Z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty happening. Uczniowie klas 1BT oraz 1FT przygotowali krótką scenkę historyczną, która w ciekawy sposób przybliżyła główne założenia Konstytucji 3 Maja, historię jej powstania oraz bohaterów- Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uroczysty nastrój podkreślały recytowane fragmenty Ustawy Rządowej z 1791 roku, stroje z okresu Sejmu Wielkiego oraz utwór "Trzeci maj". Uczniowie w odświętnych strojach, z biało- czerwonymi kotylionami na piersi oddali hołd ludziom i czasom, o których zawsze będą pamiętać!
Aktualności
"Konstytucja 3 maja"- happening muzyczno-historyczny
- 8
Pożegnanie wychowanków w internacie
- 10
Wszystko się kiedyś zaczyna i wszystko się kiedyś kończy. Koniec kwietnia to, podobnie jak w ubiegłym roku, pożegnanie wychowanków z klas maturalnych. Taka uroczystość miała miejsce w internacie 26 kwietnia 2023 roku.
Spotkanie otworzyła pani kierownik internatu, która w ciepłych słowach pożegnała absolwentów, życząc im sukcesów w dalszym dorosłym życiu. Potem głos zabrali przedstawiciele Samorządu Internatu. Przywołali wspomnienia ze wspólnie spędzonych lat i podziękowali kolegom za czas spędzony razem. Następnie na scenę wkroczyły dwie Cyganki. Długo wpatrywały się w szklaną kulę, wypowiedziały kilka zaklęć i … wywróżyły wszystkim żegnającym się z internatem, obfitującą w sukcesy, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, przyszłość. Ta część dostarczyła zgromadzonym mnóstwo radości, dobrej zabawy i wywołała salwy śmiechu. Kolejnym punktem spotkania była gala oscarowa- każdy wychowanek kończący pobyt w internacie otrzymał figurkę Oscara za ważną rolę, którą tutaj odegrał.
Po gali maturzyści złożyli podziękowania za wspólnie spędzone lata pani kierownik, wychowawcom, pracownikom internatu i młodszym kolegom. Były kwiaty, wzruszenia i ... tort! Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki, żeby wszystkie cygańskie wróżby spełniły się.
Spotkanie z absolwentem
- 1
Nic tak chyba nie motywuje, jak przykład kolegi, któremu udało się osiągnąć sukces. Bo przecież sukcesem jest zdobycie wykształcenia, wykonywanie ciekawej pracy i realizacja swoich pasji.
Paweł Cwalina , absolwent naszej szkoły, pokazał, że można wszystko, trzeba tylko bardzo chcieć... mieć szerokie spojrzenie, marzenia oraz konsekwentnie dążyć do celu.
Podczas spotkania z przedstawicielami starszych klas pokazywał możliwości i szanse studiowania na Politechnice Białostockiej, chętnie opowiadał o swojej ścieżce edukacyjnej i zawodowej, o tym co dało mu ukończenie Wydziału Rolno – Spożywczego Politechniki Białostockiej- jak przybliżyło problemy współczesnego rolnictwa i ukazało możliwości ich rozwiazywania.
Było ciekawie, młodzież chętnie zadawała pytania, interesowała się warunkami studiowania i rynkiem pracy po ukończonych studiach.
Kwiecień miesiącem pamięci narodowej
- 3
Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków. To czas, kiedy kierujemy swoje myśli w stronę ludzi, którzy stawali w obronie naszej ojczyzny i polskości, przelewali krew, abyśmy teraz mogli spokojnie się uczyć, dorastać i żyć.
Świadomi, że pamięć jest najwyższym dobrem, uczniowie klasy 3FT zaprosili całą społeczność szkolną do odwiedzenia Izby Pamięci Narodowej. Przybliżyli historię patrona naszej szkoły chor. Jana Szymańskiego oraz uczcili pamięć bohaterów – tych znanych i nieznanych, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę.
Na koniec spotkania, tuż przed rozejściem się do klas, rozbrzmiały słowa Jana Pawła II z książki "Pamięć i tożsamość": „Pamięć jest spoiwem każdej ludzkiej wspólnoty. Pamięć narodowa jest spoiwem narodu. Tak było, jest i tak będzie dopóki istnieć będzie ten szczególny rodzaj społeczności mający oparcie w ojczyźnie i zanurzony we własnej kulturze, dzięki której odróżnia się od innych narodów”.
Kiermasz Wielkanocny
- 27
Jak co roku, tuż przed Wielkanocą, w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny.
W dniach od 3 do 5 kwietnia 2023 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Cydzynie Starym zaprezentowali nam własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Była to wspaniała okazja, aby nabyć piękne stroiki wielkanocne, zajączki, baranki, wyroby ceramiczne i wikliniarskie, kartki świąteczne oraz wiele innych wyrobów rękodzielniczych. Kupując niepowtarzalne dekoracje mogliśmy nie tylko poczuć atmosferę zbliżających się świąt, ale również dostarczyć osobom z niepełnosprawnością wiele radości z tworzenia wyjątkowych upominków świątecznych- sprawić, że poczują się docenione przez innych za trud i zaangażowanie włożone w wykonaną pracę.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili kiermasz i kupili wyroby uczestników WTZ.
Organizatorzy: Ewa Jadwiga Wojtczak
Jolanta Tarnacka
Małgorzata Florczyk
Apel z okazji Świąt Wielkanocnych
- 4
Dnia 5 kwietnia, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną, klasa 2 FT zaprezentowała apel przypominający zwyczaje i obyczaje Wielkiego Tygodnia oraz pierwszego i drugiego Dnia Świąt Wielkanocnych. Spotkanie w auli szkolnej najpierw wprowadziło nas w nastrój powagi i zadumy, następnie, z powodu śmigusa- dyngusa i poczęstunku czekoladowymi jajeczkami, wywołało uśmiechy na twarzach. Na koniec rozbrzmiały życzenia, do których dołączył się pan dyrektor Sławomir Łomotowski.
Niech Święta Wielkiej Nocy staną się czasem refleksji, nadziei i wzmacniania wiary. Życzymy wszystkim pokoju, pogody ducha, wzajemnej życzliwości i miłości. Wszystkiego dobrego!!!
Turnieju Halowej Piłki Nożnej
7 marca młodzież z naszej szkoły brała udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Janowie "Rolnik Cup 2023". Rywalizowało ze sobą sześć drużyn, reprezentujących szkoły rolnicze prowadzone przez MR i RW. Wyniki zostały ogłoszone po rozegraniu dziesięciu meczy.
Choć nasi zawodnicy nie stanęli na podium, gratulujemy im ducha walki. Dziękujemy Dyrekcji ZSCKR w Janowie za zaproszenie oraz wszystkim drużynom za sportową rywalizację i dobrą zabawę.
Wizyta na strzelnicy
- 1
3 kwietnia wychowankowie naszego internatu mieli okazję sprawdzenia celności swojego oka podczas wizyty w Klubie Strzeleckim Sagittarius w Piątnicy. Na wstępie odbyli szybkie przeszkolenie z teorii i praktyki obejmujące takie zagadnienia jak: zasady bezpieczeństwa w kontakcie z bronią, postawy strzeleckie, chwyt broni- zgranie przyrządów celowniczych, regulacja oddechu.
Najmniejszym rozrzutem wykonanych strzałów popisali się Karol Lemański i Maciej Mroczkowski, natomiast najwięcej punktów podczas liczonych pięciu strzałów zdobyli Dominik Orzołek , Bartosz Remiszewski, Jakub Pisiak.
Strzelectwo bardzo spodobało się chłopcom i wszystko wskazuje na to, że będziemy częstymi gośćmi sąsiadującej z naszą szkołą strzelnicy.
Dzień bez plecaka
- 4
W co można zapakować książki, zeszyty czy też przybory szkolne? W plecak? Nie. Tym razem nasi uczniowie postanowili zapakować rzeczy potrzebne do szkoły w coś innego… A były to poduszki, skrzynki po narzędziach, kaski, wiadra, worki po oponach, pudełka po butach, itd., itp :)
Zarząd SU postanowił najlepsze pomysły nagrodzić punktami. Podium zajęła klasa 2 FT, za nią 4 FT. Członkowie komisji przyznali również wiele wyróżnień za kreatywność i postawę w Dniu bez plecaka.
Gratulujemy pomysłowości!!!
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
- 5
W ramach akcji ekologicznej w naszej szkole odbyła się zbiórka elektrośmieci, zorganizowana przez Green Office Ecologic. Udało się zebrać około 500 kilogramów niepotrzebnych odpadów elektrycznych i elektronicznych, które zostały zabrane przez wyżej wymienioną organizację.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji.
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO INTERNATÓW I BURS
- 10
Dwudziestego marca młodzież z naszego internatu miała okazję po raz kolejny skorzystać z zaproszenia do udziału w siedemnastej edycji Turnieju Tenisa Stołowego Internatów I Burs Województwa Podlaskiego, organizowanego przez Internat X Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Białymstoku. Po powitaniu przez panią kierownik Marię Bugajską-Dryl, rozpoczęły się turniejowe zmagania trzydziestu dwóch zawodników. Pojedynki były rozgrywane systemem pucharowym do dwóch przegranych. Nasi zawodnicy zaprezentowali tenis na wysokim poziomie, osiągając następujące wyniki: Lutostański Karol -miejsce piąte, Pawelczyk Jakub- miejsce siódme, Gosk Mateusz- miejsce ósme, Biały Paweł- miejsce trzynaste.
Gratulujemy im ducha współzawodnictwa i życzymy sukcesów w kolejnych latach, a Karolowi i Mateuszowi, dla których były to ostatnie zawody w naszej szkole, życzymy bardzo dobrych wyników na maturze oraz kontynuacji przygody ze sportem po zakończeniu nauki.
XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH – KIELCE 2023
- 11
W dniach 17-19 marca uczniowie klasy 3BT, 3FT oraz 4BTa uczestniczyli w XXVIII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. W wydarzeniu wzięło udział około 450 firm z 15 krajów, które prezentowały najnowsze osiągnięcia branży rolniczej z całego świata, tak wśród ciągników, kombajnów i maszyn, jak i rozwiązań do nawożenia czy uprawy roli. Uczniowie naszej szkoły pogłębili wiedzę z zakresu nowych technologii i rolnictwa precyzyjnego. Oprócz udziału w wystawach, zwiedziliśmy Góry Świętokrzyskie – byliśmy w mieście Nowa Słupia i przeszliśmy szlakiem na Święty Krzyż. Czas minął szybko i intensywnie. Pełni wrażeń i dobrego humoru wróciliśmy do domu.
Mam wybór- wybieram rozsądek.
- 2
W celu poszerzenia wiedzy z zakresu poradnictwa prawnego i zachowania bezpieczeństwa gościliśmy przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w spotkaniu na temat „Konsekwencje prawne młodzieży. Mam wybór- wybieram rozsądek”. Młodzież naszej szkoły usłyszała , jakie konsekwencje ponoszą młodzi ludzie w przypadku między innymi: udziału w bójkach, posiadania narkotyków i innych używek, brawurowej jazdy samochodem, cyberprzemocy…
Temat konsekwencji prawnych zainteresował naszych uczniów. Atrakcyjny sposób prowadzenia spotkania zachęcił ich do pogłębienia problemu, przemyśleń związanych z własnym postępowaniem.
Konkurs historyczny "Znani nieznani. Bohaterowie naszego regionu"
Uczniów klas III i IV naszej szkoły zachęcamy do udziału w konkursie historycznym, który odbędzie się w dwóch etapach.
Pierwszy etap- test wielokrotnego wyboru- będzie miał miejsce od 22 do 24 marca, zaś drugi etap- quizz- 29 marca 2023 roku.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania historią naszego regionu oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień poprzez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności.
Chętni mogą się zgłaszać się do 17 marca 2023 roku do p. Marty Weber. Dla nich w bibliotece szkolnej oraz na tablicy ogłoszeń przy szatni zostały przygotowane materiały edukacyjne. Na zwycięzców czekają wysokie oceny z historii oraz nagrody rzeczowe.
Zapraszamy!!!
8 Marca w Marianowie….
- 21
8 marca – Dzień Kobiet to święto, które na stałe wpisało się do naszego kalendarza. Jako szkoła, głównie składająca się z przedstawicieli płci męskiej, z wielkim zaangażowaniem staramy się uprzyjemnić wszystkim naszym paniom ten dzień.
W bieżącym roku dzień 8 marca wszystkim Kobietom postanowiła umilić klasa 3 BT wraz z wychowawczynią- p. Bogusławą Buczyńską. Przygotowali oni uroczystość, na którą przybyły Panie pracujące w szkole i internacie oraz uczniowie wszystkich klas. Na apelu nie zabrakło odrobiny humoru, wierszy i piosenek śpiewanych prosto od serca. W jednej z nich wybrzmiały słowa: „Dziewczyny – zdrówka, szczęścia, czego nie powiedzieliśmy – zaśpiewaliśmy!”.
Wszyscy zebrani goście miło spędzili czas, a na ich twarzach zawitały szczere uśmiechy. Na koniec dnia niespodzianek na wszystkie Panie czekały życzenia, kwiaty i ... tort!
Przyłączamy się do życzeń pana dyrektora Sławomira Łomotowskiego oraz uczniów klasy 3 BT: wszystkim przedstawicielkom płci pięknej życzymy miłości, radości i korzystania z każdej chwili dnia.
Pomagamy bezdomnym psom
Nasi uczniowie odwiedzili dziś schronisko dla bezdomnych psów "Arka" w Łomży i przywieźli pieskom karmę. Dziękujemy społeczności szkolnej za udział w akcji.
IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Recytatorskiego „Podlaskie w moim sercu”
- 109
Już po raz czwarty internat ZSCKR w Marianowie był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Recytatorskiego „Podlaskie w moim sercu”. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Przydrożne krzyże, kapliczki, figury”. Podobnie jak w ubiegłych latach konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Okazuje się, że i poezja, i fotografia są wciąż pasjonujące.
Na konkurs wpłynęło 71 prac w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz internaty i bursy. Fotografie prezentowały wiejskie przydrożne kapliczki, bogato zdobione wstążkami, kwiatami, przy których jeszcze dzisiaj mieszkańcy wsi spotykają się i odprawiają m.in. nabożeństwa majowe, drewniane i metalowe krzyże ustawione na wylotach czy rozstajach dróg oraz figury świętych. Zgromadzone prace stanowiły barwną, zachwycającą kolekcję pięknych elementów wiejskiej architektury, będących swego rodzaju pamiętnikiem i świadectwem religijności społeczności zamieszkującej dany teren. Przewodniczącą komisji konkursowej była - jak co roku – pani Teresa Adamowska. Pozostali członkowie jury to pani Grażyna Podedworna, pan Marek Maliszewski i pan Zdzisław Folga. Zanim nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu, pani Teresa Adamowska dokonała podsumowania tegorocznej edycji. Prezentowane prace uznała za dokument minionych czasów ukazujący nasze dziedzictwo kulturowe i narodowe. Jak zaznaczyła, oceniana była nie tylko treść wykonanych zdjęć, ale również wszelkie zasady formalne takie jak kompozycja, przestrzeń, gama barwna, interpretacja. Pogratulowała młodym twórcom inwencji twórczej w sposobie uchwycenia danego momentu i pięknego klimatu. Zauważyła, że wszystkie nadesłane prace są bardzo ciekawe artystycznie, dlatego warto tworzyć, być kreatywnym.
Konkurs recytatorski był z kolei okazją do prezentacji tekstów literackich, które w ujmujący sposób prezentowały urok podlaskiego krajobrazu, niepowtarzalny charakter i atmosferę regionu. Wystąpienia uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dostarczyły zgromadzonym odbiorcom wielu wzruszeń. Łącznie zaprezentowano 29 utworów wierszowanych i prozatorskich. Słuchając ich, trudno było nie poczuć więzi emocjonalnej z naszą małą ojczyzną. Przewodniczącą konkursu była pani Maria Fromelc-Chmielewska – ekspert Pracowni Analiz Wyników Egzaminacyjnych OKE w Łomży. Wraz z nią występy młodych recytatorów oceniały: pani Anna Kamińska – nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Łomży, pani Małgorzata Cwalina –nauczyciel języka polskiego i wicedyrektor w ZSCKR w Marianowie, i jako przedstawiciel organizatora pani Dorota Miarka – kierownik internatu ZSCKR w Marianowie. Wśród utworów pojawiły się m.in. następujące tytuły: „List do rzeki Narew”, „Moje Podlasie”, „Łomża – miasto mojego dzieciństwa”, „W augustowskiej puszczy”, „Przy ognisku” czy „Dzwon świętego Michała w Łomży”. Pani Maria Fromelc-Chmielewska podkreśliła, że ogromnym atutem tegorocznej edycji konkursu była różnorodność tekstów literackich. Były to teksty i stare, i teraźniejsze rozmaitych autorów. Przywoływały konkretne miejsca naszego regionu i całego województwa podlaskiego. Szczególną uwagę zwróciła na tekst własny pt. ”Serce nad Jegrznią”. Jego autorce – Paulinie Krupie -pogratulowała wrażliwości na otaczającą przyrodę i pięknego ujęcia w słowa miłości do najbliższej okolicy. Zauważyła też, że poziom konkursu jest coraz wyższy, a teksty coraz ciekawsze. Podkreśliła, że recytatorom pięknie udało się połączyć i słowo, i obraz. Z utworów wyłonił się malowniczy pejzaż regionu. Słuchacze dostrzegli różnorodność barw, poczuli zapach roślin, usłyszeli śpiew ptaków, dali się uwieść pięknu nadrzecznych krajobrazów.
W tym roku honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – pan Henryk Kowalczyk, Wojewoda Podlaski – pan Bohdan Paszkowski i Marszałek Województwa Podlaskiego – pan Artur Kosicki.
Szczególne podziękowania należą się firmom, które były sponsorami tegorocznej edycji konkursu. Oto one: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Euromax Krzysztof Rokicki, Metal-Technik, HEXA BANK Spółdzielczy, Sonarol, Lexprint, BTM-EUROLINX, MJ Jedwabne, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Fundacja Foton, Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Nagrody rzeczowe w postaci książek ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży. Słodkie przekąski, owoce i warzywa zapewniły następujące firmy: Piekarnia „Kraska”, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „Sękacz” w Piątnicy oraz Hurtownia „Witamina”.
Dyrektor ZSCKR w Marianowie - pan Sławomir Łomotowski złożył serdeczne podziękowania na ręce organizatorki konkursu - pani kierownik internatu Doroty Miarki i dwóch koordynatorek tego przedsięwzięcia: pani Doroty Przestrzelskiej i pani Bogusławy Buczyńskiej. Wyraził też słowa uznania dla młodzieży biorącej udział w konkursie – za jej zaangażowanie, wrażliwość na piękno naszego regionu i zainteresowanie tymi elementami polskiego krajobrazu, które często są już niezauważane przez młodych ludzi, a stanowią przecież nasze dziedzictwo kulturowe. Pani Dorota Miarka wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku zainteresowanie konkursem będzie równie duże. Podziękowała też wychowawcom i pozostałym pracownikom internatu, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji uroczystości.
LAUREACI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
Szkoły podstawowe:
- 1. miejsce: Joanna Sakowska „Chrześcijańska noc” – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy
- 2. miejsce: Jowita Rusiecka „Zdjęcie nr 1” – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży
- 3. miejsce: Oliwier Siedler „Zapomniany skarb” – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży
- Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Fabian Zieliński „Maryja na wzgórzu” – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży, Arkadiusz Rybiński „Wiara, nadzieja, miłość” – Szkoła Podstawowa w Drozdowie
- Nagroda Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi: Maja Obiedzińska „Biała kapliczka” – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży
- Nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży: Zuzanna Osiecka „Gdy zbliża się jasność” – Szkoła Podstawowa w Kupiskach
- Nagroda Organizatora: Wiktoria Rutkowska „Święty Antoni w drewnie” – Szkoła Podstawowa w Jedwabnem
- Wyróżnienia: Nikonezja Armo – „Życiowy drogowskaz” – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży, Zuzanna Karwowska „Żelazny krzyż” – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży
Internaty i bursy:
- 1. miejsce: Gabriel Bełbot „Ząb czasu” – Technikum Leśne w Białowieży
- 2. miejsce: Michał Pianka „Jezus Frasobliwy” – Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, Aleksandra Wojsław „Panna przyprószona śniegiem” – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży
- Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Paweł Nalewajek „Aż Jezus usiadł i zapłakał” – Technikum Leśne w Białowieży
- Nagroda Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi: Anna Waszkiewicz „Kapliczka na starym cmentarzysku” – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży
- Nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży: Maja Kurpiewska „Światło drogi” – Bursa Szkolna nr 2 w Łomży
- Nagroda Organizatora: Maja Jesiotr „Odnowiony – czuwaj nad nami, Jezu” – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży
- Wyróżnienia: Jakub Pisiak „Strażnik Podlasia” – Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, Natalia Szymkowska „Przydrożny krzyż w Kowalewszczyźnie” – Internat X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku
LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO:
Szkoły podstawowe:
- 1. miejsce: Maja Obiedzińska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży
- 2. miejsce: Laura Modzelewska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
- 3. miejsce: Wojciech Charubin – Szkoła Podstawowa w Drozdowie
- Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Nadia Zawojska - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży, Maria Magdalena Fidura - Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży, Kacper Miłaszewski – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży, Eliza Szmitko – Szkoła Podstawowa w Jedwabnem
- Nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży: Łucja Baczewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy
- Nagroda Organizatora: Kinga Kossakowska – Szkoła Podstawowa w Rutkach
- Wyróżnienia: Piotr Śledziewski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy, Julia Norowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży
Internaty i bursy:
- 1. miejsce: Aleksandra Wojsław – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży
- 2. miejsce: Oliwia Szmitko – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży
- 3. miejsce: Paulina Krupa – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży
- Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Aleksandra Detkiewicz – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży
- Nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży: Paulina Krupa – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży
- Nagroda Organizatora: Agnieszka Paulina Konopka – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży
- Wyróżnienia: Jakub Pisiak – Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, Dawid Kaczkowski - Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
Warsztaty z psychologiem
Dnia 20 lutego 2023 roku gościliśmy w naszej szkole psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Łomży. Pani Magdalena Kołakowska przeprowadziła warsztaty "Zdrowie psychiczne- zarządzanie emocjami". Ich uczestnicy -uczniowie klasy pierwszej technikum rolniczego mogli spojrzeć na siebie przez pryzmat emocji i właściwie ocenić różne sytuacje i relacje z rówieśnikami.
Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności podniosą stopień asertywności i atmosferę w grupie.
Do trzech razy sztuka :)
- 26
Po trzech latach bezowocnego podejmowania prób zorganizowania wyjazdu na narty - pandemia nie była naszym sprzymierzeńcem - i po trzech, również zakończonych fiaskiem, próbach podejmowanych w tym roku szkolnym (jak nie gołoledź, to deszcz) wreszcie wyruszyliśmy na stok 😊. Udało się !!! Piętnastu narciarskich zapaleńców postawiło swoje pierwsze (no… niektórzy drugie) kroki na nartach. Jak było? Odpowiedź na to pytanie dały baaardzo zadowolone twarze kursantów i pytanie, które padało z niemal wszystkich ust: „ Sorze, pojedziemy jeszcze w tym roku?”
Walentynki w internacie
Mahatma Gandhi powiedział, że „gdzie jest miłość, tam jest życie”. 14 lutego to dzień, kiedy warto przypomnieć tę myśl- po raz kolejny uświadomić, jak bardzo ważna i potrzebna jest miłość. My postanowiliśmy to zrobić w formie zabawy. W internacie naszej szkoły odbył się wieczór walentynkowy, podczas którego zorganizowany został turniej „Jaka to melodia?” Każda z trzech grup wytypowała przedstawicieli, których zadaniem było odgadnięcie tytułu i wykonawcy polskiego przeboju o tematyce miłosnej. Liderem okazała się grupa II, która bezbłędnie odgadła niemal wszystkie piosenki. Rafał, Michał i Norbert – brawo! Zarówno uczestnicy turnieju, jak i cała publiczność otrzymali na koniec słodką niespodziankę.
Archiwum Aktualności