• Podsumowanie konkursu „Znani nieznani. Bohaterowie naszego regionu”

          • Dzień 26 kwietnia 2023 r. z pewnością na długo zostanie w pamięci naszej szkoły. Odbyło się wówczas podsumowanie szkolnego konkursu historycznego "Znani nieznani. Bohaterowie naszego regionu". Uroczystości towarzyszyła prelekcja połączona z pokazem slajdów. Uczniowie klasy II FT, wraz ze społecznością szkolną, wykonali na zakończenie utwór pt. "Biały krzyż", po czym pani wicedyrektor Małgorzata Cwalina wręczyła nagrody zwycięzcom. W tym wyjątkowym gronie znaleźli się następujący uczniowie:

             

            I miejsce - Damian Cedrowski, klasa III BT

             

            II miejsce – Sebastian Brzostowski, klasa IV B 4 B

             

            III miejsce – Mateusz Budkiewicz, klasa II BT

             

            Wyróżnienie - Jakub Pawelczyk, klasa III FT

             

            Serdecznie gratulujemy sukcesu.

          • Światowy Dzień Zdrowia

          • 18 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Hasłem przewodnim święta było „Zdrowie dla wszystkich”. Dla przybliżenia tej tematyki klasa II BT przygotowała humorystyczne inscenizacje poświęcone nałogom takim jak:  picie napojów energetycznych, alkoholu oraz palenie papierosów. W zabawny sposób uzmysławiały one zgubne skutki używek.

            Wielkim powodzeniem cieszył się konkurs „Koło fortuny”, w którym każdy mógł wygrać gadżet związany z promocją zdrowia. Przy okazji można było zmierzyć ciśnienie krwi oraz otrzymać ulotki dotyczące zdrowego trybu życia.

            Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do  wybierania zdrowych zachowań wśród młodzieży naszej szkoły.

          • "Konstytucja 3 maja"- happening muzyczno-historyczny

          • Z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty happening. Uczniowie klas 1BT oraz 1FT przygotowali krótką scenkę historyczną, która w ciekawy sposób przybliżyła  główne założenia Konstytucji 3 Maja,  historię jej powstania oraz bohaterów- Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Uroczysty nastrój podkreślały recytowane fragmenty Ustawy Rządowej z 1791 roku, stroje z okresu Sejmu Wielkiego oraz utwór "Trzeci maj". Uczniowie w odświętnych strojach, z biało- czerwonymi kotylionami na piersi oddali hołd ludziom i czasom, o których zawsze będą pamiętać!

          • Pożegnanie wychowanków w internacie

          •  Wszystko się kiedyś zaczyna i wszystko się kiedyś kończy. Koniec kwietnia to, podobnie jak w ubiegłym roku, pożegnanie wychowanków z  klas maturalnych. Taka uroczystość miała miejsce w internacie 26 kwietnia 2023 roku.

                Spotkanie otworzyła pani kierownik internatu, która w ciepłych słowach pożegnała absolwentów, życząc im sukcesów w dalszym dorosłym życiu. Potem głos zabrali przedstawiciele Samorządu Internatu. Przywołali wspomnienia ze wspólnie spędzonych lat i podziękowali kolegom za czas spędzony razem. Następnie na scenę wkroczyły dwie Cyganki. Długo wpatrywały się w szklaną kulę, wypowiedziały kilka zaklęć i … wywróżyły wszystkim żegnającym się z internatem, obfitującą w sukcesy, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym,  przyszłość. Ta część dostarczyła  zgromadzonym mnóstwo radości, dobrej zabawy i wywołała salwy śmiechu.  Kolejnym punktem spotkania była gala oscarowa- każdy wychowanek kończący pobyt w internacie otrzymał figurkę Oscara za ważną  rolę, którą tutaj odegrał.   

                Po gali maturzyści złożyli podziękowania za wspólnie  spędzone lata  pani kierownik, wychowawcom,  pracownikom internatu i młodszym kolegom. Były kwiaty, wzruszenia i ... tort! Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki, żeby wszystkie cygańskie  wróżby  spełniły się.

          • Spotkanie z absolwentem

          • Nic tak chyba  nie motywuje, jak przykład kolegi, któremu  udało się  osiągnąć sukces. Bo przecież sukcesem jest zdobycie wykształcenia, wykonywanie ciekawej pracy  i realizacja swoich pasji.

            Paweł Cwalina , absolwent naszej szkoły, pokazał, że można wszystko, trzeba tylko bardzo chcieć... mieć szerokie spojrzenie, marzenia oraz konsekwentnie dążyć do celu.

            Podczas spotkania z przedstawicielami starszych klas pokazywał możliwości i szanse studiowania na Politechnice Białostockiej, chętnie opowiadał o swojej ścieżce edukacyjnej i zawodowej, o tym co dało mu ukończenie Wydziału Rolno – Spożywczego Politechniki Białostockiej-  jak przybliżyło problemy współczesnego rolnictwa i ukazało możliwości ich rozwiazywania.

            Było ciekawie, młodzież chętnie zadawała pytania, interesowała się  warunkami studiowania i rynkiem pracy po ukończonych studiach.

          • Kwiecień miesiącem pamięci narodowej

          •                              Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków. To czas, kiedy kierujemy swoje myśli w stronę ludzi, którzy stawali w obronie naszej ojczyzny i polskości, przelewali krew, abyśmy teraz  mogli spokojnie się uczyć, dorastać i  żyć.

            Świadomi, że pamięć jest najwyższym dobrem, uczniowie klasy 3FT zaprosili całą społeczność szkolną do odwiedzenia Izby Pamięci Narodowej. Przybliżyli historię patrona naszej szkoły chor. Jana Szymańskiego oraz uczcili pamięć  bohaterów – tych znanych i nieznanych, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę.

            Na  koniec spotkania, tuż przed rozejściem się do klas, rozbrzmiały słowa Jana Pawła II z książki "Pamięć i tożsamość": Pamięć jest spoiwem każdej ludzkiej wspólnoty. Pamięć narodowa jest spoiwem narodu. Tak było, jest i tak będzie dopóki istnieć będzie ten szczególny rodzaj społeczności mający oparcie w ojczyźnie i zanurzony we własnej kulturze, dzięki której odróżnia się od innych narodów”.

          • Kiermasz Wielkanocny

          • Jak co roku, tuż przed Wielkanocą, w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny.

            W dniach od 3 do 5 kwietnia 2023 r.  uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Cydzynie Starym  zaprezentowali nam własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Była to wspaniała okazja, aby nabyć piękne stroiki wielkanocne, zajączki, baranki, wyroby ceramiczne i wikliniarskie, kartki świąteczne oraz wiele innych wyrobów rękodzielniczych. Kupując niepowtarzalne dekoracje mogliśmy nie tylko poczuć atmosferę zbliżających się świąt, ale również dostarczyć osobom z niepełnosprawnością wiele radości z tworzenia wyjątkowych upominków świątecznych- sprawić, że poczują się docenione przez innych za trud i zaangażowanie włożone w wykonaną pracę.

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili kiermasz i kupili wyroby uczestników WTZ.

             

                                                                              Organizatorzy: Ewa Jadwiga Wojtczak

                                                                                                      Jolanta Tarnacka

                                                                                                      Małgorzata Florczyk

          • Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

          • Dnia 5 kwietnia, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną, klasa 2 FT zaprezentowała apel przypominający zwyczaje i obyczaje Wielkiego Tygodnia oraz pierwszego i drugiego Dnia Świąt Wielkanocnych. Spotkanie w auli szkolnej najpierw wprowadziło nas w  nastrój powagi i zadumy, następnie, z powodu śmigusa- dyngusa i poczęstunku czekoladowymi  jajeczkami, wywołało uśmiechy na twarzach. Na koniec rozbrzmiały życzenia, do których dołączył się pan dyrektor Sławomir Łomotowski.

             

            Niech Święta Wielkiej Nocy  staną się czasem refleksji, nadziei i wzmacniania wiary. Życzymy wszystkim pokoju, pogody ducha, wzajemnej życzliwości i miłości. Wszystkiego dobrego!!!

          • Turnieju Halowej Piłki Nożnej

          • 7 marca młodzież z naszej szkoły brała udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Janowie "Rolnik Cup 2023". Rywalizowało ze sobą sześć drużyn,  reprezentujących szkoły rolnicze prowadzone przez MR i RW. Wyniki zostały ogłoszone po rozegraniu dziesięciu meczy.

            Choć nasi zawodnicy nie stanęli na podium,  gratulujemy im ducha walki. Dziękujemy Dyrekcji ZSCKR w Janowie za zaproszenie oraz wszystkim drużynom za sportową rywalizację i dobrą zabawę.

          • Wizyta na strzelnicy

          • 3 kwietnia wychowankowie naszego internatu mieli okazję sprawdzenia celności swojego oka podczas wizyty w Klubie Strzeleckim Sagittarius w Piątnicy. Na wstępie odbyli szybkie przeszkolenie z teorii i praktyki obejmujące takie zagadnienia jak: zasady bezpieczeństwa w kontakcie z bronią, postawy strzeleckie, chwyt broni- zgranie przyrządów celowniczych, regulacja oddechu.

            Najmniejszym rozrzutem wykonanych strzałów popisali się Karol Lemański  i Maciej Mroczkowski, natomiast najwięcej punktów podczas liczonych pięciu strzałów zdobyli Dominik Orzołek , Bartosz Remiszewski, Jakub Pisiak.

            Strzelectwo bardzo spodobało się chłopcom i wszystko wskazuje na to, że będziemy częstymi gośćmi sąsiadującej z naszą szkołą strzelnicy.

          • Dzień bez plecaka

          • W co można zapakować książki, zeszyty czy też przybory szkolne? W plecak? Nie. Tym razem nasi uczniowie postanowili zapakować rzeczy potrzebne do szkoły w coś innego… A były to poduszki, skrzynki po narzędziach, kaski, wiadra, worki po oponach, pudełka po butach, itd., itp :)

            Zarząd SU postanowił najlepsze pomysły nagrodzić punktami. Podium zajęła klasa 2 FT, za nią 4 FT. Członkowie komisji przyznali również wiele wyróżnień za kreatywność i postawę w Dniu bez plecaka.

            Gratulujemy pomysłowości!!!

             

          • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

          • W ramach akcji ekologicznej w naszej szkole odbyła się zbiórka elektrośmieci, zorganizowana przez Green Office Ecologic. Udało się zebrać około 500 kilogramów niepotrzebnych odpadów elektrycznych i elektronicznych, które zostały zabrane przez wyżej wymienioną organizację.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji.

          • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO INTERNATÓW I BURS

          • Dwudziestego marca młodzież z naszego internatu miała okazję po raz kolejny skorzystać z zaproszenia do udziału w siedemnastej edycji Turnieju Tenisa Stołowego Internatów I Burs  Województwa Podlaskiego, organizowanego przez Internat X Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Białymstoku. Po powitaniu przez panią kierownik Marię Bugajską-Dryl, rozpoczęły się turniejowe zmagania trzydziestu dwóch zawodników. Pojedynki były rozgrywane systemem pucharowym do dwóch przegranych. Nasi zawodnicy zaprezentowali tenis na wysokim poziomie, osiągając następujące wyniki: Lutostański Karol -miejsce piąte, Pawelczyk Jakub- miejsce siódme, Gosk Mateusz- miejsce ósme, Biały Paweł- miejsce trzynaste.

            Gratulujemy  im ducha współzawodnictwa i życzymy sukcesów w kolejnych latach, a Karolowi i Mateuszowi, dla których były to ostatnie zawody w naszej szkole, życzymy bardzo dobrych wyników na maturze  oraz kontynuacji przygody ze sportem po zakończeniu nauki.

          • XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH – KIELCE 2023

          • W dniach 17-19 marca uczniowie klasy 3BT, 3FT oraz 4BTa uczestniczyli w XXVIII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. W wydarzeniu wzięło udział  około 450 firm z 15 krajów,  które  prezentowały najnowsze osiągnięcia branży rolniczej z całego świata, tak wśród ciągników, kombajnów i maszyn, jak i rozwiązań do nawożenia czy uprawy roli. Uczniowie naszej szkoły pogłębili   wiedzę z zakresu nowych technologii i rolnictwa precyzyjnego. Oprócz udziału w wystawach, zwiedziliśmy Góry Świętokrzyskie – byliśmy w mieście Nowa Słupia i  przeszliśmy szlakiem na Święty Krzyż. Czas minął szybko i intensywnie. Pełni wrażeń i dobrego humoru wróciliśmy do domu.

          • Mam wybór- wybieram rozsądek.

          • W celu poszerzenia wiedzy z zakresu poradnictwa prawnego i zachowania bezpieczeństwa gościliśmy  przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w spotkaniu na temat „Konsekwencje prawne młodzieży. Mam wybór- wybieram rozsądek”. Młodzież naszej szkoły usłyszała , jakie konsekwencje ponoszą młodzi ludzie w przypadku między innymi: udziału w bójkach, posiadania narkotyków i innych używek, brawurowej jazdy samochodem, cyberprzemocy…

            Temat konsekwencji prawnych zainteresował naszych uczniów. Atrakcyjny sposób prowadzenia spotkania zachęcił ich do pogłębienia problemu,  przemyśleń  związanych z własnym postępowaniem.

          • Konkurs historyczny "Znani nieznani. Bohaterowie naszego regionu"

          • Uczniów klas III i IV naszej szkoły zachęcamy do udziału w konkursie historycznym, który odbędzie się w dwóch etapach.

            Pierwszy etap- test wielokrotnego wyboru- będzie miał miejsce od 22 do 24 marca, zaś drugi etap- quizz-  29 marca 2023 roku.  

             

            Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania historią naszego regionu oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień poprzez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności. 

             

            Chętni mogą się zgłaszać się do 17 marca 2023 roku do p. Marty Weber.  Dla nich w bibliotece szkolnej oraz na tablicy ogłoszeń przy szatni zostały przygotowane materiały edukacyjne. Na zwycięzców czekają wysokie oceny z historii oraz nagrody rzeczowe.

            Zapraszamy!!!

          • 8 Marca w Marianowie….

          • 8 marca – Dzień Kobiet to  święto, które na stałe wpisało się do naszego kalendarza. Jako szkoła,  głównie składająca się z przedstawicieli płci męskiej, z wielkim zaangażowaniem staramy się uprzyjemnić wszystkim naszym paniom ten dzień. 

            W bieżącym roku dzień  8 marca wszystkim Kobietom  postanowiła umilić klasa 3 BT wraz z wychowawczynią- p. Bogusławą Buczyńską. Przygotowali oni uroczystość, na którą przybyły Panie pracujące w szkole i internacie oraz  uczniowie wszystkich klas. Na apelu nie zabrakło odrobiny humoru, wierszy  i piosenek śpiewanych prosto od serca. W jednej z nich wybrzmiały słowa:  „Dziewczyny – zdrówka, szczęścia, czego nie powiedzieliśmy – zaśpiewaliśmy!”. 

            Wszyscy zebrani goście miło spędzili czas, a na ich twarzach zawitały szczere uśmiechy. Na koniec dnia niespodzianek na wszystkie Panie czekały życzenia, kwiaty i ...  tort!

            Przyłączamy się do życzeń pana dyrektora Sławomira Łomotowskiego oraz uczniów klasy 3 BT: wszystkim przedstawicielkom płci pięknej życzymy miłości, radości i korzystania z  każdej chwili dnia.

          • Pomagamy bezdomnym psom

          • Nasi uczniowie odwiedzili dziś schronisko dla bezdomnych psów "Arka" w Łomży i przywieźli pieskom karmę. Dziękujemy społeczności szkolnej za udział w akcji.

          • IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Recytatorskiego „Podlaskie w moim sercu”

          • Już po raz czwarty internat ZSCKR w Marianowie był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Recytatorskiego „Podlaskie w moim sercu”. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Przydrożne krzyże, kapliczki, figury”. Podobnie jak w ubiegłych latach konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Okazuje się, że i poezja, i  fotografia są wciąż pasjonujące.

                 Na konkurs wpłynęło 71 prac w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz internaty i bursy.  Fotografie prezentowały wiejskie przydrożne kapliczki, bogato zdobione wstążkami, kwiatami, przy których jeszcze dzisiaj mieszkańcy wsi spotykają się i odprawiają m.in. nabożeństwa majowe, drewniane i metalowe krzyże ustawione na wylotach czy rozstajach dróg oraz figury świętych. Zgromadzone prace stanowiły  barwną, zachwycającą kolekcję pięknych elementów wiejskiej architektury,  będących swego rodzaju pamiętnikiem i świadectwem religijności społeczności zamieszkującej dany teren. Przewodniczącą komisji konkursowej była - jak co roku – pani Teresa Adamowska. Pozostali członkowie jury to pani Grażyna Podedworna, pan Marek Maliszewski i pan Zdzisław Folga. Zanim nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu, pani Teresa Adamowska dokonała podsumowania tegorocznej edycji. Prezentowane prace uznała za dokument minionych czasów ukazujący nasze dziedzictwo kulturowe i narodowe. Jak zaznaczyła, oceniana była nie tylko treść wykonanych zdjęć, ale również wszelkie zasady formalne takie jak kompozycja, przestrzeń, gama barwna, interpretacja. Pogratulowała młodym twórcom inwencji twórczej w sposobie uchwycenia danego momentu i  pięknego klimatu. Zauważyła, że wszystkie nadesłane prace są bardzo ciekawe artystycznie, dlatego warto tworzyć, być kreatywnym.

                 Konkurs recytatorski był z kolei okazją do prezentacji tekstów literackich, które w ujmujący sposób prezentowały urok podlaskiego krajobrazu, niepowtarzalny charakter i atmosferę regionu. Wystąpienia uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dostarczyły zgromadzonym odbiorcom wielu wzruszeń. Łącznie zaprezentowano 29 utworów wierszowanych i prozatorskich. Słuchając ich, trudno było nie poczuć więzi emocjonalnej  z naszą małą ojczyzną. Przewodniczącą konkursu była pani Maria Fromelc-Chmielewska – ekspert Pracowni Analiz Wyników Egzaminacyjnych OKE w Łomży. Wraz z nią występy młodych recytatorów oceniały: pani Anna Kamińska – nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Łomży, pani Małgorzata Cwalina –nauczyciel języka polskiego i wicedyrektor w ZSCKR w Marianowie, i jako przedstawiciel organizatora pani Dorota Miarka – kierownik internatu ZSCKR w Marianowie.  Wśród utworów pojawiły się m.in. następujące tytuły: „List do rzeki Narew”, „Moje Podlasie”, „Łomża – miasto mojego dzieciństwa”, „W augustowskiej puszczy”, „Przy ognisku” czy „Dzwon świętego Michała w Łomży”. Pani Maria Fromelc-Chmielewska podkreśliła, że ogromnym atutem tegorocznej edycji konkursu była różnorodność tekstów literackich. Były to teksty i stare, i teraźniejsze rozmaitych autorów. Przywoływały konkretne miejsca naszego regionu i całego województwa podlaskiego. Szczególną uwagę zwróciła na tekst własny pt. ”Serce nad Jegrznią”. Jego autorce – Paulinie Krupie  -pogratulowała wrażliwości na otaczającą przyrodę i pięknego ujęcia w słowa miłości do najbliższej okolicy. Zauważyła też, że poziom konkursu jest coraz wyższy, a teksty coraz ciekawsze. Podkreśliła, że recytatorom pięknie udało się połączyć i słowo, i obraz. Z utworów wyłonił się malowniczy  pejzaż regionu. Słuchacze dostrzegli różnorodność barw, poczuli zapach roślin, usłyszeli śpiew ptaków, dali się uwieść pięknu nadrzecznych krajobrazów.

                 W tym roku honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – pan Henryk Kowalczyk, Wojewoda Podlaski – pan Bohdan Paszkowski i Marszałek Województwa Podlaskiego – pan Artur Kosicki.

                 Szczególne podziękowania należą się firmom, które były sponsorami tegorocznej edycji konkursu. Oto one: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Euromax Krzysztof Rokicki, Metal-Technik, HEXA BANK Spółdzielczy, Sonarol, Lexprint, BTM-EUROLINX, MJ Jedwabne, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Fundacja Foton, Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Nagrody rzeczowe w postaci książek ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży. Słodkie przekąski, owoce i warzywa zapewniły następujące firmy: Piekarnia „Kraska”, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „Sękacz” w Piątnicy oraz Hurtownia „Witamina”.

                 Dyrektor ZSCKR w Marianowie - pan Sławomir Łomotowski złożył serdeczne podziękowania na ręce organizatorki konkursu - pani kierownik internatu Doroty Miarki i dwóch koordynatorek tego przedsięwzięcia: pani Doroty Przestrzelskiej i pani Bogusławy Buczyńskiej. Wyraził też słowa uznania dla młodzieży biorącej udział w konkursie – za jej zaangażowanie, wrażliwość na piękno naszego regionu i zainteresowanie tymi elementami polskiego krajobrazu, które często są już niezauważane przez młodych ludzi, a stanowią przecież nasze dziedzictwo kulturowe. Pani Dorota Miarka wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku zainteresowanie konkursem będzie równie duże. Podziękowała też wychowawcom i pozostałym pracownikom internatu, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji uroczystości.

            LAUREACI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

            Szkoły podstawowe:

            - 1. miejsce: Joanna Sakowska „Chrześcijańska noc” – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

            - 2. miejsce:  Jowita Rusiecka „Zdjęcie nr 1” – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży

            - 3. miejsce: Oliwier Siedler „Zapomniany skarb” – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży

            - Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Fabian Zieliński „Maryja na wzgórzu” – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży,  Arkadiusz Rybiński „Wiara, nadzieja, miłość” – Szkoła Podstawowa w Drozdowie

            - Nagroda Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi: Maja Obiedzińska  „Biała kapliczka” – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży

            - Nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży: Zuzanna Osiecka „Gdy zbliża się jasność” – Szkoła Podstawowa w Kupiskach

            - Nagroda Organizatora: Wiktoria Rutkowska „Święty Antoni w drewnie” – Szkoła Podstawowa w Jedwabnem

            - Wyróżnienia: Nikonezja Armo – „Życiowy drogowskaz” – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży, Zuzanna Karwowska „Żelazny krzyż” – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży

            Internaty i bursy:

            - 1. miejsce: Gabriel Bełbot „Ząb czasu” – Technikum Leśne w Białowieży

            - 2. miejsce: Michał Pianka „Jezus Frasobliwy” – Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie,  Aleksandra Wojsław „Panna przyprószona śniegiem” – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży

            - Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Paweł Nalewajek „Aż Jezus usiadł i zapłakał” – Technikum Leśne w Białowieży

            - Nagroda Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi: Anna Waszkiewicz „Kapliczka na starym cmentarzysku” – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży

            - Nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży: Maja Kurpiewska „Światło drogi” – Bursa Szkolna nr 2 w Łomży

            - Nagroda Organizatora:  Maja Jesiotr „Odnowiony – czuwaj nad nami, Jezu” – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży

            - Wyróżnienia: Jakub Pisiak „Strażnik Podlasia” – Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, Natalia Szymkowska „Przydrożny krzyż w Kowalewszczyźnie” – Internat X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

             

            LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO:

            Szkoły podstawowe:

            - 1. miejsce: Maja Obiedzińska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży

            - 2. miejsce: Laura Modzelewska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

            - 3. miejsce: Wojciech Charubin – Szkoła Podstawowa w Drozdowie

            - Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Nadia Zawojska - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży, Maria Magdalena Fidura - Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży, Kacper Miłaszewski – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży, Eliza Szmitko – Szkoła Podstawowa w Jedwabnem

            - Nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży: Łucja Baczewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

            - Nagroda Organizatora: Kinga Kossakowska – Szkoła Podstawowa w Rutkach

            - Wyróżnienia:  Piotr Śledziewski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy, Julia Norowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży

            Internaty i bursy:

            - 1. miejsce: Aleksandra Wojsław – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży

            - 2. miejsce: Oliwia Szmitko – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży

            - 3. miejsce: Paulina Krupa – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży

            -  Nagroda Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Aleksandra Detkiewicz – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży

            - Nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży: Paulina Krupa – Bursa Szkolna nr 3 w Łomży

            - Nagroda Organizatora: Agnieszka Paulina Konopka – Katolicka Bursa Szkolna w Łomży

            - Wyróżnienia: Jakub Pisiak – Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, Dawid Kaczkowski - Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie

          • Warsztaty z psychologiem

          • Dnia 20 lutego 2023 roku gościliśmy w naszej szkole psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Łomży. Pani Magdalena Kołakowska przeprowadziła warsztaty "Zdrowie psychiczne- zarządzanie emocjami". Ich uczestnicy -uczniowie klasy pierwszej technikum rolniczego mogli spojrzeć na siebie przez pryzmat emocji i właściwie ocenić różne sytuacje i relacje z rówieśnikami.

            Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności podniosą stopień asertywności i atmosferę w grupie.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
      • 718-11-03-485
      • (+86) 216 66 11
      • (+86) 219 13 73
      • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
    • Logowanie