8 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Klasa IIa BT przygotowała pokaz kobiecych typów. Całość imprezy poprowadził sławny kreator mody wraz ze swoim asystentem. W rytm muzyki kolejno prezentowały się na wybiegu: intelektualistka, feministka, kura domowa, sportsmenka, kobieta bluszcz. W finale zjawiła się niespodziewanie tajemnicza postać przecudnej urody. Był to duch Zosi z II cz. Dziadów Adama Mickiewicza. Rolę Zosi zagrała gościnnie Monika Tyborowska z kl. I FT. Po prezentacji, która dostarczyła wszystkim sporą dawkę humoru ,uczniowie złożyli życzenia i wręczyli wszystkim paniom kwiaty. Dodatkową atrakcją była dekoracja, której charakter oddawał prawdziwą atmosferę pokazu mody. Dziękujemy wych. klasy p. Krystianowi Serafin, p. Jolancie Tarnackiej , kolegom z klasy IV FT za wspaniałą oprawę muzyczną oraz Szkolnemu Kołu Dekoratorskiemu.
Dzień Kobiet - Internat
W dniu 7.03.2019 w naszym internacie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Wychowankowie w formie kabaretu zaprezentowali „ różne typy kobiet”. Zobaczyliśmy kobietę kokietkę, kumpelę, sportsmenkę, grzeczną dziewuszkę i feministkę. Nasi chłopcy byli zabawni, śliczni,kolorowi i cudownie wyglądali jako kobiety. Wzbudzili aplauz wśród widowni, i sprawili, że wszyscy świetnie się bawili.
„Z kobietą nie ma żartów w miłości czy gniewie,-
Co myśli, nikt nie zgadnie; co zrobi, nikt nie wie.”
Aleksander Fredro
Zwiedzenie fabryki maszyn rolniczych firmy SaMASZ
W dniu 27.02.2019 klasa I BT „a” pojechała na wycieczkę do Zabłudowa koło Białegostoku w celu zwiedzenia fabryki maszyn rolniczych firmy SaMASZ. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez pracowników zakładu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od oglądania filmu dotyczącego prezentacji dorobku i osiągnięć polskiego producenta maszyn na arenie międzynarodowej. Wszyscy otrzymaliśmy gadżety promocyjne, a dwóch uczniów, którzy wykazali się wiedzą na temat firmy zostało nagrodzonych dodatkowymi upominkami. Mogliśmy prześledzić cały cykl produkcyjny od kawałka metalu do gotowego produktu. Po zwiedzaniu fabryki udaliśmy się na obiad do galerii Atrium-Biała oraz do kina Helios. Dzięki wycieczce mogliśmy rozwinąć swoje zainteresowania mechanizacją rolnictwa oraz miło spędzić wspólnie czas. Opiekunowie: Skrodzka Agnieszka i Izabela Dudzińska.
Powiatowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Łomży w szachach
W dniu 3 marca na terenie naszej szkoły gościliśmy szachistów biorących udział w Powiatowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Łomży w szachach. Organizatorem i inicjatorem zawodów jest LZS Łomża na czele z p. Lechem Malinowskim. W ramach spotkania rozegrano dwa turnieje. Turniej A – młodzież do lat 16 oraz kobiety i seniorzy. Startowało 38 osób. W turnieju B uczestniczyło 42 szachistów rywalizujących w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców do 8 lat, do 10 lat oraz do 13 lat. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika. Trójka najlepszych zawodników w każdej kategorii, z rąk sędziego zawodów – p. S. Sobocińskiego otrzymała pamiątkowe medale. Nasza placówka w tych rozgrywkach była reprezentowana przez: Mariusza Makowskiego (klasa 1 FT), Krzysztofa Rutkowskiego (klasa 3 FT), Adama Nerkowskiego (klasa 4 BT) oraz Pawła Kokoszkę (klasa 4 BT). Chłopcy dzielnie walczyli na szachownicach o każdy punkt, jednak często musieli uznać wyższość silniejszych szachistów z powiatu łomżyńskiego.
Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”
Ministerstwo Obrony Narodowej zainaugurowało kampanię „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” 14 października 2018 roku. Dnia 12 lutego 2019 odwiedzili naszą szkołę mundurowi. W ramach kampanii promującej zwiększenie liczebności Wojska Polskiego studenci I i II roku przedstawili maturzystom realia wojskowej służby w bezpośrednich rozmowach. Zaprezentowali całodniowy plan, opowiadali o swoich doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju.
GRA o „Indeks dla rolnika” - kolejny sukces naszych uczniów
GRA o „Indeks dla rolnika” trwa - kolejny sukces naszych uczniów. W październiku 2018 roku przeprowadzony został etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu - „Indeks dla rolnika”, który wyłonił trzech najlepszych uczniów naszej szkoły, a są to uczniowie klasy IV FT: Daniel Bagiński , Mateusz Ramotowski i Adam Kacperski. Wszyscy trzej zakwalifikowali się do II etapu. 6 grudnia 2018 r. odbył się II etap V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Indeks dla rolnika”, którego organizatorami był Wydział Rolnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.
Miło nam poinformować, że w gronie laureatów II etapu konkursu znaleźli się nasi uczniowie zajmując kolejno
-
III miejsce – Mateusz Ramotowski
-
V miejsce – Daniel Bagińskie
-
VII miejsce - Adam Kacperski
Konkurs obejmował dwa bloki tematyczne: produkcja zwierzęca i produkcja roślinna. Nauczycielami, którzy przygotowywali uczniów do konkursu były p. Elżbieta Chrostowska i p. Beata Skajster. Opiekunem uczniów na konkursie w Bydgoszczy był p. Krzysztof Jaroś.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się 4 kwietnia na UTP w Bydgoszczy.
Lista zwycięzców drugiego etapuMiejsce
Imię i Nazwisko
Szkoła
I
Piotr Wojasiński
ZS CKR Stary Brześć
II
Mateusz Kozimiński
Mikołaj Ciaciuch
Paweł Baran
ZS nr 3 Rypin
ZS CKR Bydgoszcz
ZS CKR Sypniewo
III
Mateusz Ramotowski
ZS CKR Marianowo
Mateusz Witaszewski
ZS CKR Zduńska Dąbrowa
IV
Szymon Milewski
ZS CKR Studzieniec
Michał Michalak
Artur Rogacki
ZS Ponadgimnazjalnych Kobylniki
ZS RCKU Przemystka
V
Daniel Bagiński
ZS CKR Marianowo
Jakub Zaprudnik
Alina Krzyżan
Wojciech Romańczyk
Ryszard Rembiasz
ZS CKR Kamień Mały
ZS CKR Bydgoszcz
ZS CKR Dobryszyce
ZS CKR Hańczowa
VI
Radosław Pawłowski
ZS CKR Gołotczyzna
Karol Krzyżanowski
ZS nr 3 Rypin
VII
Adam Kacperski
ZS CKR Marianowo
Jakub Fiszer
ZS nr 3 Rypin
Dariusz Chwalisz
Jakub Pawlak
Grzegorz Kręcicki
ZS RCKU Przemystka
ZS CKR Stary Brześć
ZS CKR Stary Brześć
-
„Agresja, przemoc, mowa nienawiści"
We wtorek 19.II.2019r w internacie odbyło się spotkanie z psycholog z PPP w Łomży. Tematem spotkania było: „Agresja, przemoc, mowa nienawiści’. Pani psycholog przedstawiła różnice między agresją i przemocą oraz mechanizmy, które powodują te zachowania w środowisku szkolnym. Wychowankowie dowiedzieli się o różnych formach przemocy stosowanej z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz sposobach radzenia sobie z jej skutkami. Pani psycholog zwróciła uwagę na sposoby unikania takich zachowań poprzez właściwą komunikację, wyjaśnianie nieporozumień na drodze dialogu i szczerej rozmowy. Zapoznała młodzież z podstawowymi przepisami prawnymi stosowanymi w omawianych sytuacjach. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wiadomości o skutkach jakie niesie za sobą stosowanie agresji, przemocy, mowy nienawiści z użyciem mediów elektronicznych.
Łomżyński Laur sportu
15 lutego 2019 odbyła się uroczystość na której nagrodzono sportowców, trenerów, zespoły oraz osoby i firmy wspierające sport. Galę wręczenia Laurów Sportowych zorganizowano po raz szósty. Nasz nauczyciel Krzysztof Piszczatowski otrzymał z rąk Prezydenta miasta Łomży Łomżyński Laur Sportu - gratulujemy.
Uczniowie klasy I FT na nartach
Zimowe sporty też są przyjemne. 12 lutego wybraliśmy się z wychowawczynią Panią Beatą Pietrzak i Panią Jolantą Tarnacką na pobliski stok narciarski do Rybna. Pod okiem doświadczonego instruktora Pana dyrektora Sławomira Łomotowskiego uczyliśmy się jazdy na nartach. Niektórzy byli bardzo zdenerwowani, gdyż po raz pierwszy mieli na nogach narty. Początki dla wielu z nas były trudne. Zdarzały się zabawne sytuacje ,niekontrolowane upadki, pogubienie nart i mozolne próby powstania na nogi. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy nauczyć się czegoś nowego i zakosztować „białego szaleństwa” . Szybko polubiliśmy jazdę na nartach a niektórzy szusowali nawet brawurowo.
Na stoku spędziliśmy 3 godziny. Pogoda i humory dopisywały
Pożegnanie wicedyrektora
Dnia 8 lutego 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość przejścia wicedyrektora, pana mgr inż. Ludwika Duchnowskiego, na zasłużoną emeryturę. W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrali: Monika Tyborowska i Kacper Gontarczyk. Podziękowali dyrektorowi za lata pracy, za trud włożony w budowanie wizerunku szkoły. Podkreślili, że szacunku nie zdobywa się oklaskami czy byciem w mediach, ale pokorą, pracą i wiedzą, które zawsze towarzyszyły wicedyrektorowi. Wykazywał się lojalnym podejściem do swoich współpracowników tj. emerytowanego dyrektora Marka Kaczonowicza, świętej pamięci dyrektora Ignacego Kondrackiego i obecnego dyrektora Sławoimira Łomotowskiego. Zbudował wizerunek osoby godnej zaufania i rzetelnie wykonującej swoje powierzone obowiązki.
Również nigdy nie był obojętny na potrzeby nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, oraz na uczniów- młodych ludzi stojących przed życiowymi wyborami. Pełen zapału do pracy i chęci nauczania młodych ludzi, kierował się zawsze spokojem i pokorą. Zawsze uśmiechnięty, przyjazny i otwarty na młodzież.
Aby jeszcze raz przypomnieć panu mgr inż. Ludwikowi Duchnowskiemu chwile spędzone w murach szkoły zaprezentowano zdjęcia z różnych inicjatyw szkolnych, w których uczestniczył.
Po wystąpieniu SU głos zabrał dyrektor Sławomir Łomotowski, który podkreślił wkład wicedyrektora w budowaniu wizerunku szkoły. W podziękowaniu za współtworzenie szkoły dyrektor Sławomir Łomotowski wręczył wicedyrektorowi Ludwikowi Duchnowskiemu upominek, aby zawsze o nas pamiętał. Oprócz bukietu kwiatów i oklasków otrzymał również kilogram cukru, aby życie na emeryturze było już tylko słodkie…
Na koniec głos zabrał pan mgr inż. Ludwik Duchnowski, który w ciepłych słowach podziękował wszystkim za współpracę, skierował słowo do uczniów, którzy jak mawiał „najwięcej mnie nauczyli” i podkreślił, że jemu jest też ciężko z nami się rozstać…
Życzymy tylko pięknych chwil na emeryturze i mamy cichą nadzieję, że będzie pan naszą szkołę odwiedzał…
Dziękujemy
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy Obsługi i Administracji oraz Twoi Uczniowie
Po uroczystym przejściu wicedyrektora, pana mgr inż. Ludwika Duchnowskiego na emeryturę, przywitaliśmy nowego zastępcę, panią profesor Małgorzatę Cwalinę, wieloletniego nauczyciela języka polskiego ZSCKR w Marianowie, która oprócz kwiatów i oklasków otrzymała również nożyczki, aby skutecznie ucinać wszelkie konflikty w szkole.
Życzymy nowej pani wicedyrektor, pani mgr Małgorzacie Cwalinie, owocnej pracy na powierzanym stanowisku.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy Obsługi i Administracji oraz Uczniowie
Organizatorzy: Samorząd Uczniowski/Zespół ds. Sztandaru Szkoły/Koło Dekoratorskie
Studniówka 2019
Restauracja „Jędrusiowa Dolina” w Piątnicy stała się dnia 19 stycznia 2019 roku miejscem balu studniówkowego klas maturalnych. Studniówka rozpoczęła się minutą ciszy w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, pana Pawła Adamowicza.
Na początku głos zabrali: dyrektor Sławomir Łomotowski, przedstawiciel rodziców, pani Katarzyna Brulińska oraz przedstawiciele klas trzecich, Mateusz Dzbeński i Rafał Miler. Życzyli przyszłym absolwentom samych miłych wspomnień z uroczystości studniówkowej oraz powodzenia na egzaminie dojrzałości.
Maturzyści przywitali zaproszonych gości: emerytowanego dyrektora ZSCKR w Marianowie, pana Marka Kaczanowicza, wójta gminy Piątnica, pana Artura Wierzbowskiego oraz grono pedagogiczne z osobami towarzyszącymi. Podziękowali wychowawcom za wyrozumiałość i trud włożony w ich edukację i życzyli wszystkim udanej zabawy studniówkowej, która tradycyjne rozpoczęła się od poloneza.
I my na tym balu byliśmy, miód i szampan piliśmy….
Ferie zimowe zawsze z książką
W dniach 14-16 stycznia 2019 r. w bibliotece szkolnej Koło Miłośników Książki zorganizowało kolejny Kiermasz Taniej Książki. W ofercie znajdowały się słowniki, encyklopedie, albumy, literatura piękna i popularno-naukowa oraz poradniki z różnych dziedzin wiedzy. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki w Tuliszkowie. Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogacił bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe. Podczas kiermaszu uczniowie chętnie spędzali przerwy w bibliotece , były dyskusje o wyborach książek, o potrzebie czytania i roli literatury w życiu człowieka. Okres przed feriami zimowymi był również inspiracją do przeprowadzenia akcji „ Bezpieczna Zima”. Na wirtualnej gazetce szkolnej prezentowaliśmy slajdy o zagrożeniach zimowych. W bibliotece można było obejrzeć wystawę – „ Dobre rady na zimowe wypady”. Akcja miała na celu uświadomienie uczniom jak duże mogą być zagrożenia przy niewłaściwym zachowaniu się podczas korzystania z uroków zimy.
Koło Miłośników Książki
III Turniej Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach
Styczniowy Turniej Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach został rozegrany 12 stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 10 min + 5 s na zawodnika na partię. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Dąbrowski – 3BT, Mariusz Makowski 1FT, Hubert Podgórski – III BT oraz Michał Ramotowski – 2BTb. Punkty zdobyte przez chłopców (łącznie 10,5 pkt) w tym turnieju liczą się do klasyfikacji końcowej całej edycji zawodów. Przed nimi jeszcze trzy turnieje. Powodzenia
Szopka bożonarodzeniowa - Nasza Tradycja i Współczesność
Kolejne sukcesy wychowanków Internatu. W czwartek 10.I.2019r wychowankowie: Mateusz Dzbeński kl. III BT i Bartłomiej Gołaszewski kl. I BT b wraz z wychowawczynią Sabiną Kraszewską uczestniczyli w podsumowaniu XV edycji konkursu woj. podlaskiego -„ Szopka bożonarodzeniowa - Nasza Tradycja i Współczesność” w Białymstoku. Podsumowanie odbyło się w ZSHE w Białymstoku, a jego organizatorem jest Towarzystwo Internatów i Burs. Zdaniem organizatorów poziom artystyczny prac był bardzo wysoki, zastosowano różnorodność technik. W konkursie wzięło udział 10 internatów i burs woj. podlaskiego. Szopka Bartłomieja Gołaszewskiego zachwyciła jury i zajęła I zaszczytne miejsce - pod kierunkiem pani Sabiny Kraszewskiej. Natomiast praca Mateusza Dzbeńskiego również pod kierunkiem pani Sabiny Kraszewskiej i Marcina Ramotowskiego uc. Kl. II BT b wykonana pod kierunkiem pani Doroty Miarki zdobyła wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że ogrom pracy został nagrodzony. Życzymy kolejnych sukcesów. Nagrodzone szopki można oglądać w holu internatu.
Święto Patrona Szkoły – chor. Jana Szymańskiego
W dniu 9 stycznia 2019 r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – chor. Jana Szymańskiego. W ramach obchodów klasa II FT przygotowała wystawę przypominającą życie i zasługi Jana Szymańskiego, który poległ walcząc w II wojnie światowej za wolność naszej Ojczyzny. Młodzież wystawiła honorową wartę przy Izbie Pamięci i tablicy upamiętniającej naszego Patrona, zapalono znicze i złożono kwiaty. Był to dla uczniów i nauczycieli czas, w którym przypomnieliśmy sobie postać chor. Jana Szymańskiego, oddając cześć Jego pamięci.
Boże Narodzenie w szkole i internacie
Wigilia to tradycja, która wpisała się w życie naszej placówki. W tym roku w internacie odbyła się 20.XII.2018r. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełek „Nawrócenie”, które przeniosły nas do czasów narodzenia Chrystusa i wprowadziły w klimat oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Podczas wieczerzy gościliśmy: Posła ziemi łomżyńskiej, Wójt gminy Piątnica, Wikarego z Parafii Piątnica, Dyrekcję szkoły i Pedagoga szkoły. Wigilia, to nie tylko zastawione obficie potrawami stoły, ale spotkanie z bliskim człowiekiem. Najbardziej wzruszającą chwilą było wzajemne dzielenie się opłatkiem ze społecznością internatu i zaproszonymi gośćmi. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i Mikołaja, który ze swoimi pomocnikami przywiózł mnóstwo prezentów dla wszystkich .
Następnego dnia 21.XII.2018r przedstawienie jasełek zostało zaprezentowane społeczności szkolnej oraz przybyłym rodzicom.
Jasełka w szkole i internacie zostały przygotowane pod kierunkiem pań: Sabiny Kraszewskiej i Hanny Kuczyńskiej.
Mikołaj
Dnia 18 grudnia 2018 roku w końcu zawitał do naszej szkoły Mikołaj. Niespodziewanie pojawił się na korytarzu szkolnym i chodził od sali do sali częstując młodzież i profesorów cukierkami. Nie zapomniał również o pracownikach szkoły, odwiedził internat i warsztaty praktycznej nauki zawodu. Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikowi za osłodzenie dni przedświątecznych i czekamy do następnego razu.
Organizator: Samorząd Uczniowski
Przedstawienie profilaktyczne „Ukryta prawda- Nie bój się mnie”
Dnia 1 grudnia jest obchodzony Światowy Dzień AIDS. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował krótkie przedstawienie, które zostało zaprezentowane 13 grudnia społeczności szkolnej. To historia Ani, która została zarażona wirusem HIV przez swoją mamę w czasie ciąży. Dziewczyna ciągle zmagała się z niezrozumieniem i brakiem tolerancji wśród ludzi, którzy dowiadywali się, że jest nosicielką. Jedyne wsparcie miała ze strony taty. Przenosząc się do nowej szkoły liczyła na to, że może będzie inaczej traktowana. Jednak i tu, nowo poznany kolega odtrąca ją, gdy dowiaduje się o jej problemie. Historia kończy się tragicznie- Ania umiera, wówczas kolega zaczyna rozumieć dramatyzm jej życia.
Po przedstawieniu został wyświetlony wywiad z panem Wojciechem Tomczyńskim, nosicielem wirusa HIV od 30 lat, krótki film informujący czym jest HIV i AIDS oraz reportaż na temat reakcji ludzi na człowieka zarażonego tym wirusem.
Na koniec głos zabrali: dyrektor Sławomir Łomotowski i pani pedagog Ewa Wojtczak.
Organizatorzy: Samorząd Uczniowski oraz Patryk Biedrzycki, Rafał Sadowski, Łukasz Grzymała i Arek Sokołowski
Kiermasz bożonarodzeniowy w bibliotece szkolnej
W dniach od 11 grudnia do 14 grudnia 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz ozdób świątecznych.
Bożonarodzeniowe kiermasze prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej na dobre wpisały się w świąteczną tradycję naszej szkoły. Grudniowe aukcje cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży i pracowników szkoły. Świąteczne prace , a wśród nich, stroiki, ozdobne bombki, kartki świąteczne, anioły, mikołaje prezentowały się okazale. Wszystkie ozdoby to dzieło pracy rąk osób niepełnosprawnych, co dodatkowo wzbudzało podziw i szacunek wśród zwiedzających.
Cieszy nas fakt, że dzięki zorganizowanej wystawie wszyscy mieli okazję dołożyć swoją „cegiełkę” na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej. Wystawa była również lekcją wrażliwości i otwartości na piękno i talent drugiego człowieka.
Organizatorzy: Jolanta Tarnacka
Ewa J. Wojtczak
Przewóz zwierząt - Szkolenie ITD
Dn. 04.12.2018 r. odbyło się szkolenie, prowadzone przez Kierownika Oddziału Łomżyńskiego Inspekcji Transportu Drogowego pana Waldemara Dmochowskiego, o warunkach transportu zwierząt hodowlanych.
Przedstawione były normy prawne, obowiązujące od 3.09.2018 r. oraz sankcje jakie grożą przy niewłaściwym przewozie zwierząt. Nowe przepisy dotyczą bowiem nie tylko firm przewozowych ale również bezpośrednio rolników. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klas: 1BTa, 2BTa i 2BTb.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie