• Internat

•

Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie jest placówką koedukacyjną, skupiającą młodzież ze wszystkich jednostek organizacyjnych szkoły.

Działa na podstawie:

·       ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 12 maja 2011 r. w sprawie rodzajów i szczegółowych zasad działania placówek publicznych, warunków pobytu dzieci i młodzieży w tych placówkach oraz wysokości i zasad odpłatności wnoszonej przez rodziców za pobyt ich dzieci w tych placówkach publicznych,

·       Statutu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie,

·       Regulaminu  Internatu.

Organem prowadzącym placówkę jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a bezpośredni nadzór nad jej działalnością  sprawuje Dyrektor ZSCKR w Marianowie.

Placówka zapewnia wychowankom opiekę i wychowanie. Realizuje swoje zadania we współpracy z ZSCKR w Marianowie, rodzicami (opiekunami prawnymi) i wychowankami.

Internat zapewnia wychowankom zakwaterowanie i wyżywienie. Realizuje zadania: edukacyjne, wychowawcze, opiekuńcze, profilaktyczne, prozdrowotne, kulturalne, sportowe i  rekreacyjne.

Internat ma dwa budynki, po trzy kondygnacje mieszkalne połączone parterowym łącznikiem. W internacie może mieszkać 194 uczniów. Jedna z kondygnacji mieszkalnych dzierżawiona jest Warsztatom Terapii Zajęciowej.

Pokoje mieszkalne wyposażone są w: szafy, tapczany, szafki na książki, stoły i krzesła. Na każdej kondygnacji mieszkalnej jest: świetlica, pokoje wychowawców, umywalnie i  ubikacje oraz pokoje cichej nauki. Ponadto w internacie jest: stołówka, świetlica ogólna, kawiarenka internetowa, sala do tenisa, siłownia, bilard, aneks kuchenny dla młodzieży, pokoje gościnne, pokój kierownika i  wychowawców internatu, pokój administracji internatu, kuchnia wraz z zapleczem, pokoje gospodarcze, recepcja, podręczne magazynki, biblioteka, gabinet lekarski, izolatki dla chorej młodzieży, pralnia, magazyny: żywnościowy, przemysłowy, pościelowy a także pokój socjalny dla pracowników obsługi internatu, szatnia i łazienka personelu.

Wzory dokumentów dla osób ubiegających się o przyjęcie do internatu.