• Święto Zmarłych

Listopad jest miesiącem, w którym przychodzi nam się zmierzyć z odwiecznym prawem przemijania. Zaczynamy zastanawiać się nad sensem życia i śmierci. Nasze myśli coraz mocniej krążą wokół osób, które odeszły do wieczności. Wspominamy spędzone z nimi chwile, zadajemy sobie pytanie: „a gdyby?…”. To, co za życia w danej osobie nam przeszkadzało, staje się najcenniejsze po jej śmierci…

• Buon giorno, grazie, arrivederci.

Noc z 3 na 4 października wielu z uczniów naszej szkoły uzna za nieprzespaną. Tego dnia po szybkiej zmianie terminu wyruszyliśmy na kolejne praktyki zawodowe z cyklu „ Zagraniczne praktyki sposobem na sukces” w ramach projektu Erazmus+. Tym razem zawitaliśmy do gościnnych Włoch. Rimini, w którym zamieszkaliśmy, przywitało nas iście letnią aurą.

• Czytamy Lema

Tradycyjnie 29 września nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania. W tym roku, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, spotkanie z książką miało kameralny charakter. Akcja połączyła w sobie dwa ważne wydarzenia czytelnicze: z jednej strony głośne czytanie, z drugiej zetknięcie z twórczością Stanisława Lema. Warto zaś przypomnieć, że w tym roku przypada setna rocznica urodzin pisarza i z tej okazji 2021 jest rokiem Lema.

• Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych naszą szkołę odwiedził gość z Turcji – Burak Kaplan, który w języku angielskim opowiadał o swoim kraju, o sobie, udzielał odpowiedzi na pytania uczniów. Oprócz tego uczniowie uczestniczyli w zabawach językowych jak np. koło fortuny, kalambury, odpowiadali na pytania bez użycia słów- yes i no. Na koniec nasz gość specjalny wyróżnił dyplomami i upominkami dwóch uczniów tj. Monikę Tyborowską z klasy IV FT i Łukasza Borkowskiego z IV BT A.

• Wizyta w kinie „Millenium”

29 września to dzień kiedy wychowankowie internatu pod opieką pani profesor Hanny Modzelewskiej udali się do Łomży na spotkanie z X Muzą :) Wizyta w kinie była prezentem z okazji Dnia Chłopaka. Jednym z filmów, który uczniowie obejrzeli, była nowa polska produkcja „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.

• Powitanie naszych pierwszaków

Korzystając ze słonecznej pogody, dnia 28 września Samorząd Uczniowski zorganizował zajęcia integracyjne dla kolegów z klas pierwszych. Nasi najmłodsi brali udział w różnorodnych rozgrywkach, mających na celu sprawdzenie ich poczucia humoru, dystansu do siebie, jak również umiejętności sportowych. Uwieńczeniem spotkania były pamiątkowe dyplomy, kubełki z lizakami i co najważniejsze... pieczona kiełbaska z ogniska.

• Kolejne Sprzątanie Świata

Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 r. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy z ponad 40 krajów na całym świecie. To przedsięwzięcie to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której w tym roku przyświeca hasło „Myślę, więc nie śmiecę”. Celem akcji jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

• Agro Show 2021

W dniach 24- 26 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce na Agro Show 2021. Jak zwykle pokazy najnowocześniejszych maszyn rolniczych odbyły się w Bednarach koło Poznania. W ciągu trzech dni uczestnicy wyjazdu mieli okazję obejrzeć najnowsze urządzenia służące do pracy w rolnictwie. Nasi uczniowie chętnie zadawali pytania, świadomi, że w przyszłości niejeden z tych sprzętów znajdzie swoje miejsce w ich gospodarstwach.

• Integracja na wesoło

Czwartkowy dzień dziewiątego września przywitał nas piękną słoneczną pogodą. W internacie przygotowywaliśmy się do niego od pewnego czasu. Tego dnia zaplanowaliśmy turniej "Rekreacja 2021" połączony z otrzęsinami klas pierwszych i ogniskiem. Startowaliśmy w konkurencjach takich jak: wyścig gazetowy, sadzenie ziemniaków, wyścig tunelowy, rzut „lemieszem”, toczenie beli, przeciąganie liny. Po części sportowej nastąpiły konkurencje związane z otrzęsinami klas pierwszych: rozpoznawanie warzyw i owoców, przysięga pierwszoklasistów i mianowanie grabiami na wychowanka internatu.

• Sprzątanie Świata

Dnia 17.09.2021 uczniowie klas 3F4, 3B4b, 2FT, pod opieką pana profesora Wojciecha Błachnio, wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". W jej ramach sprzątnięto teren szkoły oraz okolicy, min. drogę do sklepu. Dopisała nie tylko pogoda, ale też dobre humory.

Miejmy nadzieję , że inicjując działania, dzięki którym zmniejsza się zaśmiecenie i podnosi estetyka otoczenia, przyczyniamy się do wzrostu świadomości ekologicznej społeczności szkolnej.

• Inauguracja Roku Szkolnego szkół rolniczych

Oficjalne obchody inauguracji roku szkolnego 2021/2022 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyły się 10.09.2021 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Studzieńcu.

W inauguracji brali udział dyrektorzy 59 zespołów szkół centrów kształcenia rolniczego z całej Polski. Były też delegacje i poczty sztandarowe ze szkół i placówek prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

• NARODOWE CZYTANIE 2021

Tegoroczne Narodowe Czytanie odbyło się w naszej szkole 8 września 2021r.

Lekturą jubileuszowej dziesiątej odsłony Narodowego Czytania była

„ Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Para prezydencka swój wybór motywowała: „To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji”

Wtorek 30.04.2024