Z okazji kolejnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja klasa 2F4 wraz z wychowawcą p. W. Błachnio przygotowała krótką prezentację.
Wszystkim nam przyda się powtórka z historii naszego kraju. Zapraszamy do oglądania!
Z okazji kolejnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja klasa 2F4 wraz z wychowawcą p. W. Błachnio przygotowała krótką prezentację.
Wszystkim nam przyda się powtórka z historii naszego kraju. Zapraszamy do oglądania!
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
ogłasza konkurs
na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. Marianowo 7, 18-421 Piątnica, woj. podlaskie
W piątek 30 kwietnia uczniowie klas czwartych zakończyli naukę w naszej szkole.
Czas pandemii sprawił, że tegoroczne pożegnanie nabrało wyjątkowego charakteru nie tylko ze względu na emocje, ale i formę. Okoliczności spotkania były niecodzienne: bez uroczystej akademii, bez fanfar i oprawy artystycznej, z zachowaniem środków ostrożności. Z rąk swoich wychowawców absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody książkowe oraz drobne upominki.
Na pożegnanie przygotowaliśmy film z przemówieniami pana dyrektora oraz przedstawicieli klas trzecich i samych absolwentów- trochę onieśmielonych, trochę ogarniętych emocjami, jakby zaskoczonych faktem, że właśnie zakończyła się szkolna, czasem pełna trudu, droga. W wirtualnej formie zamknęliśmy bardzo ważny rozdział szkolnego życia.
Drodzy Abiturienci! Powspominajcie razem z nami...
Żegnamy się z Wami myślami i przekazujemy gratulacje z powodu ukończenia szkoły.
Tradycją w naszej szkole stał się konkurs „Lektury z gwiazdką”. Wzięli w nim uczniowie klas czwartych. W trakcie konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się ze 118 pytaniami dotyczącymi lektur obowiązkowych na maturze. Konkurs został przeprowadzony na platformie quizziz, co pozwoliło na bezpieczne zmierzenie się ze swoją wiedzą polonistyczną. Prawie wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą znajomością tekstów literackich, a na podium stanęli:
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia na maturze.
Organizator: Agnieszka Szeligowska - Dzierżyk
W ostatnich latach wzrosła liczba chorych na depresję, o czym coraz częściej mówi się w mediach. Również uczniowie naszej szkoły postanowili bliżej zapoznać się z tą chorobą, jej przyczynami i skutkami. Szczególnie w momencie, gdy czas pandemii nie pozwala nam już funkcjonować jak dawnej, część z nas zmaga się z problemami finansowymi, żyje w strachu przed kolejnym dniem. Zmiana stylu życia odebrała wielu osobom chęć do pracy, nauki i zajmowania się swoimi zainteresowaniami.
Krótka prezentacja, załączona poniżej, ma na celu zwrócenie uwagi na ten problem. Być może nauczy nas wnikliwszego przyglądania się naszym bliskim, którzy znajdują się w głębokim smutku.
Do przygotowania prezentacji uczniowie korzystali z fachowych informacji zawartych na różnych stronach internetowych (zachęcamy do zajrzenia na nie, gdyż temat jest bardzo szeroko komentowany), wykorzystali też dwie grafiki ze strony WHO:
https://www.poradnikzdrowie.pl/
Uczniowie klasy II BT/5 z wychowawcą
Miesiąc kwiecień nazywamy miesiącem pamięci narodowej, ponieważ jest on okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń z historii z naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność Polski. Szczególnie wspominamy polskich bohaterów z okresu II wojny światowej i dziejów najnowszych.
13 kwietnia odchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a 19 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu W tym okresie wspominamy również wydarzenia z historii najnowszej. Dnia 2 kwietnia 2005 roku zmarł Polak papież Jan Paweł II. 10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy lotniczej w Smoleńsku, gdzie wśród ofiar byli prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.
Kwiecień jest więc miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków, ponieważ mamy możliwość przypomnieć sobie Tych, którzy dla nas - współczesnych pracowali, walczyli i ginęli. To czas, kiedy kierujemy swoje myśli w stronę ludzi, którzy stawali w obronie naszej ojczyzny i polskości, przelewali krew, abyśmy teraz mogli spokojnie się uczyć i dorastać.
Jednym z takich bohaterów był patron naszej szkoły Jan Szymański, który urodził się 14 stycznia 1919 roku we wsi Jeziorko, gdzie wychowywał się i ukończył szkołę podstawową. Następnie wraz z rodziną przeniósł się do wsi Sulin koło Wizny, gdzie spotkał kapitana lotnictwa, który namówił go do podjęcia pracy w Polskich Zakładach Lotniczych na Okęciu oraz rozpoczęcia nauki w Szkole Technicznej w Warszawie, gdzie przebywał do wybuchu wojny. We wrześniu 1939 roku został ranny podczas ataku na stolicę. W 1944 roku ukończył Szkołę Czołgistów w Rybińsku, otrzymując pierwszy stopień oficerski – chorążego. W tym samym roku został dowódcą drugiego plutonu czołgów 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Uczestniczył w bitwie pod Studziankami, podczas której dowodzony przez niego czołg stanął w ogniu. Po wyjściu załogi, raniony w nogę, wsparty o płonącą maszynę, bronił się zabijając czterech niemieckich grenadierów. I wtedy - 14 sierpnia 1944 r - zginął. Jego grób znajduje się na cmentarzu w Magnuszewie.
W 1965 r. Rada Państwa przyznała pośmiertnie Janowi Szymańskiemu Krzyż Grunwaldu III klasy. 9 października 1978 r. decyzją Ministra Oświaty i Wychowania Jerzego Kuberskiego Zespół Szkół Rolniczych w Marianowie otrzymał imię chor. Jana Szymańskiego.
W tym roku ze względu na panującą pandemię nie mamy możliwości spotkać się w gronie społeczności szkolnej na uroczystej akademii. Możemy jednak zatrzymać się w biegu i w innej formie przypomnieć o ważnych dla nas wydarzeniach i postaciach. W imieniu klasy drugiej Technikum Rolniczego wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy na quiz pt.: „Kwiecień miesiącem pamięci narodowej”.
Zasady zabawy "Quiz"
Instrukcja:
I KROK WEJŚĆ NA STRONĘ https://quizizz.com/join
II KROK ZAREJESTROWAĆ SIĘ (imię i nazwisko ucznia)
III KROK WPISAĆ KODY DO GRY 40850642
IV KROK POSTĘPOWAĆ INTUICYJNIE ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ
Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym... Artur Schopenhauer
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbył się quiz na platformie Teams. Uczniowie odpowiadali na różnorodne pytania dotyczące zdrowego odżywiania się, chorób, historii powstania Światowej Organizacji Zdrowia i dokonań wybitnych uczonych z dziedziny biologii, chemii i medycyny. Nie zabrakło również zadań i pytań dotyczących naszych rodowitych osobistości z tych dziedzin.
A oto zwycięzcy i ich wyniki:
I miejsce- Michał Łapiński, klasa I FT/5 (49/54)
II miejsce- Bartosz Kozikowski, klasa III FT/4 i Patryk Targoński, klasa III BT A/4 (47/54)
III miejsce- Mateusz Sierzputowski, klasa III BT B/4 i Bartosz Cekała, klasa III FT/4 (45/54)
Gratulujemy!!!
O terminie odbioru dyplomów i upominków powiadomią wychowawcy klas.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w quizie. Pani profesor Hannie Kuczyńskiej jesteśmy wdzięczni za pomoc w przygotowaniu ciekawych pytań, odsłaniających stan naszej wiedzy. Choć w wielu przypadkach jest ona niepełna, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego.
Organizator: klasa II BT/5
W dniach 3 - 19 marca 2021 r. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę "Wielkanoc 2021 Wesprzyj potrzebujących”. Zebraliśmy produkty żywnościowe i chemiczne, z których przygotowaliśmy paczki świąteczne dla czterech rodzin naszej społeczności.
Zebrane produkty zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
Dziękujemy naszym wolontariuszom, wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły, którzy hojnie włączyli się w ten szczytny cel.
Organizatorki akcji: Sabina Kraszewska i Barbara Karasińska.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Koło Językowe zorganizowało konkurs na świąteczną kartkę lub plakat w języku angielskim i niemieckim. Nauczyciele języków obcych oceniali: zgodność z tematem, poprawność językową życzeń, samodzielność wykonania, stopień trudności techniki, pomysłowość i oryginalność, staranność wykonania, ogólne wrażenie artystyczne. Jury zdecydowało przyznać następujące miejsca:
I miejsce - Mateusz Chludziński kl 2FT
II miejsce – Marek Nowacki kl. 2 BT
III miejsce- Adrian Kowalczyk kl. 4 FT
Wyróżnienie-Wiktoria Kośnik kl. 2FT/4
Wyróżnienie - Mateusz Jankowski kl. 2BT
Wyróżnienie- Rafał Skrodzki kl. 2 BT
Odbiór dyplomów i upominków odbędzie się po świętach. Wychowawcy przekażą termin.
Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace i wysiłek włożony w ich przygotowanie.
Wszyscy pozostali uczniowie zostaną nagrodzeni ocenami i punktami dodatnimi.
Życzymy wszystkim wesołych, spokojnych, rodzinnych świąt Wielkanocnych!
Happy Easter! Frohe Ostern!!!
Koło Językowe
„Wielkość i postęp moralny narodu można ocenić na podstawie sposobu, w jaki traktuje on zwierzęta.”
Mahatma Gandhi
Nasza młodzież, jak co roku, znów się zmobilizowała i zorganizowała zbiórkę karmy dla schroniska „Arka” w Łomży. Mamy nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu pomożemy przetrwać pieskom trudny czas pandemii. Dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za okazane „serducho”.
Samorząd Uczniowski
Za nami II Edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Fotograficznego „Podlasie w moim sercu”, którego temat brzmiał – NA STYKU KULTUR. Jakże inna od poprzedniej, kiedy mogliśmy się spotkać się w budynku Internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, udało nam się sprawnie zorganizować uroczystość, która dostarczyła wielu emocji, wzruszeń i doznań artystycznych. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - pan Grzegorz Puda, Marszałek Województwa Podlaskiego - pan Artur Kosicki oraz Wojewoda Podlaski - pan Bohdan Paszkowski.
Pan Sławomir Łomotowski, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie w imieniu własnym oraz pani Kierownik Internatu, Doroty Miarki podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za udział w II edycji zmagań konkursowych. Podkreślił: Cieszy nas, że pomimo sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju nie zawiedliście i nadesłaliście do nas swoje prace fotograficzne i nagrania recytatorskie.
Konkurs fotograficzny oceniał pięcioosobowy skład pod przewodnictwem pani Teresy Adamowskiej, wybitnej łomżyńskiej malarki, natomiast w konkursie recytatorskim przewodniczącą komisji była pani Anna Kamińska, ceniony bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
Laureatami w części fotograficznej zostali:
Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Dominika Żelechowska, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży, „Jedzie ksiądz po kolędzie”
II miejsce – Maciej Miłosek, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łomży, „Pączkowanie 2”
III miejsce – Maria Petkowska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łomży, „Jak tradycja stara każe ...2”
Internaty i Bursy:
I miejsce – Mateusz Jankowski, Internat ZSCKR w Marianowie, „Tradycyjne wyplatanie koszy”
II miejsce – Monika Tyborowska, Internat ZSCKR w Marianowie, „Stroje przodków”
III miejsce – Karolina Palczewska, Bursa Nr 3 w Łomży, „ Zwyczaje święcenia pól – pola poświęcone, zbiory wymodlone”
III miejsce – Wiktoria Grabowska, Bursa Nr 3 w Łomży, „Pisanki, kraszanki, woskiem malowane – 1”
Wyróżnienia:
1. Wojciech Śliwka, Internat ZSCKR w Marianowie, „Kościół Trójcy Przenajświętszej (Tykocin)”
2. Michał Pomichowski, Internat ZSCKR w Marianowie, „Dożynki w Śniadowie – 1”
Nagroda Organizatora:
Dominika Żelechowska, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży, „Stary młyn w Nowogrodzie”
Laureatami w części recytatorskiej zostali:
Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Oliwia Szmitko, Szkoła Podstawowa w Jedwabnem, Barbara Skrodzka
II miejsce – Oliwier Składanek, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Piątnicy, Ewa Kończal
III miejsce – Aleksandra Borawska, Szkoła Podstawowa w Jedwabnem, Barbara Skrodzka
Wyróżnienia:
1. Maja Ostrowska, Zespół Szkolno -Przedszkolny w Piątnicy, Piotr Ostrowski
2. Bartosz Głębocki, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży, Głębocki Tomasz
Internaty i Bursy:
I miejsce – Agnieszka Paulina Konopka, Katolicka Bursa Szkolna w Łomży, Joanna Zaorska
II miejsce – Magdalena Jurska, Katolicka Bursa Szkolna w Łomży, Joanna Zaorska
III miejsce – Wiktoria Małż, Bursa Szkolna Nr 3 w Łomży, Urszula Bielicka-Gronek
Wyróżnienie:
Karolina Wilczewska, Internat ZSCKR w Marianowie, Agnieszka Szeligowska-Dzierżyk
Nagroda Organizatora:
1. Karolina Filipkowska, Szkoła Podstawowa w Kupiskach, Małgorzata Nasiadko
2. Sandra Chocianowicz, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży, Chocianowicz Mieczysław
Nagrody w tegorocznym konkursie ufundowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Oddział Regionalny ARiMR w Łomży, WSA w Łomży, PEPEES.S.A, OSM Piątnica, Hexa-Bank w Piątnicy, Metal-Technik, Agrotechnik W. Dzięgielewski, BTM-Eurolinx w Łomży, Inter-Tech w Zambrowie, MJ Jedwabne, Sonarol w Jedwabnem, Lexprint Karol Bałazy, Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi w Drozdowie.
Dyrektor Sławomir Łomotowski podziękował członkom Jury za przybycie i ocenę prac konkursowych oraz wyłonienie laureatów tegorocznego konkursu. Podziękował również pani Kierownik Internatu- Dorocie Miarce, koordynatorom konkursu- Bogusławie Buczyńskiej, Dorocie Przestrzelskiej i Sławomirowi Ptaszyńskiemu za sprawną organizację konkursu oraz wszystkim zaangażowanym w przebieg wydarzenia.
Zapraszamy już za rok. Miejmy nadzieję, że będziemy się mogli cieszyć ze wspólnej obecności podczas III gali konkursu.
Kobiety przez stulecia zawsze chciały być eleganckie, nadążać za aktualną modą, wyglądać ślicznie.
Przez lata trendy w modzie zmieniały się wraz z historią, lecz są pewne nieprzemijające tendencje, które pomimo zmieniających się trendów zawsze będą na czasie: po pierwsze „mała czarna”, dobrze dobrane jeansy, biała koszula stylizowana na męską czy baleriny.
Z okazji Dnia Kobiet Szkolne Kółko Teatralne przygotowało sesję zdjęciową prezentującą modę kobiecą na przestrzeni epok. Stylizacje naszych modelek i modeli przeniosą nas w odległe lata 20 i 30, szalone lata 60, w bardzo kolorowe lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte, zobaczymy motywy zwierzęce oraz słodkie pastele lat dziewięćdziesiątych.
Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji.
NA STANOWISKO SPECJALISTY DS INFORMATYCZNYCH I BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI
w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
ogłasza konkurs
na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie, Marianowo 7, 18-421 Piątnica, woj. podlaskie
załącznik:
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora ZSCKR w Marianowie
Na co dzień jesteśmy zabiegani, z konieczności racjonalni i pragmatyczni, ale czasami lubimy trochę się powzruszać. A cóż może być bardziej wzruszającego niż historia wielkiej miłości. Szczęśliwej albo nie… Bez względu na to, jak toczyły się losy świata, zawsze ktoś się w kimś zakochiwał.
Szkolne Kółko Teatralne z okazji Walentynek przygotowało prezentację o najsłynniejszych romansach znanych z historii, literatury i filmu.
Inspiracją i źródłem informacji była książka Iwony Czarkowskiej pt. „Wielcy kochankowie. Historia największych romansów wszech czasów”
Celem naszej pracy było m.in. zachęcenie uczniów do obejrzenia dobrego filmu, sztuki teatralnej czy przeczytania książki biograficznej, a przede wszystkim przekonanie czytelników, że można
POKOCHAĆ KSIĄŻKĘ
EGZAMIN ZAWODOWY I - 2021 r.
I. 11 stycznia 2021 r. o godz. 1300 część praktyczna (projekt):
kwalifikacje: RL.16, MG.42 oraz R.16 i M.46 (poprawki)
II. 12 stycznia 2021 r. - część pisemna:
a) godz. 1000 kwalifikacja RL.03
b) godz. 1200 kwalifikacja RL.16 i MG.03 (poprawki)
c) godz. 1400 kwalifikacja MG.42
III. 18-21 stycznia 2021 r. – egzamin praktyczny RL.03
1. Należy zgłosić się do szkoły pół godziny wcześniej z dowodem osobistym.
2. Na egzamin zabieramy tylko czarny długopis i kalkulator.
3. Obowiązuje ZAKAZ wnoszenia telefonów komórkowych itp. urządzeń.
ZALECENIA związane z COVID 19:
1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba bez objawów chorobowych zbieżnych z objawami COVID-19.
2. Nie może przyjść na egzamin osoba, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3. Obowiązuje zakaz wnoszenia na egzamin zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Podczas wchodzenia na teren szkoły i do sali egzaminacyjnej należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie – płyn zapewnia szkoła.
4. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych i kalkulatora. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
5. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść własną butelkę z wodą.
6. Czekając na wejście do szkoły albo do sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
7. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Podczas wejścia zdającego do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości, z zachowaniem odległości minimum 1,5 m.
8. Zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu
9. Podczas egzaminu należy przede wszystkim:
1) nie kontaktować się z innymi zdającymi,
2) przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa,
3) nie dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką,
4) zachować odpowiedni dystans od innych zdających.
10. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. Wrażeniami po egzaminie należy dzielić się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikać spotkań w grupie, np. przy wejściu(wyjściu) do szkoły
Co roku w naszej szkole przed Wigilią Bożego Narodzenia przedstawiane były jasełka. W tym roku pandemia i związana z nią nauka zdalna nie pozwoliły kontynuować wieloletniej tradycji. Mimo wszystko, mimo wielu ograniczeń, udało się wprowadzić społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Uczniowie klasy III FT poprzez platformę Microsoft Teams przy muzyce polskich kolęd i świątecznych obrazach przedstawili wigilijne i bożonarodzeniowe tradycje. Prowadzący uroczystość uczeń na zakończenie złożył wszystkim życzenia świąteczne:
„Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz Wam koleżanki i koledzy. Czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowy dla każdego z nas.
W tym roku Święta obchodzimy w warunkach powszechnej walki z pandemią.
Tradycyjne życzenia ZDROWIA nabierają dziś szczególnego znaczenia.
Być może teraz, bardziej niż kiedykolwiek, wszyscy powinniśmy pozostać w swoich domach i spędzić Święta oraz Nowy Rok w gronie osób, z którymi mieszkamy na stałe.
Życzymy Wam oraz Waszym Bliskim, żebyście pozostali w zdrowiu i by nie opuszczały was nadzieja i wiara w lepsze jutro - zły czas minie i wrócimy wkrótce do znajomych z klasy i ze szkoły”.
Na koniec głos zabrał pan Dyrektor, składając wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.
Na początku roku szkolnego rozpoczęliśmy prace nad scenariuszem przedstawienia teatralnego „ Kopciuszek”. Niestety, życie pisze swoje scenariusze.
Pandemia i ograniczenia z nią związane nie pozwoliły nam kontynuować naszych spotkań w szkole. Chociaż z konieczności musieliśmy zostać w domach, nie przerwaliśmy swojej działalności. Skorzystaliśmy ze znanego od dawna pomysłu sleeveface i zaczęliśmy zabawę z książką. Sleeveface to kompozycja zdjęcia osoby z okładką książki. Spotykaliśmy się raz w tygodniu online na Platformie Microsoft Teams , kontaktowaliśmy się za pośrednictwem poczty elektronicznej i Facebooka.
Nasza zabawa polegała na zaaranżowaniu sytuacji z wybranej przez siebie okładki książki i uwiecznienie jej na fotografii. Wcale nie było to proste. Wbudowanie książki w adekwatne do jej obwoluty otoczenie wymagało od nas wielu przygotowań. Staraliśmy się idealnie dobrać strój, przyjąć odpowiednią pozę, zaaranżować tło i zachować właściwą perspektywę, aby powstało złudzenie optyczne jedności modela z graficznym motywem książki.
Do zabawy chętnie dołączyli się nasi znajomi, członkowie rodziny i nauczyciele.
Prezentowaliśmy między sobą swoje projekty, ocenialiśmy się, doradzaliśmy sobie nawzajem – to była naprawdę fajna przygoda.
W efekcie powstała nasza galeria zdjęć, udanych lub mniej udanych, poważnych i zabawnych, ale na pewno kreatywnych.
Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanych okładek zechcecie sięgnąć również po KSIĄŻKĘ!
Chcemy bardzo serdecznie podziękować wychowawcom internatu paniom: Sabinie Kraszewskiej i Wiolecie Kobes oraz Sławomirowi Ptaszyńskiemu za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.
Opiekun Szkolnego Kółka Teatralnego Jolanta Tarnacka
oraz członkowie grupy teatralnej
Niestety, ze względu na zaistniałą sytuację, nie mogliśmy w tym roku szkolnym zrobić hucznych otrzęsin dla klas pierwszych, które stały się tradycją naszej szkoły. Natomiast udało się nam przeprowadzić w klasach pierwszych test wiedzy o szkole. Nasze kociaczki musiały odpowiadać na różnorodne pytania dotyczące historii szkoły, jej budowy, organizacji i obecnego stanu. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła klas I BT z wynikiem 52/57, drugie miejsce przypadło w udziale klasie I FT z wynikiem 43/57 a trzecie klasie I BB- 40/57. Po tej teoretycznej konkurencji stwierdziliśmy, że nasze pierwszaki znają bardzo dobrze szkołę i mogą już czuć się pełnoprawnymi „obywatelami” ZSCKR w Marianowie. Za udział w quizie nagrodzimy punktami, dyplomami i małą niespodzianką po powrocie w mury szkoły…
Gratulujemy!!!
Samorząd Uczniowski
Powered by aSc EduPage