• Staże zawodowe

Zapraszamy do III tury płatnych staży zawodowych w ramach projektu "Staże zawodowe szansą na rozwój uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie"

Planowany termin od 20 lipca 2020 r. do 30 sierpnia 2020 r.

Informacje w sekretariacie szkoły.

• Zakończenie roku szkolnego 2019-2020

Mimo że nie możemy spotkać się wszyscy razem w murach naszej szkoły, postanowiliśmy, chociaż w ten sposób, być razem z Wami. Mamy nadzieję, że przemówienie pana dyrektora Sławomira Łomotowskiego i przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Moniki Tyborowskiej przypomni Wam miłe chwile związane ze szkołą i z nami, a pokaz slajdów tylko to wzmocni.

• Koronawirus a bezpieczne wakacje!

Drogie Koleżanki i Koledzy … !

Niedługo wakacje, najbardziej upragniony czas przez wszystkich uczniów… możemy odpocząć od szkoły, od lekcji i cieszyć się wolnym .... Lecz ten czas jest wyjątkowo dziwny, pierwsze i miejmy nadzieję ostatnie wakacje podczas epidemii koronawirusa. Cieszmy się tym czasem, ale nie zapominajmy o zachowaniu ostrożności. Obecnie wszyscy jesteśmy świadkami, ale też uczestnikami największej kwarantanny. Stan zagrożenia epidemiologicznego i to, co się z nim wiąże, to dla nas nowa, stresująca sytuacja.

• My w czasie pandemii i nauki zdalnej….

Niektórzy uczniowie naszej szkoły postanowili pokazać nam, co robią w czasie okresu pandemii i nauki zdalnej. Oprócz nauki, a co za tym idzie poznawania nowych programów komputerowych, swój wolny czas od szkoły poświęcali pomocy rodzicom w gospodarstwie rolnym, oddawali się swoim hobby, jak np. szachy, rysowanie lub doskonalili swoje umiejętności kulinarne. Aby odetchnąć od rutyny dnia codziennego bawili się również ze swoimi pupilami, uprawiali sport, zajmowali się ogrodem lub udawali się na długie spacery….

• Konsultacje w szkole

Wytyczne GIS, MZ i MEN:

• Od 25 maja br. umożliwiamy konsultacje dla maturzystów.
            • Od 1 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla wszystkich uczniów.
            • Szkoła przy organizacji konsultacji uwzględnia wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
            • Z zajęć w formie
          • Kurs KKZ

Drodzy słuchacze KKZ!

Informujemy, że od 22.05.2020 będą realizowane zajęcia praktyczne na KKZ. Zmodyfikowany plan zajęć umieszczamy na naszej stronie internetowej.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa należy przestrzegać obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów.

Na pierwszych zajęciach słuchacz deklaruje w formie pisemnej zgodę na uczestnictwo w zajęciach praktycznych oraz przestrzeganie zasad: zachowanie odstępów 2 m., stosownie maseczek i rękawiczek ochronnych.

• Informacje dla maturzystów

Drodzy maturzyści !

Od 25 maja 2020 r. uruchamiamy konsultacje z nauczycielami.

Harmonogram konsultacji jest następujący:

• we wtorki konsultacje dla klasy klasy IV BT - 26.05.2020 i 02.06.2020
              (język polski w godzinach 10:30 - 12:00, matematyka w godzinach 12:05 -13:35)
            • w środy konsultacje dla
          • Pomagamy w czasie pandemii 2020

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie literackim "Pomagamy w czasie pandemii koronawirusa w Polsce". Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie tekstu zawierającego min. 250 słów.

Macie następujące tematy do wyboru:
            1.Dziennik czasów zarazy (dziennik).

2.Moi znajomi - bohaterowie czasów zarazy (charakterystyka lub reportaż).
            3.Co stanowi prawdziwą wartość w czasach pandemii? Swoje stanowisko poprzyj przykładami z życia społecznego (rozprawka).

• Dołączmy się do akcji charytatywnej...

Droga Młodzieży i Drodzy Rodzice! Z portalu „pomagam.pl” dowiedzieliśmy się o bardzo trudnej sytuacji jednej z rodzin we wsi Czyżew Sutki, która w wyniku pożaru straciła wszystko.

Teraz, w czasie pandemii, pomoc jest szczególnie ważna - mamy nadzieję, że nasz apel nie przejdzie obok was obojętnie, bo wiemy, że każdy chciałby czuć się bezpiecznie i mieć zapewnione chociaż podstawowe warunki bytowe, a ta rodzina nie ma ubrań, sprzętu AGD ani mebli. Dajmy im szanse na godne życie!!!

• Święto Narodowe 3 Maja 2020

KONKURS-QUIZ

Święto Narodowe 3 Maja 2020

Jak obchodzić w obliczu koronawirusa?

3 Maja Polacy świętują rocznicę uchwalenia Konstytucji. To dzień wolny od pracy i nauki szkolnej. Co roku organizowano wówczas barwne obchody i defilady. Jak świętować w 2020 roku? Na pewno inaczej niż zwykle.

• Drodzy Abiturienci!

Czy pamiętacie "Małego księcia"-lekturę z wcześniejszego etapu edukacyjnego? To nie tylko opowieść o małym chłopcu, który poznaje nieznane planety, ale też metafora ludzkiego życia. Każdy z nas bowiem jest wędrowcem, który uczy się przez obserwację i doświadczenie. Każdy dorasta do rozumienia tego, co prawdziwie ważne.

• Nauka zdalna

Szanowni Rodzice, Droga Młodzieży!

Serdecznie dziękujemy Wam za piękną postawę - w tym czasie realnego zagrożenia okazujecie zrozumienie, wsparcie i zdyscyplinowanie, co napawa prawdziwym optymizmem.

Drodzy Uczniowie!

Szkoła bez Was jest cicha, pusta, nawet dzwonek przestał dzwonić. Wszyscy - zarówno dyrekcja, nauczyciele, jak i pracownicy niepedagogiczni z niecierpliwością czekają na Wasz powrót, wiedzą bowiem, że będzie on oznaczał powrót do normalności.

Piątek 17.05.2024