      Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, wzbudzający w ludziach chęć niesienia pomocy, dzielenia się, wywoływania uśmiechu na ustach innych. Z ich okazji już kolejny raz w naszej szkole została zorganizowana zbiórka najpotrzebniejszych artykułów, które przekazaliśmy wybranym rodzinom. Uczniowie i pracownicy podzielili się z potrzebującymi tym, co najważniejsze- dali promyczek nadziei na to, że w świecie jest wielu innych ludzi gotowych otworzyć się na potrzeby, pokazali, że nikt nie powinien być sam w swoich zmaganiach z przeciwnościami.

     • Kiermasz Bożonarodzeniowy

      W dniach od 12 grudnia do 14 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Jego organizatorkami były p. Ewa Jadwiga Wojtczak i Jolanta Tarnacka.

      Bożonarodzeniowe kiermasze prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej na dobre wpisały się w świąteczną tradycję naszej szkoły. Grudniowe akcje cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży i pracowników szkoły. Także w tym roku świąteczne prace, a wśród nich stroiki, mikołaje, anioły, kolorowe bombki i wiele innych ozdób, prezentowały się okazale.

     • Mistrzostwa Internatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym 2022

      Po niespełna dwóch miesiącach gry zakończyliśmy rozgrywki w ramach Mistrzostw Internatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Były one jednocześnie eliminacjami szkolnymi do Licealiady Wojewódzkiej w drużynowym tenisie stołowym. Dla niektórych uczestników były to ostatnie mistrzostwa, ale miejmy nadzieję, że doczekają się godnych następców w kolejnych latach. W rozgrywkach wzięło udział 16 wychowanków, rozegraliśmy 29 pojedynków. Mistrzem internatu w tym roku okazał się Jakub Pawelczyk, wicemistrzem został Mateusz Gosk, a najlepszą trójkę zamknął Karol Lutostański. W zawodach wzięli też udział: Jakub Pisiak, Michał Orłowski, Michał Dąbkowski, Krystian Skrodzki, Dominik Ciecierski, Rafał Grabowski, Bartek Remiszewski, Jan Pastorczyk, Piotr Świderski, Piotr Jabłoński, Paweł Biały, Karol Lemański i Sebastian Szleszyński.

     • Zajęcia z robotyki w internacie

      Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Wiemy o tym doskonale, dlatego 13 grudnia 2022 r. w internacie odbyły się zajęcia z robotyki z wykorzystaniem klocków Lego. Warsztaty poprowadził pracownik Spice Gears Academy z Białegostoku – instruktor Konrad Markowski.

      Zajęcia z robotyki dostarczają wiedzy z zakresu nauk ścisłych (matematyka, informatyka), rozwijają wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne, spostrzegawczość, umiejętność dostrzegania pewnych prawidłowości i schematów. A jednocześnie jest to nauka poprzez przyjemną zabawę.

     • Licealiada Wojewódzka w Drużynowym Tenisie Stołowym

      Siódmego grudnia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Gosk Mateusz, Lutostański Karol, Pawelczyk Jakub, Szleszyński Sebastian, Biały Paweł, Lemański Karol wzięła udział w Licealiadzie Wojewódzkiej w Drużynowym Tenisie Stołowym. Do zawodów zgłosiło się dwadzieścia pięć zespołów. Po wygranej nad zespołami z Czartajewa i Suchowoli, niestety, trafiliśmy na utytułowany zespół z Białegostoku, w składzie którego znajdowali się tenisiści ligowi. Ten mecz, a także kolejny, będący dość wyrównaną walką z zespołem z Zambrowa, zostały rozstrzygnięte na naszą niekorzyść. W sumie nasi uczniowie zajęli trzynaste miejsce w województwie podlaskim i byli jedynym zespołem reprezentującym powiat na zawodach.

     • Szkolenie pt. „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”

      W dniu 1 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 4 FT uczestniczyli w spotkaniu pt. „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”, zorganizowanym przez pracowników ODR w Łomży.

      Podczas szkolenia młodzież zapoznała się z zagadnieniami dotyczącymi: obowiązku ochrony bioróżnorodności w przepisach UE i przepisach krajowych, zasad i metod ochrony bioróżnorodności w rolnictwie, integrowanej ochrony roślin czy systemów produkcji uwzględniających zasady bioróżnorodności. Uczniowie poszerzyli również wiedzę m.in. z zakresu rolnictwa ekologicznego jako systemu ograniczającego zużycie pestycydów w rolnictwie. Po zakończonym szkoleniu uczniowie otrzymali zaświadczenia o ukończonym kursie oraz zostali zaproszeni na smaczny obiad i deser.

     • Mikołajki w internacie

      6 grudnia- mikołajki to dzień wyczekiwany przez wszystkich, małych i dużych. W tym roku korytarz internatu w Marianowie rozbrzmiewał dźwiękami świątecznych, zimowych piosenek. Wychowawcy przygotowali młodzieży kilka niespodzianek, które miały sprawić, że dzień ten stał się wyjątkowy i wprowadził wszystkich w radosny, bożonarodzeniowy nastrój. Po południu mieszkańcy internatu zostali zaproszeni do świetlicy. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu animowanego, prezentującego prawdziwą historię Świętego Mikołaja. Potem młodzież wzięła udział w quizie, który sprawdzał wiedzę na temat Mikołaja, jego zaprzęgu i świąt Bożego Narodzenia 😉 Wieczorem wyświetlona została klimatyczna komedia pt. „W krzywym zwierciadle. Witaj, Święty Mikołaju!” Na tę okoliczność przygotowana została pyszna, pachnąca świętami herbata i smakowite przekąski. Tego dnia wszyscy poczuliśmy magię świąt 😉

     • WIECZÓR LEGEND SŁOWIAŃSKICH

      Dnia 29 listopada 2022 r. Szkolne Kółko Teatralne zorganizowało Wieczór Legend Słowiańskich, pełen folkowo-gotyckiej muzyki i słowiańskiej mantry. Tajemnicza szeptucha zaprosiła gości do swojej chaty, w której wysłuchali pełnych mroku legend i opowieści o zamierzchłych czasach. Klimatyczne brzmienia przeplatały się z opowieściami o zapomnianych wierzeniach oraz z występem szkolnego teatru, który zaprezentował sztukę „Świtezianka” na podstawie ballady A. Mickiewicza.

     • Wybory do Zarządu Samorządu Internatu

      23 listopada w internacie odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Internatu. Przeprowadzili je: opiekun samorządu – pani Anna Grużewska, przedstawiciele samorządu z ubiegłego roku- Karolina Wilczewska, Sebastian Brzostowski oraz wiceprzewodniczący gr. I – Sebastian Szleszyński. Trzeba przyznać, że frekwencja była bardzo dobra. W głosowaniu wzięły udział aż 92 osoby. To naprawdę świetny wynik. Pokazał, jak ważna jest dla młodzieży możliwość zabierania głosu w interesujących ją sprawach. W wyniku głosowania zostały wybrane następujące osoby: przewodniczący – Michał Pianka, zastępca przewodniczącego – Radosław Szewczyk, sekretarz – Rafał Grabowski, członkowie ZSI – Mateusz Ożarowski i Adrian Zyśk. Pani Anna Grużewska złożyła podziękowania na ręce członków byłego już ZSI. Wręczyła też upominki, które mają przypominać o szczególnej roli, jaką odegrali w internacie.

     • Stypendia Prezesa Rady Ministrów

      18 listopada 2022 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku 173 uczniów podlaskich szkół ponadpodstawowych z rąk wiceministra nauki i edukacji Dariusza Piontkowskiego odebrało stypendia Prezesa Rady Ministrów. W tym elitarnym gronie znalazł się nasz reprezentant- Mateusz Chludziński.

      Stypendia otrzymali uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazując się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Więcej informacji o uroczystości znajduje się na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Zachęcamy do lektury.

     • Konkurs "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym"

      16 listopada 2022 roku odbył się etap szkolny konkursu "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". Jego organizatorami byli: KRUS Oddział Regionalny w Białymstoku i Okręgowy Inspektorat Pracy, również w Białymstoku. Swoją wiedzę miało możliwość sprawdzić 43 uczniów klas maturalnych. Po części testowej nastąpiła dogrywka, dzięki której wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce i nagrodę główną zdobył Włodkowski Jakub, to on też zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, drugie miejsce przypadło Kosińskiemu Krystianowi.

     • Matury próbne

      W dniach 15- 17 listopada nasi maturzyści mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym: języka polskiego, języka angielskiego i matematyki.

      Drodzy Maturzyści! Niezależnie od wyników matur próbnych wykorzystajcie najbliższe miesiące rozsądnie i pracowicie. Wszak przed Wami już tylko egzamin majowy...

     • Święto Odzyskania Niepodległości w internacie

      9 listopada młodzież mieszkająca w internacie uczestniczyła w wieczornicy poświęconej odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 r. Spotkanie otworzyło dwóch uczniów: Damian Cedrowski i Radosław Szewczyk, którzy przygotowali znakomitą prezentację multimedialną, ukazującą drogę Polski do wolności. Przedstawili szereg faktów i ciekawostek z historii Polski, sylwetki ojców niepodległości, formacje wojskowe zaangażowane w walkę narodowowyzwoleńczą. Kolejnym punktem spotkania było wspólne śpiewanie pieśni legionowych. Na koniec jeden z naszych pierwszoklasistów – Dawid Kaczkowski – zagrał na akordeonie „Rotę”, która została odśpiewana w podniosłym nastroju przez wszystkich obecnych.

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 22.02.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  •  Sukcesy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
   • 718-11-03-485
   • (+86) 216 66 11
   • (+86) 219 13 73
   • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
  • Logowanie