W dniu 19.06.2026 r. klasa 1 FT wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce integracyjnej do Giżycka i Wilczego Szańca w Gierłoży.
Przygodę rozpoczęliśmy malowniczym rejsem, który zabrał nas na wyprawę przez trzy jeziora Mazur -Niegocin, Kisajno i Tałty, połączone trzema kanałami. Była to okazja, aby podziwiać zarówno dziką przyrodę, jak i historyczne szlaki wodne.
Następnie udaliśmy się na wieżę ciśnień, gdzie na szczycie kopuły znajduje się nowoczesny taras widokowy, oferujący przepiękną panoramę miasta oraz widok na otaczające je jeziora. Na najwyższą kondygnację ( 162 m n.p.m.) prowadzi 129 stopni, które pokonaliśmy pieszo.
We wnętrzu wieży odwiedziliśmy lokalne „mini- muzeum”, gdzie mogliśmy podziwiać dokumenty, zdjęcia oraz drobne przedmioty obrazujące codzienne życie okolicznych mieszkańców na przestrzeni minionych lat, ,, mini galerię sztuki ”oraz nastrojową kawiarnię.
Najbardziej ekscytująca była wyprawa do Gierłoży słynącej z kompleksu bunkrów znanego jako Wilczy Szaniec . Dzięki naszemu przewodnikowi Jarkowi Sztabińskiemu- „Sztabie” , który połączył pracę z pasją, mogliśmy przeżyć prawdziwą lekcję historii. Mieliśmy okazję zwiedzać teren Wilczego Szańca jeżdżąc zabytkowymi pojazdami wojskowymi po terenie Kwatery i w jej najbliższych okolicach. Przejażdżka drezynami, które napędzaliśmy przy pomocy siły własnych mięśni, okazała się nie lada wyzwaniem, nie była taka łatwa, jak się pozornie wydawało.
To była fantastyczna przygoda!