• Studniówka 2023

• Sobotni wieczór 21 stycznia zamienił się w wyjątkową chwilę, uczniowie klas czwartych zatańczyli studniówkowego poloneza. Bal otworzył ostatni etap w życiu ucznia technikum, już za 100 dni przyjdzie się zmierzyć z egzaminem maturalnym.

Czwartoklasiści na czas uroczystości zmienili się w pięknych, młodych ludzi, ich eleganckie stroje, garnitury i zwiewne suknie, nadały podniosły charakter imprezie.  W trakcie części oficjalnej nie brakowało chwil podsumowania, słów podziękowania dla dyrektora, wychowawców i nauczycieli. Dyrektor- Sławomir Łomotowski w swej mowie, otwierającej studniówkę, podkreślił wielkość i rolę młodego pokolenia, wyraził radość z tego, że uczniowie ZSCKR w Marianowie wyruszą już wkrótce w świat, który będą kształtować. Głos zabrał również gość- minister Lech Antoni Kołakowski, który podkreślił, jak ogromną rolę będzie pełnić młodzież w dorosłym życiu, to jej przyjdzie budować gospodarkę- najważniejszy dział rolnictwa. Głos zabrała też pani Teresa Gosk- Pruszkowska, która w imieniu rodziców życzyła udanej zabawy zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Po uroczystym odtańczeniu poloneza rozpoczęła się taneczna zabawa do „białego rana”. W trakcie balu nie brakowało dedykacji dla nauczycieli i uczniów, wszyscy bawili się razem. Wieczór ten zapadnie w pamięci uczestników na bardzo długo.

Teraz  pozostała tylko nauka do egzaminów w maju...

• Dni Samorządności Uczniowskiej

• Krótko przed feriami w naszej szkole odbywały się Dni Samorządności Uczniowskiej. Młodzież mogła brać udział w CS-GO, w tenisie stołowym lub Fifie. Natomiast dla amatorów kina były wyświetlane takie filmy jak „Przełęcz ocalonych”, „Zimna wojna” i „Constantine”. Również, aby uprzyjemnić oglądanie seansów lub rozgrywek, można było zjeść prażoną kukurydzę.

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział w zabawach. Życzymy udanych ferii zimowych.

Samorząd Uczniowski.

• Polagra 2023

• W ramach projektu „Wykfalifikowany specjalista ZSCKR w Marianowie” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowych targach Polagra 2023 w Poznaniu. Oprócz udziału w wystawach, związanych z innowacjami technologicznymi w branży rolniczej, mieli  możliwość zapoznania się z architekturą i historią  miasta. Wraz z przewodnikiem zwiedzili w Poznaniu między innymi: Zamek Cesarski, Uniwersytet Poznański, Dom Żołnierza, Plac Wolności, Stary Rynek, Farę Poznańską czy też Muzeum Ziemianka.  Do domu wrócili pełni wrażeń i z intersującymi informacjami.

• Marianowo 7, 18 - 421 Piątnica Poduchowna
        • Inspektor Ochrony Danych Osobowych