• HU- HU-HA! ZIMA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA!

• W dniu 19 stycznia 2022 nasza młodzież  z internatu w towarzystwie dwojga wychowawców - Hanny Modzelewskiej i Sławomira Ptaszyńskiego - udała się na lodowisko „Biały Orlik” w Łomży. Wyjechaliśmy całkiem sporą, bo ponad dwudziestoosobową załogą. Cześć z nas była tam po raz kolejny, a część stawiała pierwsze kroki na lodzie. Pomimo tego radziła sobie na łyżwach wyśmienicie. Wszyscy określili wyjazd jako bardzo udany i stwierdzili, że chcieliby go powtórzyć.  Zapraszamy do galerii :)

• Aby chociaż trochę pomóc...

• Krótko przed świętami Bożego Narodzenia dowiedzieliśmy się o wypadku naszego absolwenta- Kamila Żebrowskiego, który w czasie prac w gospodarstwie rolnym stracił prawą rękę. Zakup leków oraz protezy, która umożliwiłaby dobre funkcjonowanie Kamila w życiu codziennym i zawodowym to ogromny koszt. Aby chociaż trochę pomóc, postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy. Nasza młodzież, rodzice i pracownicy szkoły okazali otwartość na cierpienie drugiego człowieka...  i zebraliśmy 3, 360 złotych.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, a Kamilowi życzymy siły i wytrwałości w tym trudnym czasie.

Społeczność Szkolna

• Program Dni Samorządności Uczniowskiej

• Czwartek, 20.01.2022

·       8.00- Sprawdzenie obecności na lekcjach

·       11.00- Prezentacja sukcesów uczniowskich w auli szkolnej (p. Jolanta Tarnacka, p. Beata Skajster, p. Anna Susoł). Wychowawcy wybierają przedstawicieli klas do udziału w spotkaniu (maksymalnie 3 uczniów z klasy)

·       9.00- Projekcja filmu „Czego nauczyła mnie ośmiornica?” (Historia nietypowej przyjaźni pewnego filmowca i ośmiornicy zamieszkującej południowoafrykański las wodorostów, która zdradza mu tajemnice tego świata) w auli szkolnej (p. Agnieszka Szeligowska- Dzierzyk)

·       9.00- Projekcja filmu „Życie jest piękne” (Zamknięty w obozie koncentracyjnym wraz z synem Guido próbuje przekonać chłopca, że okrutna rzeczywistość jest jedynie formą zabawy dla dorosłych)  w sali 26 (p. Marek Borawski)

·       9.00- Projekcja filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów” (Charyzmatyczny nauczyciel języka angielskiego w konserwatywnym liceum stara się wpoić uczniom miłość do poezji i ideę "carpe diem") .w sali 27 (p. Krzysztof Tarnacki)

·       9.00- Rozgrywki międzyklasowe CS-GO w sali 40 (p. Agnieszka Skrodzka, p. Marta Mieczkowska)

·       9.00- Rozgrywki w tenisa i Fifa w internacie (p. Wojciech Błachnio i p. Wojciech Domian)

·       Prażona kukurydza w sali 46 (p. Marta Mieczkowska, ZSU)

Piątek, 21.01.2022

·       8.00- Sprawdzenie obecności na lekcjach

·       8.00- Gry i zabawy językowe w sali 48 (p. Mieczysław Mertin)

·       9.00- Rozgrywki Lol w sali 40 (p. Marta Mieczkowska)

·       9.00- Projekcja filmu „Upadek” w auli szkolnej (film przedstawia ostatnie dni życia Adolfa Hitlera)

• Organizacja pracy szkoły

• W dniach 10 i 11 stycznia 2022 r., ze względu na egzaminy zawodowe, szkoła będzie pracować w systemie zdalnym.

Harmonogram egzaminów zawodowych jest następujący:

1. 10.01.2022 r.  o godz. 13.00 egzamin praktyczny

- RL. 16  w auli

- MG.42  stołówka w internacie

2. 11.01.2022 r.  egzaminy pisemne:

- godz. 10.00  RL.03  - aula

- godz. 12.00  RL.16 i MG.03  - aula

- godz. 14.00  MG.42 stołówka w internacie

Internat dla uczniów będzie dostępny od wtorku 11 stycznia od godz. 16-tej.