• Mały wielki sukces

          • Wraz z końcem 2021 roku zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu filmowego " Świat się kręci wokół wsi", organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Miłym zaskoczeniem był dla nas fakt, że III miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły- Karolina Wilczewska. Przyjęła ona nagrodę z rąk sekretarza stanu- pana Norberta Kaczmarczyka. Dodatkowo gratulacje i mały upominek wręczył jej poseł ziemi łomżyńskiej i sekretarz stanu-pan Lech Antoni Kołakowski.

            Praca Karoliny- przedstawicielki młodego pokolenia pokazywała jej pomysł na życie na wsi. Szczegółów zdradzać nie będziemy (zachęcamy do obejrzenia filmiku na kanale YouTube), trzymamy jednak kciuki za powodzenie projektu w przyszłości. Niech wizja naszej zwyciężczyni, dopełniona odpowiednią strategią, zapewnił jej sukces na płaszczyźnie osobistej i zawodowej.

            Serdeczne dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w projekt. Wszystkim życzymy chęci do działania i licznych sukcesów.

          • Turniej Tenisa Stołowego

          • 10 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego. Miejscem rozgrywek była świetlica w internacie. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Do rywalizacji przystąpiło 16 chłopców.

            Uczestnicy mieli do dyspozycji 2 stoły. Wśród zawodników do końca toczyła się zacięta rywalizacja o zwycięstwo w turnieju, który przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Dyplomy za uzyskane lokaty zostały wręczone przez organizatora zawodów p. Wojciecha Domian- nauczyciela wychowania fizycznego:

            I miejsce – Marcin Matejkowski

            II miejsce – Bartosz Cekała

            III miejsce – Paweł Łuba

            Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom- gratulujemy.

          • Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym

          • 17grudnia zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu z wiedzy o rolnictwie ekologicznym, zorganizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (oddział w Radomiu) przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa.

                Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży szkół rolniczych na temat systemu rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej. Oba etapy- zarówno szkolny, jak i ogólnopolski zostały przeprowadzone w formie zdalnej.

                Laureatem etapu szkolnego został uczeń klasy 3FT Mateusz Chudziński, reprezentował on też szkołę w etapie ogólnopolskim. II miejsce zajął  Mateusz Wiśniewski, III-  Karolina Wilczewska. Dodatkowo wyróżnienia otrzymali: Łukasz Żukowski, Wiktoria Kośnik.  Serdecznie gratulujemy!

          • Coraz bliżej święta!

          •    Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejszy czas w roku. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa umilamy sobie przygotowaniami, które pozwolą w pełni cieszyć się świąteczną atmosferą. Dlatego wieszamy świąteczne dekoracje, lampki, stawiamy choinki. 

                 W tym roku w internacie ZSCKR w Marianowie piękne dekoracje zawisły zarówno na korytarzach, jak i  w stołówce, dodatkowo pojawiły się własnoręcznie wykonane stroiki i okazałe choinki. Wychowankowie upiekli  dla całej społeczności pierniczki. Wyszły naprawdę pyszne! Oprócz tego z dużym zaangażowaniem je ozdobili, dzięki czemu posłużyły również jako dekoracje.

                Najpiękniejszym momentem była uroczysta Wigilia, która została przygotowana w internacie 15 grudnia. W związku z ograniczeniami covidowymi odbyła się w trzech turach: każda z grup świętowała osobno, ale w towarzystwie wychowawców, dyrekcji, kierownictwa i pań z obsługi. Były pyszne dania wigilijne, kolędy, a nawet Mikołaj! Rozdał prezenty wszystkim, którzy w tym roku byli grzeczni. Okazało się, że nikt nie dostał rózgi ;-)  Taki internat to marzenie ;-) Popołudnie upłynęło w cudownej, ciepłej atmosferze, a świąteczny nastrój rozlał się w sercach wszystkich obecnych na Wigilii.

          • Jasełka w wykonaniu 3B4a

          •             Na tegorocznym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia przedstawiciele poszczególnych klas podziwiali Jasełka. Na scenie, zgodnie z tradycją ludową, pojawili się  Pastuszkowie, Aniołowie, Herod, Diabeł i Śmierć oraz najważniejsi Jezus,  Maryja i Józef.

                        Historia odgrywana przez uczniów miała na celu przypomnieć wszystkim zebranym, że Świąteczny czas jest pełen nadziei, radości i oczekiwania na dobro. Urokowi inscenizacji dodały stroje, zdjęcia i przede wszystkim odśpiewana kolęda, która przypomniała, że okres Bożego Narodzenia to czas radości, optymizmu, który w obecnych, pandemicznych obostrzeniach jest wszystkim bardzo potrzebny.

          • Nasze świąteczne zadanie wykonane – zostaliśmy Świętymi Mikołajami !

          • Akcja „Świąteczna paczka” zakończyła się ogromnym sukcesem.

            W czasie jej trwania zebraliśmy dużo smakołyków, które umilą nadchodzące święta Bożego Narodzenia, Tym, z którymi się nimi podzieliliśmy.

            Wszystkim, którzy włączyli się do tego przedsięwzięcia bardzo dziękujemy za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy !

            Cieszymy się bardzo, że zawsze możemy na Was liczyć !

          • Promocja zdrowia

          • Aby wspomagać wszechstronny i harmonijny rozwój uczniów, wzmacniać czynniki ochronne przy jednoczesnej redukcji czynników ryzyka, w naszej szkole są cyklicznie realizowane  różne przedsięwzięcia. 

            W tegorocznej edycji programu"Profilaktyka HIV i AIDS" szczególną uwagę  zwrócono na rolę asertywności w podejmowaniu trudnych decyzji oraz naukę tolerancji wobec osób żyjących z wirusem. Z kolei w przypadku  programów „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je”, realizowanych  we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Łomży, chodziło o profilaktykę wirusowego zapalenia wątroby i  czerniaka skóry.  Na lekcjach biologii, godzinach z wychowawcą, zajęciach wychowania do życia w rodzinie od września do grudnia uczniowie oglądali prezentacje multimedialne oraz spoty edukacyjne dotyczące objawów i możliwości leczenia chorób.

            W otaczającym nas świecie wiedzy z zakresu profilaktyki nigdy nie jest  za dużo... 

          • W końcu udało się! Start naszych uczniów w zawodach.

          • Po raz pierwszy od ponad półtora roku nasi uczniowie mieli okazję reprezentować szkołę na zawodach sportowych. Wystartowaliśmy w  Finale Wojewódzkim Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym. Do zawodów odbywających się w geograficznym środku Europy, czyli w   Suchowoli zgłosiło się dwadzieścia drużyn z całego województwa. Nasi chłopcy w składzie: Gosk Mateusz, Lutostański Karol, Pawelczyk Jakub, Jabłoński Piotr, Biały Paweł zajęli bardzo dobre dziewiąte miejsce.

            Gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów ;-)

          • Andrzejki w internacie

          •    Andrzejki to zwyczaj kultywowany jeszcze przez naszych przodków. Nic więc dziwnego, że nie mogło go zabraknąć wśród imprez organizowanych co roku w internacie. W jesienny, ciemny wieczór 30 listopada zebraliśmy się w świetlicy. Tam czekały na nas przepowiadające przyszłość wróżki i tajemniczy wróżbici. Mogliśmy zadawać pytania o to, co nas czeka, a oni udzielali niezwykłych odpowiedzi.

                Według dawnych wierzeń w noc świętego Andrzeja można było poznać przyszłość. Wieczór ten przeznaczony był dla panien, których celem było zamążpójście. Młode dziewczyny zabiegały o dobrych mężów. Współcześnie andrzejki są przede wszystkim dobrą zabawą. W internacie przygotowaliśmy wieczór pełen wrażeń. Były więc wróżby z wosku, z kości, skórki jabłka, serc z papieru, wirującej butelki i kubeczków pełnych tajemnic. Zabawa była przednia! Rumieńce na twarzach wychowanków sugerowały, że wróżby były pomyślne ;)

          • „Murem za polskim mundurem”

          • Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej to temat, który w ostatnich tygodniach wywołuje poruszenie, budzi niepokój i współczucie dla migrantów znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Na szczególną uwagę zasługują wszystkie służby mundurowe, które z ogromnym poświęceniem bronią polskich granic. Z narażeniem życia, w trudnych warunkach atmosferycznych  i z ogromnym obciążeniem psychicznym wypełniają, najlepiej jak mogą, swoją misję. 

                Wyrazem wsparcia dla nich jest akcja, w którą zaangażowała się m.in. Poczta Polska, wiele firm, organizacji i szkół, przebiegająca pod hasłem „Murem za polskim mundurem”. Również społeczność naszego internatu włączyła się  w  to przedsięwzięcie. Wychowawcy i wychowankowie internatu złożyli podpisy na dużym kotylionie – symbolu patriotyzmu – deklarując w ten sposób swoją solidarność ze wszystkimi służbami mundurowymi, znajdującymi się na tym trudnym odcinku granicy naszego państwa. 

                Ponadto zaprosiliśmy do internatu przedstawicieli Wojsk Obrony Terytorialnej. 25 listopada przyjechali na spotkanie z młodzieżą i przedstawili kulisy swojej służby. Poinformowali, w jakim celu siły te zostały powołane do istnienia w Polsce, jakie są ich zadania i dlaczego służba ojczyźnie jest taka ważna. Opowiedzieli również, jak wygląda służba na granicy polsko-białoruskiej i jak z ich punktu widzenia przedstawia się panująca tam sytuacja. Okazało się, że wśród naszych wychowanków jest sporo osób zainteresowanych wstąpieniem do WOT-u i spróbowaniem swoich sił w szkoleniu, które odbędzie się w grudniu i na przełomie stycznia i lutego 2022 r. 

               Zwieńczeniem  wizyty było wręczenie  naszym gościom przygotowanego kotyliona. Spotkało się to z dużym entuzjazmem i radością z ich strony. Widać było, że są poruszeni tym symbolicznym gestem.     

                To było naprawdę wartościowe spotkanie. Uświadomiło młodzieży, jak ważne są dla państwa jego siły zbrojne. Obudziło też chęć podjęcia aktywności na rzecz Ojczyzny. 

      • Kontakty

        • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
        • 718-11-03-485
        • (+86) 216 66 11
        • (+86) 219 13 73
        • Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna Poland
        • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Daniel Ambrożej e-mail: kontakt@zsmarianowo.pl tel. 737707086
      • Logowanie