Dzieci nieważne duże czy małe mają swoje święto w dniu 1 czerwca . Nasza młodzież też obchodziła ten dzień bardzo uroczyście. Cała młodzież internatu zebrała się na boisku szkolnym aby przy dźwiękach skocznej muzyki spędzić miło czas. Dla chętnych przygotowane zostały konkurencje sportowe np.: podnoszenie ciężarków – kto więcej razy podniesie, odbijanie paletką piłeczki ping pongowej – kto dłużej, przeciąganie liny. Wszyscy świetnie się bawili, a na zakończenie zabawy otrzymali lody, które spożywali przy dźwiękach muzyki.
Dzień Dziecka w internacie
- 9
Zagraniczne praktyki- Grecja 2021
Po ponad półrocznej przerwie nasi uczniowie powrócili do szkoły, niektórzy w nieco innym stylu, rozpoczynając zajęcia od wyjazdu na praktyki do Erateini w Grecji. W podróż wyruszyliśmy bardzo wcześnie- 16 maja o godzinie 0.30. Po drodze zajechaliśmy po koleżanki i kolegów ze szkoły rolniczej w Potoczku, skąd bezpośrednio kierowaliśmy się na południe Europy, przez Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię do celu naszej wyprawy. Podróż zajęła nam ponad czterdzieści godzin.
Nasi uczniowie podczas praktyk zajmowali się oceną rentowności gospodarstw rolnych. Dokonywali oceny kwasowości gleby i wpływu wilgotności na przyswajalność substancji odżywczych przez rośliny oraz plony. Budowali przykładowe systemy nawadniania. Pomagali w pracach związanych z pielęgnacją plantacji oliwek, naprawami używanych maszyn w produkcji rolnej.
Prócz zajęć praktycznych mieliśmy możliwość odpoczynku nad Zatoką Koryncką oraz zwiedzania i poznawania lokalnej kultury, kuchni oraz ciekawych miejsc podczas licznych wycieczek:
- odwiedziliśmy rodzinną tłocznię oliwy poznając proces jej wytwarzania, braliśmy udział w degustacji oliwek oraz produkowanej z nich pasty i oliwy.
- zwiedziliśmy miasteczko Nafpaktos ze starożytnym portem i górującą nad nim twierdzą,
- podziwialiśmy kolebkę starożytnych Igrzysk Olimpijskich – Olimpię, gdzie zmierzyliśmy się w „zawodach biegowych”,
- poznaliśmy ruiny starożytnej wyroczni w Delfach i górskim miasteczku Arachowa.
Nie zabrakło również integracji podczas dyskotek i pożegnalnego wieczoru greckiego.
Wyjechaliśmy z nowymi doświadczeniami, znajomościami, pełni optymizmu i greckiego słońca na naszych twarzach i nie tylko :)
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
24
Konkurs filmowy pn. „Świat się kręci wokół wsi"
Celem konkursu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika.
Spływ kajakowy klasy III FT
- 6
7 czerwca w słoneczne, ciepłe przedpołudnie uczniowie klasy III FT wraz z wychowawczynią Beatą Pietrzak i p. Izabelą Dudzińską wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Krutynią. Niektórzy po raz pierwszy mieli w rękach wiosła, mimo tego po fachowym instruktażu ratownika wszystko było wiadome…
A oto krótka relacja z wyprawy:
Wyruszyliśmy z miejscowości Krutyń na kilkukilometrową przejażdżkę do miejscowości Rosocha.
Pogoda dopisała idealnie, z przyjemnością mogliśmy więc podziwiać piękne krajobrazy. A trzeba przyznać, że trasa była bardzo malownicza... Powolny nurt rzeki, powalone pnie drzew, liczne trawiaste „bezludne” wysepki, bogata, dzika roślinność nadbrzeżna i wodna oraz śpiew ptaków sprawiały niesamowitą atmosferę i przybliżyły klimat nadchodzących wakacji.
Dzień Dziecka
Dzisiaj nasze małe i duże dzieciaczki otrzymały odrobinę słodkości. Wesoła gromadka z clawnem na czele ruszyła z koszami cukierków do klas, warsztatów i internatu. Niezależnie od wieku, każdy poczuł się w tym dniu dzieckiem i z radością “pałaszował” słodycze.
Wesołego Dnia Dziecka!!!
Samorząd Szkolny
15
Nieznani bohaterowie walki o wolność
23.V.2021r Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu: Bartłomiej Gołaszewski, Konrad Dąbrowski i Marcin Filipkowski porządkowali grób nieznanego żołnierza w Przytułach. Napis na tablicy brzmi: „TU SPOCZYWA NIEZNANY ŻOŁNIERZ POLEGŁY w 1920R. AVE MARIA”. Z grobu usunięto liście, wokół niego chwasty. Następnie nasi Wolontariusze zapalili symboliczny znicz, by oddać hołd żołnierzom poległym w walce o wolność naszej Ojczyzny. To wyraz naszej pamięci o tych , którzy swoje życie poświęcili dla przyszłych pokoleń, by mogli cieszyć się wolnością. Potrzeba pielęgnowania pamięci o bohaterach w kolejnych pokoleniach to priorytet w tradycji naszej szkoły.
Dni Otwarte w Marianowie
Drodzy ósmoklasiści!
W dniach 12-13 maja 2021r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie zaprasza Was na e-spacer lub indywidualny spacer po szkole, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (86 216 66 11 w.34),oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.
Ponadto podczas Dni Otwartych uruchamiamy „gorącą linię”. Obecni pod telefonem uczniowie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z ofertą edukacyjną, bazą dydaktyczną, pobytem w internacie czy innymi nurtującymi Was zagadnieniami.
Serdecznie zapraszamy!
Święto Konstytucji 3 Maja
Z okazji kolejnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja klasa 2F4 wraz z wychowawcą p. W. Błachnio przygotowała krótką prezentację.
Wszystkim nam przyda się powtórka z historii naszego kraju. Zapraszamy do oglądania!
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
ogłasza konkurs
na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. Marianowo 7, 18-421 Piątnica, woj. podlaskie
Pożegnanie absolwentów
W piątek 30 kwietnia uczniowie klas czwartych zakończyli naukę w naszej szkole.
Czas pandemii sprawił, że tegoroczne pożegnanie nabrało wyjątkowego charakteru nie tylko ze względu na emocje, ale i formę. Okoliczności spotkania były niecodzienne: bez uroczystej akademii, bez fanfar i oprawy artystycznej, z zachowaniem środków ostrożności. Z rąk swoich wychowawców absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody książkowe oraz drobne upominki.
Na pożegnanie przygotowaliśmy film z przemówieniami pana dyrektora oraz przedstawicieli klas trzecich i samych absolwentów- trochę onieśmielonych, trochę ogarniętych emocjami, jakby zaskoczonych faktem, że właśnie zakończyła się szkolna, czasem pełna trudu, droga. W wirtualnej formie zamknęliśmy bardzo ważny rozdział szkolnego życia.
Drodzy Abiturienci! Powspominajcie razem z nami...
Żegnamy się z Wami myślami i przekazujemy gratulacje z powodu ukończenia szkoły.
Lektury z gwiazdką
Tradycją w naszej szkole stał się konkurs „Lektury z gwiazdką”. Wzięli w nim uczniowie klas czwartych. W trakcie konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się ze 118 pytaniami dotyczącymi lektur obowiązkowych na maturze. Konkurs został przeprowadzony na platformie quizziz, co pozwoliło na bezpieczne zmierzenie się ze swoją wiedzą polonistyczną. Prawie wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą znajomością tekstów literackich, a na podium stanęli:
- Miejsce I- Piotr Janicki z klasy IVBTa
- Miejsce II-Bartosz Patalan z klasy IV FT
- Miejsce III- Tomasz Matlak z klasy IVBTa
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia na maturze.
Organizator: Agnieszka Szeligowska - Dzierżyk
Depresja-wróg naszych czasów
W ostatnich latach wzrosła liczba chorych na depresję, o czym coraz częściej mówi się w mediach. Również uczniowie naszej szkoły postanowili bliżej zapoznać się z tą chorobą, jej przyczynami i skutkami. Szczególnie w momencie, gdy czas pandemii nie pozwala nam już funkcjonować jak dawnej, część z nas zmaga się z problemami finansowymi, żyje w strachu przed kolejnym dniem. Zmiana stylu życia odebrała wielu osobom chęć do pracy, nauki i zajmowania się swoimi zainteresowaniami.
Krótka prezentacja, załączona poniżej, ma na celu zwrócenie uwagi na ten problem. Być może nauczy nas wnikliwszego przyglądania się naszym bliskim, którzy znajdują się w głębokim smutku.
Do przygotowania prezentacji uczniowie korzystali z fachowych informacji zawartych na różnych stronach internetowych (zachęcamy do zajrzenia na nie, gdyż temat jest bardzo szeroko komentowany), wykorzystali też dwie grafiki ze strony WHO:
https://www.poradnikzdrowie.pl/
Uczniowie klasy II BT/5 z wychowawcą
Kwiecień miesiącem pamięci narodowej
Miesiąc kwiecień nazywamy miesiącem pamięci narodowej, ponieważ jest on okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń z historii z naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność Polski. Szczególnie wspominamy polskich bohaterów z okresu II wojny światowej i dziejów najnowszych.
13 kwietnia odchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a 19 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu W tym okresie wspominamy również wydarzenia z historii najnowszej. Dnia 2 kwietnia 2005 roku zmarł Polak papież Jan Paweł II. 10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy lotniczej w Smoleńsku, gdzie wśród ofiar byli prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.
Kwiecień jest więc miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków, ponieważ mamy możliwość przypomnieć sobie Tych, którzy dla nas - współczesnych pracowali, walczyli i ginęli. To czas, kiedy kierujemy swoje myśli w stronę ludzi, którzy stawali w obronie naszej ojczyzny i polskości, przelewali krew, abyśmy teraz mogli spokojnie się uczyć i dorastać.
Jednym z takich bohaterów był patron naszej szkoły Jan Szymański, który urodził się 14 stycznia 1919 roku we wsi Jeziorko, gdzie wychowywał się i ukończył szkołę podstawową. Następnie wraz z rodziną przeniósł się do wsi Sulin koło Wizny, gdzie spotkał kapitana lotnictwa, który namówił go do podjęcia pracy w Polskich Zakładach Lotniczych na Okęciu oraz rozpoczęcia nauki w Szkole Technicznej w Warszawie, gdzie przebywał do wybuchu wojny. We wrześniu 1939 roku został ranny podczas ataku na stolicę. W 1944 roku ukończył Szkołę Czołgistów w Rybińsku, otrzymując pierwszy stopień oficerski – chorążego. W tym samym roku został dowódcą drugiego plutonu czołgów 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Uczestniczył w bitwie pod Studziankami, podczas której dowodzony przez niego czołg stanął w ogniu. Po wyjściu załogi, raniony w nogę, wsparty o płonącą maszynę, bronił się zabijając czterech niemieckich grenadierów. I wtedy - 14 sierpnia 1944 r - zginął. Jego grób znajduje się na cmentarzu w Magnuszewie.
W 1965 r. Rada Państwa przyznała pośmiertnie Janowi Szymańskiemu Krzyż Grunwaldu III klasy. 9 października 1978 r. decyzją Ministra Oświaty i Wychowania Jerzego Kuberskiego Zespół Szkół Rolniczych w Marianowie otrzymał imię chor. Jana Szymańskiego.
W tym roku ze względu na panującą pandemię nie mamy możliwości spotkać się w gronie społeczności szkolnej na uroczystej akademii. Możemy jednak zatrzymać się w biegu i w innej formie przypomnieć o ważnych dla nas wydarzeniach i postaciach. W imieniu klasy drugiej Technikum Rolniczego wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy na quiz pt.: „Kwiecień miesiącem pamięci narodowej”.
Zasady zabawy "Quiz"
Instrukcja:
I KROK WEJŚĆ NA STRONĘ https://quizizz.com/join
II KROK ZAREJESTROWAĆ SIĘ (imię i nazwisko ucznia)
III KROK WPISAĆ KODY DO GRY 40850642
IV KROK POSTĘPOWAĆ INTUICYJNIE ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ
- W zabawie może brać udział każdy uczeń z ZSCKR w Marianowie.
- Quiz konkursowy trwać będzie do dnia 24 kwietnia 2021 r. do godz. 12:45 i w tym czasie uczestnik będzie mógł wysłać swoje odpowiedzi. Odpowiedzi udzielone po zakończeniu quizu nie będą brane pod uwagę, tj. uczestnik nie dostanie żadnych punktów.
- W każdym pytaniu możliwa jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź.
- W przypadku równej ilości punktów w klasyfikacji generalnej decyduje kolejność zgłoszenia.
Światowy dzień zdrowia
Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym... Artur Schopenhauer
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbył się quiz na platformie Teams. Uczniowie odpowiadali na różnorodne pytania dotyczące zdrowego odżywiania się, chorób, historii powstania Światowej Organizacji Zdrowia i dokonań wybitnych uczonych z dziedziny biologii, chemii i medycyny. Nie zabrakło również zadań i pytań dotyczących naszych rodowitych osobistości z tych dziedzin.
A oto zwycięzcy i ich wyniki:
I miejsce- Michał Łapiński, klasa I FT/5 (49/54)
II miejsce- Bartosz Kozikowski, klasa III FT/4 i Patryk Targoński, klasa III BT A/4 (47/54)
III miejsce- Mateusz Sierzputowski, klasa III BT B/4 i Bartosz Cekała, klasa III FT/4 (45/54)
Gratulujemy!!!
O terminie odbioru dyplomów i upominków powiadomią wychowawcy klas.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w quizie. Pani profesor Hannie Kuczyńskiej jesteśmy wdzięczni za pomoc w przygotowaniu ciekawych pytań, odsłaniających stan naszej wiedzy. Choć w wielu przypadkach jest ona niepełna, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego.
Organizator: klasa II BT/5
Wielkanocna akcja charytatywna
W dniach 3 - 19 marca 2021 r. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę "Wielkanoc 2021 Wesprzyj potrzebujących”. Zebraliśmy produkty żywnościowe i chemiczne, z których przygotowaliśmy paczki świąteczne dla czterech rodzin naszej społeczności.
Zebrane produkty zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
Dziękujemy naszym wolontariuszom, wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły, którzy hojnie włączyli się w ten szczytny cel.
Organizatorki akcji: Sabina Kraszewska i Barbara Karasińska.
17
Wielkanoc 2021
Szkolny konkurs na kartkę świąteczną lub plakat w języku obcym
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Koło Językowe zorganizowało konkurs na świąteczną kartkę lub plakat w języku angielskim i niemieckim. Nauczyciele języków obcych oceniali: zgodność z tematem, poprawność językową życzeń, samodzielność wykonania, stopień trudności techniki, pomysłowość i oryginalność, staranność wykonania, ogólne wrażenie artystyczne. Jury zdecydowało przyznać następujące miejsca:
I miejsce - Mateusz Chludziński kl 2FT
II miejsce – Marek Nowacki kl. 2 BT
III miejsce- Adrian Kowalczyk kl. 4 FT
Wyróżnienie-Wiktoria Kośnik kl. 2FT/4
Wyróżnienie - Mateusz Jankowski kl. 2BT
Wyróżnienie- Rafał Skrodzki kl. 2 BT
Odbiór dyplomów i upominków odbędzie się po świętach. Wychowawcy przekażą termin.
Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace i wysiłek włożony w ich przygotowanie.
Wszyscy pozostali uczniowie zostaną nagrodzeni ocenami i punktami dodatnimi.
Życzymy wszystkim wesołych, spokojnych, rodzinnych świąt Wielkanocnych!
Happy Easter! Frohe Ostern!!!
Koło Językowe
15
Serducho dla zwierząt
„Wielkość i postęp moralny narodu można ocenić na podstawie sposobu, w jaki traktuje on zwierzęta.”
Mahatma Gandhi
Nasza młodzież, jak co roku, znów się zmobilizowała i zorganizowała zbiórkę karmy dla schroniska „Arka” w Łomży. Mamy nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu pomożemy przetrwać pieskom trudny czas pandemii. Dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za okazane „serducho”.
Samorząd Uczniowski
3
II Finał Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Recytatorskiego " Podlasie w moim sercu"
Za nami II Edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Fotograficznego „Podlasie w moim sercu”, którego temat brzmiał – NA STYKU KULTUR. Jakże inna od poprzedniej, kiedy mogliśmy się spotkać się w budynku Internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, udało nam się sprawnie zorganizować uroczystość, która dostarczyła wielu emocji, wzruszeń i doznań artystycznych. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - pan Grzegorz Puda, Marszałek Województwa Podlaskiego - pan Artur Kosicki oraz Wojewoda Podlaski - pan Bohdan Paszkowski.
Pan Sławomir Łomotowski, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie w imieniu własnym oraz pani Kierownik Internatu, Doroty Miarki podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za udział w II edycji zmagań konkursowych. Podkreślił: Cieszy nas, że pomimo sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju nie zawiedliście i nadesłaliście do nas swoje prace fotograficzne i nagrania recytatorskie.
Konkurs fotograficzny oceniał pięcioosobowy skład pod przewodnictwem pani Teresy Adamowskiej, wybitnej łomżyńskiej malarki, natomiast w konkursie recytatorskim przewodniczącą komisji była pani Anna Kamińska, ceniony bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
Laureatami w części fotograficznej zostali:
Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Dominika Żelechowska, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży, „Jedzie ksiądz po kolędzie”
II miejsce – Maciej Miłosek, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łomży, „Pączkowanie 2”
III miejsce – Maria Petkowska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łomży, „Jak tradycja stara każe ...2”
Internaty i Bursy:
I miejsce – Mateusz Jankowski, Internat ZSCKR w Marianowie, „Tradycyjne wyplatanie koszy”
II miejsce – Monika Tyborowska, Internat ZSCKR w Marianowie, „Stroje przodków”
III miejsce – Karolina Palczewska, Bursa Nr 3 w Łomży, „ Zwyczaje święcenia pól – pola poświęcone, zbiory wymodlone”
III miejsce – Wiktoria Grabowska, Bursa Nr 3 w Łomży, „Pisanki, kraszanki, woskiem malowane – 1”
Wyróżnienia:
1. Wojciech Śliwka, Internat ZSCKR w Marianowie, „Kościół Trójcy Przenajświętszej (Tykocin)”
2. Michał Pomichowski, Internat ZSCKR w Marianowie, „Dożynki w Śniadowie – 1”
Nagroda Organizatora:
Dominika Żelechowska, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży, „Stary młyn w Nowogrodzie”
Laureatami w części recytatorskiej zostali:
Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Oliwia Szmitko, Szkoła Podstawowa w Jedwabnem, Barbara Skrodzka
II miejsce – Oliwier Składanek, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Piątnicy, Ewa Kończal
III miejsce – Aleksandra Borawska, Szkoła Podstawowa w Jedwabnem, Barbara Skrodzka
Wyróżnienia:
1. Maja Ostrowska, Zespół Szkolno -Przedszkolny w Piątnicy, Piotr Ostrowski
2. Bartosz Głębocki, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży, Głębocki Tomasz
Internaty i Bursy:
I miejsce – Agnieszka Paulina Konopka, Katolicka Bursa Szkolna w Łomży, Joanna Zaorska
II miejsce – Magdalena Jurska, Katolicka Bursa Szkolna w Łomży, Joanna Zaorska
III miejsce – Wiktoria Małż, Bursa Szkolna Nr 3 w Łomży, Urszula Bielicka-Gronek
Wyróżnienie:
Karolina Wilczewska, Internat ZSCKR w Marianowie, Agnieszka Szeligowska-Dzierżyk
Nagroda Organizatora:
1. Karolina Filipkowska, Szkoła Podstawowa w Kupiskach, Małgorzata Nasiadko
2. Sandra Chocianowicz, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży, Chocianowicz Mieczysław
Nagrody w tegorocznym konkursie ufundowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Oddział Regionalny ARiMR w Łomży, WSA w Łomży, PEPEES.S.A, OSM Piątnica, Hexa-Bank w Piątnicy, Metal-Technik, Agrotechnik W. Dzięgielewski, BTM-Eurolinx w Łomży, Inter-Tech w Zambrowie, MJ Jedwabne, Sonarol w Jedwabnem, Lexprint Karol Bałazy, Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi w Drozdowie.
Dyrektor Sławomir Łomotowski podziękował członkom Jury za przybycie i ocenę prac konkursowych oraz wyłonienie laureatów tegorocznego konkursu. Podziękował również pani Kierownik Internatu- Dorocie Miarce, koordynatorom konkursu- Bogusławie Buczyńskiej, Dorocie Przestrzelskiej i Sławomirowi Ptaszyńskiemu za sprawną organizację konkursu oraz wszystkim zaangażowanym w przebieg wydarzenia.
Zapraszamy już za rok. Miejmy nadzieję, że będziemy się mogli cieszyć ze wspólnej obecności podczas III gali konkursu.
59
Sesja zdjęciowa z okazji Dnia Kobiet
- 28
Kobiety przez stulecia zawsze chciały być eleganckie, nadążać za aktualną modą, wyglądać ślicznie.
Przez lata trendy w modzie zmieniały się wraz z historią, lecz są pewne nieprzemijające tendencje, które pomimo zmieniających się trendów zawsze będą na czasie: po pierwsze „mała czarna”, dobrze dobrane jeansy, biała koszula stylizowana na męską czy baleriny.
Z okazji Dnia Kobiet Szkolne Kółko Teatralne przygotowało sesję zdjęciową prezentującą modę kobiecą na przestrzeni epok. Stylizacje naszych modelek i modeli przeniosą nas w odległe lata 20 i 30, szalone lata 60, w bardzo kolorowe lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte, zobaczymy motywy zwierzęce oraz słodkie pastele lat dziewięćdziesiątych.
Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie