• Otwieramy serca na innych….

• Atak Rosji na Ukrainę, nie tylko w uczniach naszej szkoły, rozbudził wiele emocji, od niedowierzania po  przerażenie włącznie. Niemal wszyscy odczuwamy  współczucie wobec ofiar wojny i stawiamy sobie pytanie: jak możemy pomóc? Wiemy, że jest wśród nas wiele osób, które cenią sobie postawę aktywną. Z myślą o nich, postanowiliśmy włączyć się do ogólnopolskiej akcji pomocy Ukrainie.

Liczymy na Wasze serca i konkretne działania!  Od poniedziałku zbieramy w szkole następujące artykuły:

·       Produkty żywnościowe   z długim terminem ważności

·      Środki czystości

·      Pościel

·      Ubrania dla dzieci i dorosłych

·      Śpiwory

·      Ręczniki

·      Kołdry

·      Materace

·      Łóżka polowe

·      Zabawki

·      Apteczki

·      Leki,

itd.

Zorganizujemy również oddawanie krwi (marzec). Chętnych prosimy zgłaszać się do p. Karasińskiej lub p. Mieczkowskiej.

Dziękujemy z góry

Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu

• Profilaktyka zdrowotna

• Dnia 22.02.2022r. Fundacja "Bez wstydu" przedstawiła program profilaktyczny dotyczący chorób skóry.

Miał on na celu szerzenie wiedzy o chorobach skóry, w tym ich skutkach medycznych, psychologicznych i emocjonalnych.

Uczestnicy - uczniowie klas pierwszych otrzymali wskazówki, gdzie szukać pomocy specjalistycznej. Dowiedzieli się też, jak czuć się dobrze we własnej skórze, otrzymali więc solidną dawkę wiedzy o wpływie pielęgnacji, diety i stylu życia na zdrowie fizyczne i psychiczne.

• STUDNIÓWKA 2022

• Miejscem balu studniówkowego tegorocznych klas maturalnych stała się restauracja „Jędrusiowa Dolina” w Piątnicy. Dnia 22 stycznia 2022 roku o godzinie 18.00 przedstawiciele  maturzystów powitali zaproszonych gości, w tym  ministra rolnictwa i rozwoju wsi- Lecha Antoniego Kołakowskiego oraz proboszcza parafii w Piątnicy-  księdza Szczepana Dobeckiego. Dyrektor ZSCKR w Marianowie- Sławomir Łomotowski  życzył przyszłym absolwentom samych miłych wspomnień z uroczystości studniówkowej oraz powodzenia na egzaminie dojrzałości, z kolei uczniowie i rodzice dziękowali Radzie Pedagogicznej, zwłaszcza wychowawcom, za wyrozumiałość i serce w pracy z młodzieżą.

Tradycyjnie bal studniówkowy rozpoczął się polonezem. A potem? Dobra zabawa trwała do białego rana.

Nie zabrakło tortu i lampki szampana. I bez kozery, bez barwienia: zostały same piękne wspomnienia.

• Dni Samorządności Uczniowskiej

• Przed rozpoczęciem ferii zimowych odbyły się u nas Dni Samorządności Uczniowskiej. Młodzież uczestniczyła w wybranych przez siebie grach i zabawach: CS-GO, LOL, Fifa, tenis stołowy. W przeciwieństwie do lat minionych ilość uczestników poszczególnych konkurencji została bardzo ograniczona, brakowało też kibiców i tylko duch rywalizacji pozostał bez zmian. Dodatkowo uczniowie mogli  obejrzeć następujące filmy: „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Czego nauczyła mnie ośmiornica?”, „Życie jest piękne”, „Upadek” i „Labirynt”. Ważnym punktem było też przedstawienie tegorocznych sukcesów w konkursach wiedzy i umiejętności. Oczywiście nie zabrakło również popcornu, który rozszedł się jak świeże bułeczki…

Zwycięzcom poszczególnych konkurencji gratulujemy, dziękujemy też wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dni Samorządności i chętnie brali udział we wspólnej zabawie.